Šarūnas Jasikevičius baigė kovas Eurolygoje

2011-03-03
Stambulo "Fenerbahce Ulker" su Šarūnu Jasikevičiumi baigė pasirodymą Eurolygoje. Turkijos čempionai išvykoje rezultatu 68-82 turėjo pripažinti Valensijos "Power Electronics" ekipos pranašumą, kuri ir žengė į sekantį Eurolygos etapą. Stambulo ekipa Top16 etapą pradėjo trimis iš eilės pergalėmis ir baigė trimis iš eilės pralaimėjimais. Šarūnas Jasikevičius paskutinėse rungtynėse žaidė blankiai jo sąskaitoje 4 taškai, Darjušas Lavrinovičius pelnė 11 taškų.

Rungtynės prasidėjo dviem Darjušo Lavrinovičiaus taškais su varžovo pražanga (0-2), vėliau Roko Leni Ukičius pridėjo dar vieną dvitaškį (0-4). Neilgai trukus Darjušas Lavrinovičius pelnė dar du taškus su Roberto Javtoko pražanga, tačiau baudos metimas vėl skriejo pro šalį (2-6). Po Duško Savanovičiau tritaškio į priekį išsiveržė Valensijos klubas (8-6). Įpusėjus kėliniui R.Ukičius pataikė sudėtingą dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (10-8). Likus žaisti 4 minutes Marko Tomasas vėl išvedė į priekį "Fenerbahce Ulker" komandą (10-11), tačiau Nando De Cola atstatė Valensijos pranašumą (13-11). Likus iki pirmojo kėlinio žaisti 2 minutes aikštėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Po Emiro Preldzičiaus metimo iš po krepšio turkai įgijo 2 taškų pranašumą (13-15). Po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus 15-15.

Antrąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo Šonas Mėjus vėl išvesdamas Stambulo ekipą į priekį (15-17), tačiau tuoj pat Duško Savanovičius išlygino rungtynių rezultatą (17-17). Trečiąją kėlinio minutę Emiras Preldzičius pelnė du taškus su pražanga (17-20), tačiau Robertas Javtokas kitoje aikštės pusėje atsakė tuo pačiu (20-20). Ketvirtąją kėlinio minutę Šarūnas Jasikevičius pasižymėjo taikliu dvitaškiu (20-22), o po Šono Mėjaus 2 taškų svečių pranašumas išaugo iki 4 taškų (20-24). "Power Electronics" užteko dviejų atakų, kad vėl rezultatas taptu lygus (24-24). Likus žaisti 3 minutes Darjušas Lavrinovičius pataikė dvitaškį (29-27), o vėliau pridėjo ir taiklų baudos metimą (32-28). Po Nando De Colo dvitaškio su bauda svečių persvara šoktelėjo iki 7 taškų (35-28). Likus žaisti pus antros minutės Roko Ukičius pelnė du taškus su pražanga (35-30). Prasidėjus paskutiniai kėlinio minutei Valensijos persvara tapo rekordinė 9 taškai (39-30). Po dviejų kėlinių šeimininkai priekyje buvo 7 taškais (39-32).

Trečiasis kėlinys prasidėjo taikliu Oguzo Savašo dvitaškiu (39-34), tačiau Robertas Javtokas pasižymėjo dvitaškiu su pražanga (41-34). Po dar dviejų O.Savašo taškų šeimininkų pranašumas ištirpo iki 5 taškų (41-36). Sužaidus 3 minutes Valensija vėl padidino savo persvarą iki 9 taškų (45-36). Įpusėjus kėliniui Oguzas Savašas pataikė dvitaškį (48-41), o vėliau E.Preldzičius pasiuntė du tritaškius iš eilės ir skirtumas tapo minimalus (48-47). Po minutės pertraukėlės šeimininkai atsitiesė ir vėl susigražino  solidesnį pranašumą (54-47). Likus žaisti mažiau nei dvi minutes Šarūnas Jasikevičius pataikė dvi baudas (56-49). Trečiasis kėlinys baigėsi Valensijai pirmaujant 59-52.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo šeimininkų  dėjimu į Stambulo krepšį ir Valensijos pranašumas išaugo iki dviženklio skaičiaus (61-52). Po dviejų Roko Ukičiaus baudų rezultatas tapo 61-54, o Darjušas Lavrinovičius atsilikimą sumažino iki 5 taškų (61-56). Po dviejų iš eilės Roberto Javtoko metimų vėl šeimininkai atsatė 9 taškų persvarą (67-58), o Nando De Colo tritaškis buvo dar vienas skaudus smūgis "Fenerbahce Ulker" komandai (70-58). Ketvirtąją kėlinio minutę Oguzas Savašas pataikė dvitaškį su pražanga (70-61). Darjušas Lavrinovičius likus dvi minutes išprovokavo penktąją R.Javtoko pražangą ir sugebėjo dar pelnyti du taškus (72-66). Tačiau Rafa Martinezas pataikė du tritaškius (78-68). Po dar vieno Duško Savanovičiaus tritaškio Stambulo "Fenerbahce Ulker" likimas buvo nuspręstas. Turkijos čempionai pralaimėjo rungtynes 68-82 ir pasitraukė iš tolimesnių Eurolygos varžybų.

Šarūnas Jasikevičius per 10 minučių praleistų aikštėje pelnė 4 taškus (1/3 dvitaškiai, 2/2 baudos), 3 kartus suklydo ir išprovokavo 1 varžovų pražangą.