Dar viena Šarūno Jasikevičiaus ekipos pergalė Turkijoje

2011-04-09
Šarūno Jasikevičiaus Stambulo "Fenerbahce Ulker" šiandien namuose Turkijos čempionato 25-ojo turo rungtynėse rezultatu 82-66 įveikė Izmiro "Pinar Karsiyaka" ekipą. Stambulo ekipa su 22 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais ir toliau išlieka lyderė šalies čempionate. Šarūnas Jasikevičius prie šios pergalės pridėjo 6 taškus ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Stambulo "Fenerbahce Ulker" rungtynes pradėjo tokiu penketuku: Roko Leni Ukičius, Omeras Onanas, Oguzas Savašas, Marko Tomasas ir Emiras Preldzičius. Rungtynės prasidėjo dviem Omero Onano taškais (2-0), tačiau jau kitos atakos metu Davidas Holstonas išlygino rungtynių rezultatą (2-2). Po trijų iš eilės Marko Tomaso taškų šeimininkai įgijo 4 taškų persvarą (7-3). 4-ąją kėlinio minutę Andre Smith dvvitaškiu vėl išlygino rezultatą (7-7), o baudos metimu išvedė Izmiro ekipą į priekį (7-8). Neilgai trukus Oguzas Savašas sugražino pranašumą Turkijos čempionams (9-8). Įpusėjus kėliniui Davidas Holstonas ir Andre Smith vėl išvedė "Pinar Karsiyaka" komandą į priekį, tačiau po Omero Onano ir Oguzo Savašo taškų pranašumas vėl grįžo šeimininkų pusėje (15-13). Likus žaisti 2 minutes pirmajame kėlinyje į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, tačiau jo įėjimas į aikštelę buvo paženklintas klaida. Bėgant paskutiniai kėlinio minutei "Fenerbahce Ulker" persvara po Emiro Preldzičiaus dvitaškio siekė 6 taškus (23-17). Pirmasis kėlinys baigėsi Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandai pirmaujant rezultatu 23-19.

Antrojo kėlinio pradžioje abi ekipos mėtė pro šalį, o pirmuosius taškus šiame ketvirtyje pelnė Šarūnas Jasikevičius pataikęs dvitaškį (25-19). Po dviejų minučių Jovo Stanojevičius sumažino šeimininkų persvarą iki 3 taškų (25-22), tačiau Šarūnas Jasikevičius vėl atsakė taikliu metimu (27-22). Po kelių akimirkų lietuvis pelnė savo 6-ąjį tašką po kurio metimo Stambulo ekipa įgijo 5 taškų persvarą (29-24). Įpusėjus kėliniui Roko Leni ukičius dvitaškiu su bauda padidino "Fenerbahce Ulker" atotrūkį iki 10 taškų (36-26). Likus žaisti 4 minutes Omeras Onanas pakeitė Šarūną Jasikevičių. Po Emiro Preldzičiaus ir Roko Leni Ukičiaus taškų šeimininkų persvara tapo rekordinė 13 taškų (41-28). Po puikaus "Fenerbahce Ulker" aukštaūgių Oguzo Savašo ir Šono Mėjaus žaidimo Stambulo ekipa susikrovė 20 taškų pranašumą (49-29). Antrąjį kėlinį užbaigė Omeras Onanas taikliu dvitaškiu ir po pirmos rungtynių dalies "Fenerbahce Ulker" persvara prieš "Pinar Karsiyaka" siekė 22 taškus 51-29.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Omero Onano ir Marko Tomaso dvitaškiais (55-29). Svečiam dėka gero Furkano Alderniro žaidimo buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 22 taškų (57-35). Įpusėjus kėliniui Roko Leni ukičius pelnė dar du taškus po kurių "Fenerbahce Ulker" persvara padidėjo iki 23 taškų (60-37). Likus žaisti 4 minutes po keitimo į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, bei ką tik pasirodęs atkovojo kamuolį po netaiklaus Osirio Eldridžo metimo. Po trijų Šono Mėjaus taškų "Fenerbahce Ulker" priekyje buvo 24 taškais (63-39). Po 6 iš eilės "Pinar Karsiyaka" krepšininkų taškų Turkijos čempionų persvara ištirpo iki 18 taškų, ekipos vyriausiasis treneris Nevenas Spahija paprašė minutės pertraukėlės. Po minutės pertraukėlės Šarūnas Jasikevičius atliko savo pirmąjį rezultatyvų perdavimą šiose rungtynės, kurį realizavo Kaya Pekeris (65-45). Po 4 iš eilės Alpero Saruhano taškų šeimininkų persvara sumažėjo iki 16 taškų (65-49). Padėtį šeimininkų stovykloje pagerino Roko Leni Ukičius, kuris po tikslaus Šarūno Jasikevičiaus perdavimo pelnė 2 taškus (67-49). Trečiasis rungtynių ketvirtis baigėsi Stambulo ekipai pirmaujant rezultatu 67-49.

Paskutinis ketvirtis prasidėjo Izmiro ekipos spurtu 0-8 ir iš solidžios Turkijos čempionų persvaros liko tik 10 taškų (67-57). Šeimininkus į priekį truktelėjo Šonas Mėjus pataikęs dvi baudas (69-57), bet tuoj pat sekė Izmiro žaidėjo Ahmeto Erdogano tritaškis ir jo ekipos deficitas tapo vienženklis (69-60). Įpusėjus kėliniui Marko Tomasas paleido tolimą šūvį, o Roko leni Ukičius pataikė dvi baudas ir sugrąžino 14 taškų pranašumą Stambulo ekipai (72-60). Likus žaisti 3 minutes Oguzas Savašas pataikė 2 baudas (76-62). Rungtynių pabaigoje šeimininkai sugebėjo padidinti savo pranašumą ir rungtynes laimėjo rezultatu 82-66.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 14 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai), atkovojo 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 2 kartus suklydo.