[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Argentina |2004.08.02| (VIDEO)

2016-07-12
2004-ųjų metų vasaros Olimpinėms žaidynėms Atėnuose besirengianti Lietuvos vyrų rinktinė Belgrade dalyvavo tarptautiniame šešių komandų "FIBA Deimantinio kamuolio" turnyre. Mūsų šalies rinktinė A grupėje žaidė kartu su Afrikos čempione - Angola, bei Pasaulio vicečempione ir Pietų Amerikos čempione  - Argentina.

Būtent antrąjį mačą lietuviai žaidė prieš Argentiną, po įtikinamos pergalės prieš angoliečius (84-68). Rungtynių pradžia klostėsi taškas į tašką, tačiau trečiajame kėlinyje argentiniečiai susikrovė solidžią dviženklę taškų persvarą. Lietuvius išgelbėjo fantastiškai sužaistas ketvirtasis kėlinys. Lemiamą ketvirtį Lietuva laimėjo 37-12 ir iškovojo pergalę rezultatu 90:79. Ši pergalė lietuviams atvėrė kelią į turnyro finalą, kuriame laukė Pasaulio čempionė - Serbija ir Juodkalnija.

Pirmuosius rungtynių taškus pelnė P.Sanchez'as (0-2), lietuvių taškų sąskaitą dėjimu po Š.Jasikevičiaus perdavimo atidarė R.Javtokas (2-2). D.Songaila taikliu dvitaškiu iš vidutinio nuotolio išvedė lietuvius į priekį (4-2). Pastarasis sužaidus 3 minutes užsidirbo nesportinę pražangą po kurios E.Ginobilis persvėrė rungtynių rezultatą (6-8). Įpusėjus kėliniui D.Songaila pridėjo dar du taškus (10-12). Likus žaisti 3 minutes F.Oberto pelnė savo 6-ąjį tašką (12-16). Lietuviai S.Štombergo pastangomis (9 taškai per 8 minutes) neleido Argentinai pabėgti ir po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 21-25.

Antrasis kėlinys prasidėjo D.Šalengos taškais (21-25), o po A.Macijausko ir D.Slaninos dvitaškių rezultatas tapo lygus (27-27). Tuoj pat A.Motecchia atsakė tolimu šūviu (27-30). Įpusėjus kėliniui L.Scola perėmęs kamuolį baigė ataką dėjimų, o A.Macijauskas atsakė tritaškiu (30-33). Likus žaisti 2 minutes E.Ginobilis taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (34-40). Kėliniui baigiantis A.Macijauskas įsmeigė tritaškį ir prieš ilgąją pertrauką lietuviams paliko 3 taškų deficitą (37-40).

Po ilgosios pertraukos K.Lavrinovičius ir L.Scola apsikeitė dvitaškiais (39-42). Argentiniečius į priekį vedė F.Oberto pelnęs 4 taškus iš eilės (41-46). Sužaidus beveik 4 minutes S.Štombergas taikliai atakavo iš toli (45-48). Antroje kėlinio pusėje A.Montecchia pataikė dar vieną tritaškį, o D.Songaila atsakė dviem taškais su pražanga (50-54). Likus žaisti pusantros minutes L.Scola padidino Argentinos persvarą iki dviženklės 10 taškų (51-61). Likus žaisti minutę C.Delfino įsmeigė tritaškį (51-54). Trečiasis kėlinys baigėsi 67-53 pirmaujant Argentinai.

Ketvirtąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo R.Javtokas, tačiau A.Montecchia atsakė tritaškiu (55-70). Po R.Javtoko dvitaškio ir M.Žukausko tritaškio deficitas ištirpo iki 10 taškų (60-70). Sužaidus 3 minutes Š.Jasikevičius atliko tikslų perdavimą, o R.Javtokas pelnė du taškus su pražanga (62-70). Likus žaisti 4 minutes M.Žukauskas pelnė 5 taškus iš eilės ir sumažino deficitą iki 5 taškų (70-75). Likus žaisti 3 minutes Š.Jasikevičius atliko efektingą perdavimą po kurio ataką dėjimu iš viršaus baigė D.Šalenga (72-75). Po S.Štombergo baudos metimų komandas skyrė tik 1 taškas (74-75), neilgai trukus kapitonas sėkmingu reidu į baudos aikštelę pelnė du taškus ir išvedė lietuvius į priekį (76-75). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Š.Jasikevičius pataikė tritaškį (79-75). Argentiniečiai dar bandė gelbėtis pražangomis, bet lietuviai taikliai metė baudos metimus ir iškovojo pergalę 90-79.

Šarūnas Jasikevičius per 29 minutes pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/5 tritaškiai, 3/4 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, 4 sykius suklydo, bei 3 kartus prasižengė.