Š.Jasikevičiaus auklėtiniai iškopė į Katalonijos taurės finalą

2020-09-05
Š.Jasikevičiaus treniruojama "FC Barcelona" komanda savo aikštėje 92:82 pusfinalyje įveikė Manresos BAXI ekipą ir iškopė į Katalonijos taurės finalą.

Sekmadienį finale dėl pirmojo sezono titulo "Barca" susitiks su Andoros "MoraBanc" komanda.

Starto penketas: Nikola Mirotičius, Nickas Calathesas, Victoras Claveras, Pierre'as Oriola ir Leandro Balmaro.

Rungtynės prasidėjo S.Eathertono dviem taškais (0:2), tuo pačiu atsakė P.Oriola (2:2). Sužaidus daugiau, nei minutę N.Calathesas pataikė 1 baudos metimą, o M.Masonas atsakė taškais iš po krepšio (3:4). Sužaidus 2 minutes J.Vauletas pelnė 4 taškus iš eilės (3:8), o po M.Masono tritaškio Manresos persvara šoktelėjo iki 8 taškų (3:11). Po Š.Jasikevičiaus minutės pertraukėlės N.Mirotičius pelnė du taškus su pražanga (6:11). Sužaidus beveik 4 minutes V.Clavero pataikė tritaškį (9:13), o J.Vauletas atsakė dėjimu (9:15). Neilgai trukus V.Claveras įsmeigė savo antrąjį tolimą metimą (12:15). Įpusėjus kėliniui P.Oriola dvitaškiu sumažino "Barcos" atsilikimą iki minimumo (14:15). Po Manresos minutės pertraukėlės E.Baezas pelnė 4 taškus iš eilės (14:19). Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 minutes J.Tabu buvo nubaustas nesportine pražanga, o N.Calathesas pataikė abi baudas (16:19). Po A.Abrineso dvitaškio komandas vėl skyrė 1 taškas (18:19). Likus žaisti 2 minutes N.Mirotičius išvedė "FC Barcelona" į priekį (20:19), o kitos atakos metu A.Abrinesas pridėjo tritaškį (23:21). Kėlinį tritaškiu užbaigė R.Martinezas vėl išvesdamas BAXI komandą į priekį (23:25).

Antrojo ketvirtčio pradžioje M.Sajus pelnė du taškus iš po krepšio (23:27), o A.Hanga atsakė tritaškiu (26:27). Sužaidus minutę R.Martinezas įsmeigė dar vieną tritaškį (26:30). Sužaidus 2 minutes Th.Heurtelis pataikė iš toli (31:30). Po minutės E.Baezas pelnė du taškus su bauda (31:33). Sužaidus 4 minutes P.Oriola pridėjo du taškus iš po krepšio ir išlygino rezultatą (33:33). Įpusėjus kėliniui J.Tabu tritaškiu vėl išvedė Manresą į priekį (33:36), tačiau Th.Heurtelis atsakė tuo pačiu ir atstatė pusiausvyrą (36:36). Likus žaisti 4 minutes R.Šmitas pataisė netaiklų V.Clavero metimą (38:36). Po minutės A.Pustovijus pelnė pirmuosius savo taškus (40:38). Po N.Mirotičiaus taškų šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą (42:38). Likus žaisti 2 minutes M.Sajus perėmė kamuolį ir privertė prasižengti "Barcos" ukrainietį. Paskutinę kėlinio minutę A.Pustovijus neleistinai numušė E.Baezo mestą kamuolį (42:41), tačiau kitos atakos metu sudrebino krepšį dėjimu (44:41).

Po ilgosios pertraukos pirmieji taškus pelnė šeimininkai (46:41). Sužaidus minutę J.Vauletas ir N.Mirotičius apsikeitė dėjimais (48:43). Sužaidus 2 minutes E.Baezas pelnė taškus iš po krepšio (50:45), o S.Eathertonas dviem taškais sumažino Manresos atsilikimą iki 3 taškų (50:47). Trečiąją kėlinio minutę N.Mirotičius realizavo du baudos metimus (52:47). Vėliau A.Hanga pridėjo tritaškį (55:49), o Th.Heurtelis dvitaškį (57:50). Baigiant įpusėti kėliniui A.Abrinesas įsmeigė tritaškį ir padidino "Barcos" persvarą iki dviženklio skaičiaus (60:50). Likus žaisti 4 minutes R.Martinezas pataikė trečiąjį tritaškį (62:54). Vėliau Th.Heurtelis gavo techninę pražangą, tačiau neilgai trukus varžovai buvo nubausti nesportine pražanga. Likus žaisti 2 minutes M.Sajus pelnė du taškus (64:58), o šeimininkai atsakė B.Davieso taškais (66:58). Likus žaisti minutę Th.Heurtelis pataikė du baudos metimus ir atstatė dviženklę persvarą (68:58).

Paskutinį kėlinį dviem taškais pradėjo R.Šmitas (70:58), varžovai atsakė G.Jou tritaškiu (70:61). Sužaidus daugiau, nei minutę V.Claveras buvo nubaustas nesportine pražanga, o R.Martinezas realizavo abi baudas (70:63). Sužaidus 2 minutes L.Balmaro pelnė taškus iš po krepšio (72:63). Sužaidus 3 minutes R.Šmitas buvo taiklus atakuodamas iš toli (75:65), tačiau gynyboje latvis prasižengė atakuojant varžovui iš trijų taškų zonos (75:68). Sužaidus 4 minutes S.Hinrichsas pelnė taškus iš po krepšio (77:70). Baigiant įpusėti kėliniui tritaškį įmetė S.Hinrichsas (79:73), "Barca" atsakė R.Šmito dėjimu (81:73). Likus žaisti 4 minutes M.Sajus pasižymėjo (81:75). Likus žaisti 3 minutes Th.Heurtelis įsmeigė tritaškį (86:75), tuo pačiu atsakė BAXI komanda. Likus žaisti minutę M.Masonas pelnė du taškus (87:80), o P.Oriola atsakė dvitaškiu su pražanga (90:80). Vauletas rungtynių pabaigoje dar baigė ataką dėjimu, tačiau pergalę ir bilietą į finalą iškovojo "Barca" (92:82).

Barselonos "FC Barcelona": Pierre'as Oriola 17, Thomas Heurtelis 14, Nikola Mirotičius 13, Rolandas Šmitas 9, Adamas Hanga ir Victoras Claveras 8, Brandonas Daviesas ir Artiomas Pustovijus 4, Nickas Calathesas 3, Leandro Balmaro 2 taškai;

Manresos BAXI: Juanas Pablo Vauletas ir Rafa Martinezas 15, Eulis Baezas 11, Sethas Hinrichsas 10, Makai Masonas ir Martynas Sajus 7, Guillemas Jou 6, Scottas Eathertonas ir Yankuba Sima 4, Jonathanas Tabu 3 taškai;