Lietuva pralaimėjo pusfinalį ir kausis dėl bronzos medalių

2010-09-11
Lietuvos vyrų rinktinė pralaimėjo pusfinalio rungtynes Jungtinėms Amerikos Valstijoms ir prarado šansą kovoti dėl Pasaulio čempionų titulo. Šis pralaimėjimas reškia, kad rytoj Lietuviai susigrums dėl bronzos medalių. Būsimas varžovas paaiškės šiandien po antrojo pusfinalio tarp Turkijos ir Serbijos rinktinių. Rungtynės dėl trečios vietos prasidės 19:00 val. Lietuvos laiku.

Rungtynes geriau pradėjo Lietuviai, kurie įmetė keletą taškų rungtynių pradžioje, tačiau vėliau sekė amerikiečių spurtas. Mūsų šalies rinktinė pirmająme kėlinyje niekaip negalėjo sustabdyti Kevino Duranto, kurio pastangomis JAV pirmą kėlinį laimėjo 23-12. Antrasis kėlinys vėl prasidėjo varžovų taikliais metimais, tačiau vėliau Lietuviai dėka puikaus Pociaus žaidimo buvo sumažinę skirtumą iki aštuonių  taškų. Vis dėlto amerikiečiai atsitiesė ir kėlinį laimėjo keturiais taškais 19-15. Trečiajame kėlinyje žaidimas šiek tiek išsilygino, tačiau priartėti prie nutolusios JAV rinktinės nepavyko, nors Lietuviai kėlinį laimėjo 26-23. Ketvirtajame kėlinyje Lietuviai dar bandė gelbėtis daugiausia tritaškiais metimais, tačiau varžovai buvo greitesni ir stipresni. Lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą Pasaulio čempionate 74-89.

Lietuvos rinktinė: Robertas Javtokas 15 tšk, Martynas Pocius 13 tšk, Mantas Kalnietis 10 tšk, Jonas Mačiulis 9 tšk, Tomas Delininkaitis 8 tšk, Martynas Gecevičius 6 tšk, Simas Jasaitis 5 tšk, Linas Kleiza ir Paulius Jankūnas po 4 taškus;

JAV rinktinė: Kevinas Durantas 38 tšk, Lamaras Odomas 13  tšk, Russelas Westbrookas 12 tšk, Andre Iguodala 9 tšk, Kevinas Love 6 tšk, Ericas Gordonas, Stephenas Curry ir Chauncey Billupsas 3 tšk, Rudy Gay 2 tšk;