Solidus Š.Jasikevičiaus indelis į pergalę prieš Čekiją

2011-08-06
Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo pirmąją pergalę pasirengimo cikle. Šiandien Klaipėdos "Švyturio" arenoje lietuviai su Šarūnu Jasikevičiumi 94-73 įtikinamai palaužė Čekijos nacionalinę rinktinę. Solidžiai žaidė ir Š.Jasikevičius, kuriam, tai buvo pirmosios rungtynės ir prie pergalės pridėjo 11 taškų. Sekančias rungtynes lietuviai žais Rugpjūčio 10 dieną Maskvoje prieš Rusijos nacionalinę rinktinę.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Šarūnas Jasikevičius baudos metimais. Ilgesnę laiko dalį pirmavo lietuviai, tačiau ir čekai buvo išsiveržę į priekį. Po pirmojo kėlinio mūsų rinktinė buvo priekyje 8 taškais (24-16). Antrajame rungtynių kėlinyje Jono Valančiūno vedama rinktinė įgijo dviženklį pranašumą (33-23), o kėlinys baigėsi lietuviams esant priekyje 45-39. Trečiajame kėlinyje lietuviai turėjo susikrovę 18 taškų persvarą, tačiau kėliniui baigiantis ji ištirpo per pusę (69-60). Ketvirtajame kėlinyje intrigos nebebuvo lietuviai įveikė savo varžovus užtikrintai 94-73 ir iškovojo pirmąją pergalę pasirengimo cikle.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau, nei 23 minutes pelnė 11 taškų (2/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, po 1 kartą prasižengė, bei suklydo ir perėmė 2 kamuolius.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 26, Marijonas Petravičius 12, Šarūnas Jasikevičius ir Donatas Motiejūnas 11, Martynas Pocius 7, Tomas Delininkaitis ir Martynas Gecevičius 6, Renaldas Seibutis 5, Darius Songaila ir Simas Jasaitis 4, Paulius Jankūnas 2 taškai;

Čekija: Pavelas Houška 16, Kamilas Svrdlikas ir Tomas Pomikalekas 12, Pavelas Slezakas 8, Lubošas Bartonas 7, Michalas Čarnecky 5, Jakubas Kudlacekas ir Tomas Hamplas 4, Ondrejus Balvinas 3, Lukašas Kotas 2 taškus;