[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Italy 1999.06.28 (VIDEO)

2010-09-05
1999-ųjų metų Europos krepšinio čempionatas Prancūzijoje. Lietuvos rinktinė antrojo etapo paskutinėse rungtynėse susitiko su Italijos nacionaline rinktine. Prieš tai Lietuviai įveikė Kroatijos ir Turkijos rinktines. Rungtynės su Italijos rinktine prasidėjo labai atkakliai, o ir viso pirmo kėlinio metu nepavyko nei vienai, nei kitai rinktinei įgyti solidaus pranašumo. Vis dėlto pirmojo kėlinio pabaigą geriau sužaidė mūsų šalies rinktinė, kurie prieš paskutinį kėlinį susikrovė keturių taškų persvarą 39-35. Antrajame kėlinyje toliau vyko atkakli kova, tačiau Arvydo Sabonio ir Artūro Karnišovo vedama Lietuvos rinktinė nugali italus rezultatu 74-62. Lietuvos rinktinėje nesustabdomas buvo Arvydas Sabonis kuris pelnė 25 taškus, Artūras Karnišovas pridėjo 19, o Gintaras Einikis 14 taškų. Varžovų gretose išsiskyrė Andrea Meneghinas, kurio sąskaitoje 16 pelnytų taškų, o Roberto Chiacigas pridėjo 11 taškų. Ši Lietuvių pergalė jiems atvėrė kelią į Europos čempionato ketvirtfinalį, kuriame jie susitiks su Ispanijos nacionaline rinktine.

Šarūnas Jasikevičius aikštėje praleido 22 minutes, pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškiai, 0/1 bauda), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir kartą pažeidė taisykles.