Dramatiškame Ispanijos supertaurės finale "Barca" nusileido "Real" krepšininkams

2020-09-13
Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniams nepavyko iškovoti pirmojo titulo šį sezoną.

Lietuvio vadovaujami katalonai Ispanijos supertaurės finale po dramatiškos kovos 67:72 turėjo pripažinti Karališkojo Madrido "Real" klubo pergalę.

Kitą savaitę startuoja Ispanijos čempionatas, o "Barca" pirmose rungtynėse savo aikštėje susitiks su San Pablo "Burgos" krepšininkais.

Supertaurės finalas prasidėjo G.Decko taškais (2:0). "Barcos" taškų sąskaitą sužaidus 2 minutes atidarė N.Calathesas (2:2). Po V.Clavero baudos metimo priekyje buvo katalonai (2:3). F.Campazzo atsakė tritaškiu metimu (5:3), o vėliau tolimą metimą pridėjo A.Abalde (8:3). Sužaidus 4 minutes P.Oriola pelnė du taškus (8:7), tuo pačiu atsakė G.Deckas (10:7). Įpusėjus kėliniui F.Campazzo pelnė taškus iš po krepšio (12:7). Likus žaisti 4 minutes N.Calathesas taip pat pelnė du taškus (12:9). Likus žaisti 3 minutes A.Abrinesas įsmeigė tritaškį (14:12). Likus žaisti mažiau, nei 2 minutes A.Abalde pridėjo du taškus (16:12), likus žaisti minutę J.Carrolas pasižymėjo taškais (18:12). Kėlinio pabaigoje L.Balmaro pataikė dvitaškį (18:14).

Antrojo ketvirtčio pradžioje B.Daviesas pelnė du taškus su pražanga ir sumažino "Barcos" deficitą iki minimumo (18:17). T.Thompkinsas atsakė tolimu metimu (21:17), o vėliau U.Garuba pridėjo du taškus Madrido komandai (23:17). Sužaidus beveik 3 minutes N.Laprovitolla pasižymėjo dviem taškais (25:20), O R.Šmitas buvo nubaustas nesportine pražanga (26:20). Po minutės N.Mirotičius pelnė du taškus su pražanga (26:23). Baigiant įpusėti kėliniui S.Llullas pataikė iš po krepšio (28:23), o katalonai atsakė dar dviem Mirotičiaus taškais su bauda (28:26). Likus žaisti 4 minutes S.Llullas taip pat atsakė dvitaškiu su bauda (31:26). Likus žaisti daugiau, nei 3 minutes Mirotičius trečią kartą pelnė taškus su varžovo pražanga (31:30). Po N.Calatheso perimto kamuolio ir dviejų graiko taškų priekyje vėl atsidūrė "FC Barcelona" (31:32).

Po ilgosios pertraukos pirmieji taškus pelnė "Real" krepšininkai vėl išsiverždami į priekį (33:32). Sužaidus 2 minutes A.Abrinesas baudų metimais sugrąžino persvarą katalonams (33:34). Sužaidus beveik 3 minutes N.Calathesas įsmeigė tritaškį (35:37). Po F.Campazzo taškų rezultatas tapo lygus (37:37). Vėliau tolimą metimą įmetė N.Mirotičius (37:40), o A.Abrinesas taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (37:42). Įpusėjus kėliniui A.Randolphas ir N.Mirotičius apsikeitė taikliais tritaškiais (40:45). Likus žaisti daugiau, nei 4 minutes A.Abalde pelnė du taškus su pražanga (42:45). Likus žaisti daugiau, nei minutę B.Daviesas pataikė du baudos metimus (44:49). Paskutinę kėlinio minutę A.Abalde įsmeigė tritaškį (48:49), o kelinį dviem taškais užbaigė T.Thompkinsas išvesdamas "Real" į priekį (50:49).

Lemiamas ketvirtis prasidėjo N.Mirotičiaus tritaškiu persvėrusiu rezultatą (50:52). Sužaidus minutę B.Daviesas pataikė dvi baudas (50:54). Po N.Mirotičiaus metimo iš vidutinio nuotolio "Barca" įgijo 6 taškų persvarą (50:56). Po 4 iš eilės F.Campazzo baudos metimų "Real" deficitas ištirpo iki 2 taškų (54:56). Po S.Llullo tritaškio priekyje jau buvo P.Laso auklėtiniai (57:56). Įpusėjus kėliniui B.Daviesas metimu iš vidutinio nuotolio išvedė "Barcą" į priekį (57:58), tačiau F.Campazzo atsakė tritaškiu (60:58). Netrukus Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga (61:58). Likus žaisti 4 minutes R.Fernandezas pataikė du baudos metimus (62:58). Likus žaisti pusketvirtos minutės P.Laso užsidirbo techninę pražangą (63:59). Po N.Mirotičiaus taškų komandas skyrė 2 taškai (63:61). Likus žaisti mažiau, nei 3 minutes N.Calathesas prasižengė prieš Campazzo, o argentinietis prametė visas baudas. Kitoje aikštės pusėje Th.Heurtelis baudų metimais išlygino rezultatą (63:63). Likus žaisti 2 minutes G.Deckas pelnė taškus iš po krepšio (65:63), katalonai atsakė sudėtingais Th.Huertelio taškais (65:65). Likus žaisti pusantros minutės G.Deckas baudos metimau išvedė "Real" į priekį (66:65). Likus žaisti minutę B.Daviesas išlygino rezultatą (66:66). Paskutinę kėlinio minutę F.Campazzo realizavo vieną baudą (67:66). Likus žaisti 43 sekundes N.Mirotičius baudos metimu išlygino rezultatą (67:67). Likus žaisti 27 sekundes F.Campazzo dvitaškiu persvėrė rezultatą Madrido komandos naudai (69:67). Katalonai savo atakoje suklydo ir likus žaisti 13 sekundžių kamuolys atiteko varžovams. Likus žaisti 10 sekundžių F.Campazzo realizavo 1 baudos metimą (70:67), o paskutinis A.Hangos tritaškis tikslo nepasiekė. "Barca" dar prasižengė ir R.Fernandezas baudų metimais įtvirtino "Real" pergalę (72:67).

Madrido "Real": Facundo Campazzo 21, Alberto Abalde 13, Gabrielis Deckas 11, Sergio Llullas 8, Trey'us Thompkinsas 5, Rudy Fernandezas 4, Usmanas Garuba ir Anthony Randolphas 3, Jaycee Carrollas, Walteris Tavaresas ir Nico Laprovittola 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona": Nikola Mirotičius 22, Brandonas Daviesas 12, Nickas Calathesas 11, Alexas Abrinesas 8, Thomas Heurtelis ir Leandro Balmaro 4, Pierre'as Oriola 2, Victoras Claveras ir Adamas Hanga 1 taškas;