[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Illinois |1998.03.14| (20 PTS) (VIDEO)

2019-03-24
1997/1998-ųjų metų NCAA čempionatas. Paskutiniai Šarūno Jasikevičiaus studijų metai Merilendo universitete.

Merilendo komanda sėkmingai įveikusi pirmąjį Vakarų regiono etapą antrąjame susitiko su Ilinojaus universiteto krepšininkais. Vėžliukai ilgą laiką kontroliavo rungtynes, tačiau antrajame kėlinyje varžovai pradėjo grėsmingai artėti ir tik rungtynių pabaigoje 67:61 triumfavo lietuvio vedama komanda, kuri iškopė į Vakarų regiono pusfinalį.

Š.Jasikevičius nuo pirmų minučių ėmėsi lyderio vaidmens ir sužaidęs 6 minutes jau buvo pelnęs 9 taškus pataikęs visus tris tolimus metimus (10:18). Sužaidus 7 minutes Šaras išprovokavo varžovo pražangą mesdamas iš trijų taškų zonos ir realizavęs dvi baudas iš trijų padidino savo komandos persvarą iki dviženklio skaičiaus (10:20). Likus žaisti 4 minutes lietuvis pelnė dar du taškus (21:30). Po pirmojo kėlinio "Vėžliukai" pirmavo 35:27.

Antrojo kėlinio pradžioje K.Turneris dviem taškais sumažino Ilinojaus atsilikimą iki 6 taškų (29:35), tačiau G.Williamso auklėtiniai greitai vėl įgijo dviženklę persvarą (29:39). Įpusėjus kėliniui J.Gee baudų metimais sumažino Ilinojaus atsilikimą iki 3 taškų (42:45). Likus žaisti apie 8 minutes J.Hesteris pataikė dvitaškį su pražangą ir pridėjęs baudos metimą išlygino rezultatą (49:49). Likus žaisti 7 minutes varžovai po taiklaus tritaškio buvo priekyje (52:49), tačiau T.Stokesas atsakė tuo pačiu (52:52). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius tolimu metimu persvėrė rezultatą Merilendo naudai (54:57). Likus žaisti pusantros minutės rezultatas vėl buvo lygus (59:59). Tuomet lietuvis dar kartą ėmėsi iniciatyvos ir šįkart taikliu metimu iš vidutinio nuotolio sugrąžino "vėžliukams" pranašumą (59:61). Likus žaisti minutę J.Gee dar kartą išlygino rezultatą (61:61). Tiksint paskutiniai minutei Merilendo universitetą į priekį vedė O.Ekezie pataikęs 4 baudos metimus (61:65), o pergalę dviem baudos metimais įtvirtino M.Kovarikas 67:61.

Šarūnas Jasikevičius per 33 minutes pelnė 20 taškų (3/7 dvitaškiai, 4/4 tritaškiai, 2/3 baudos), atliko 2 rez. perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, bei blokavo 1 varžovo metimą.