Lietuvių spindesys Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate (VIDEO)

2011-03-08
Šį savaitgalį vykusiame Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionate Paryžiuje dalyvavo ir 9 mūsų šalies lengvaatlečiai. Vienintelė daugiakovininkė Austra Skujytė į Lietuvą parvežė medalį. Sidabro medalį iškovojusią sportininkę nuo aukso skyrė tik 17 taškų. Tiesa ir kiti mūsų šalies sportininkai sėkmingai dalyvavo varžybose, tačiau kai kuriems kelią į aukštumas užkirto traumos. Povilas Mykolaitis šuolyje į tolį užėmė 5-ąją vietą, o 800 metrų bėgikė Eglė Balčiūnaitė finale buvo 6-ta. Džiaugiames mūsų sportininkų pasiekimais ir linkime toliau sėkmingai dalyvauti tarptautiniuose turnyruose ir garsinti Lietuvos vardą!

AUSTRA SKUJYTĖ
Daugiakovininkė Austra Skujytė šiame Europos uždarų patalpų čempionate pasidabino sidabro medaliu. Nuo pirmoje vietoje likusios prancūzės Antoinettes Djimou Austra atsiliko tik 17 taškų.

Galutinė įskaita:
1. Antoinette Djimou  (Prancūzija) 4723 tšk.
2. Austra Skujytė (Lietuva) 4706 tšk.
3. Remona Fransen (Olandija) 4665 tšk.
4. Karolina Tyminska (Lenkija) 4612 tšk.
5. Jessica Samuelsson (Švedija) 4497 tšk.

---------------------------------------
EGLĖ BALČIŪNAITĖ
800 metrų bėgikė Eglė Balčiūnaitė pirmo atrankos bėgime užėmė antrąją vietą, distanciją įveikusi per 2:03,74 min. ir pateko į varžybų pusfinalį. Savo pusfinalio bėgimą lietuvaitė laimėjo 800 metrus įveikdama per 2:02,44 min. ir iškopė  į finalą. Finale Egle Balčiūnaitė liko paskutinėje 6 vietoje distanciją įveikusi per 2:04,86 min.

800 metrų Atrankos bėgimo rezultatai:
1. Tatjana Palijenko (Rusija)- 2:03,24 min.
2. Eglė Balčiūnaitė (Lietuva) - 2:03,74 min.
3. Marilyn Okoro (D.Britanija) - 2:03,86 min.
4. Teodora Kolarova (Bulgarija) - 2:08,21 min.
5. Luiza Gega (Albanija) - 2:08,75 min.
800 metrų pirmo pusfinalio rezultatai:
1. Eglė Balčiūnaitė (Lietuva) - 2:02,44 min.
2. Julija Rusanova (Rusija) - 2:02,48 min.
3. Marilyn Okoro (D.Britanija) - 2:02,65 min.

800 metrų finalo rezultatai:
1. Yevgeniya Zinurova (Rusija) - 2:00,19 min.
2. Jennifer Meadows (D.Britanija) - 2:00,50 min.
3. Yuliya Rusanova (Rusija) - 2:00,80 min.
4. Linda Marguet (Prancūzija) - 2:01,61 min.
5. Marlyn Okoro (D.Britanija) - 2:02,46 min.
6. Eglė Balčiūnaitė (Lietuva) - 2:04,86 min.

-----------------------------------------------------
RYTIS SAKALAUSKAS

60 metrų distanciją atrankos etape Rytis Sakalauskas įveikė per 6,70 sek ir savo bėgime užėmė trečiąją vietą, kuri leido patekti į varžybų pusfinalį. Pusfinalyje Lietuvos lengvaatletis parodė kiek prastesnį rezultatą 7,71 sek. ir nepateko į finalą.

60 metrų atrankos bėgimo rezultatai:
1. Pascal Mancini (Šveicarija) 6,61 sek.
2. Brian Mariano (Olandija) 6,68 sek.
3. Rytis Sakalauskas (Lietuva) 6,70 sek.

60 metrų pusfinalio rezultatai:
1. Christophe Lemaitre (Prancūzija) - 6,55 sek.
2. Brian Mariano (Olandija) - 6,60 sek.
3. Emanuele Di Gregorio (Italija) - 6,62 sek.
4. Cedric Nabe (Šveicarija) - 6,62 sek.
5. Rytis Sakalauskas (Lietuva) - 6,71 sek.

---------------------------------------------------
LINA GRINČIKAITĖ
60 metrų atrankos bėgime Lina Grinčikaitė finišavo trečia per 7,28 sek. ir pateko į pusfinalį. Pusfinalyje lietuvaitė atbėgo per 7,27 sek ir to užteko, kad patektų į finalą, tačiau patirta trauma neleido Linai startuoti didžiajame finale.

1. Olesya Povh (Ukraina) - 7,18 sek.
2. Yeoryia Kokloni (Graikija) - 7,28 sek.
3. Lina Grinčikaitė (Lietuva) - 7,28 sek.

60 metrų pusfinalio bėgimo rezultatai:
1. Mariya Ryemyen (Ukraina) - 7,16 sek.
2. Veronique Mang (Prancūzija) - 7,20 sek.
3. Hrystyna Stuy (Ukraina) - 7,22 sek.
4. Lina Grinčikaitė (Lietuva) - 7,27 sek.

---------------------------------------------
POVILAS MYKOLAITIS
Povilas Mykolaitis šuolyje į tolį sektoriuje nušoko 7,97 metrus ir galutinėje įskaitoje užėmė 5-ąją vietą.

---------------------------------------------------------
DARIUS DRAUDVILA
Daugiakovininkas Darius Draudvilas dar vienas lengvaatletis dėl traumos pasitraukęs iš tolimesnių varžųbų. Galutinėje įskaitoje lietuvis liko 14-as.