Abrineso solo pasirodymas išvedė "Barcą" į Ispanijos supertaurės finalą

2020-09-12
Šarūnas Jasikevičius su "FC Barcelona" klubu iškopė į Ispanijos supertaurės finalą.

Lietuvio auklėtiniai pusfinalyje 72:68 pranoko Vitorijos "Baskonia" krepšininkus ir rytoj finale sieks iškovoti pirmąjį sezono titulą.

Finalo varžovas paaiškės šiandien vakare po antrojo pusfinalio tarp Madrido "Real" ir Tenerifės "Iberostar" komandų dvikovos.

Pirmuosius taškus pusfinalyje tolimu metimu pelnė R.Giedraitis (3:0), vėliau S.Raieste'as pridėjo dvitaškį (5:0). "Barca" į tai atsakė galingu spurtu 12:0 ir jau buvo priekyje (5:12). Po A.Hangos tritaškio katalonų persvara tapo dviženklė (5:15). Baskų taškų badą baudų metimais nutraukė L.Vildoza (7:16). Likus žaisti daugiau, nei 2 minutes A.Abrinesas įsmeigė tritaškį (7:19), tuo pačiu atsakė ir varžovai (10:19). I.Diopas dviem taškais sumažino "Baskonia" atsilikimą iki 7 taškų (12:19). Likus žaisti daugiau, nei minutę B.Daviesas sudrebino krepšį dėjimu (12:21). Po pirmojo kėlinio 14:22 pirmavo Š.Jasikevičiaus auklėtiniai.

Antrąjį ketvirtį dėjimu pradėjo B.Daviesas sugrąžinęs "Barcai" dviženklę persvarą (14:24), L.Vildoza atsakė dvitaškiu (16:24). Sužaidus 3 minutes A.Hanga pataikė savo antrąjį tritaškį (17:27), o vėliau pelnė du taškus iš po krepšio (19:29). Baigiant įpusėti kėliniui N.Mirotičius pasižymėjo dviem taškais (20:31). B.Daviesas dvitaškiu padidino "Barcos" persvarą iki 13 taškų (20:33). Po 4 iš eilės Z.Dragičiaus taškų (24:33) minutės pertraukėlės paprašė Š.Jasikevičius. Po pertraukėlės Zoranas pelnė dar du taškus (26:33) ir Šaras buvo vėl priverstas sušaukti komandos pasitarimą. Likus žaisti minutę A.Petersas pataikė iš vidutinio nuotolio, o "Barca" atsakė V.Clavero taškais (28:35).

Po ilgosios pertraukos A.Petersas pataikė tritaškį (31:35), o N.Calathesas atsakė dviem taškais (31:37). Sužaidus 2 minutes R.Giedraitis taškais iš po krepšio sumažino "Baskonia" deficitą iki 2 taškų (35:37). Sužaidus 3 minutes po R.Giedraičio taškų rezultatas tapo lygus (39:39). Vėliau abi ekipos apsikeitė tolimais metimais (42:42). Sužaidus 4 minutes A.Abrinesas pataikė iš vidutinio nuotolio (42:44), o po minutės įsmeigė du tritaškius (42:50). Likus žaisti 4 minutes Abrinesas tolimu metimu pelnė savo 11-ąjį tašką iš eilės (42:53). Likus žaisti daugiau, nei minutę Abrinesas pelnė 16-ąjį tašką iš eilės (44:58). Kėlinio pabaigoje Th.Heurtelis taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (45:60).

Lemiamą kėlinį tritaškiu pradėjo L.Vildoza (48:60). Sužaidus minutę Vildoza įsmeigė antrąjį tolimą metimą (51:60). N.Mirotičius dviem taškais sugrąžino katalonams dviženklę persvarą (51:62). Baskai atsakė A.Peterso tritaškiu su pražanga (55:62). Sužaidus 3 minutes N.Mirotičius pataikė iš vidutinio nuotolio (55:64). Po minutės L.Vildoza pelnė du gražius taškus (57:64). Po T.Jekiri taškų komandas skyrė 5 taškai (59:64). Įpusėjus kėliniui Z.Dragičius buvo nubaustas nesportine pražanga. Likus žaisti 4 minutes R.Giedraitis pelnė du taškus (61:65), o B.Daviesas atsakė keturiais taikliais baudų metimais (61:69). Likus žaisti 3 minutes P.Henry pelnė du taškus su bauda (64:69). Likus žaisti pusantros minutės N.Mirotičius realizavo 1 baudos metimą (64:71), o P.Henry atsakė dviem taškais (66:71). Likus žaisti 43 sekundes P.Henry pelnė taškus su pražanga (68:71). Vėliau B.Daviesas blokavo P.Henry metimą neleisdamas sumažinti baskų deficito iki minimumo. Likus žaisti 9 sekundes Th.Heurtelis pataikė 1 baudos metimą (68:72). Paskutinėje "Baskonia" atakoje L.Vildoza nepataikė tritaškio, o "Barca" laimėjo rungtynes ir pateko į finalą.

Vitorijos "Baskonia": Luca Vildoza ir Alecas Petersas 14, Rokas Giedraitis 12, Pierria Henry 8, Tonye Jekiri 7, Zoranas Dragičius 6, Artūrs Kurucs 3, Sanderis Raieste'as ir Ilimane'as Diopas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Alexas Abrinesas 19, Nikola Mirotičius 13, Brandonas Daviesas 10, Adamas Hanga 9, Thomas Heurtelis ir Pierre'as Oriola 6, Nickas Calathesas 4, Leandro Balmaro ir Victoras Claveras 2, Rolandas Šmitas 1 taškas;