Lietuva įveikė Pasaulio vicečempionus turkus

2011-09-03
Lietuvos rinktinė tęsia pergalingą žygį Europos krepšinio čempionate. Vakar lietuviai po dramatiškos kovos 75-68 privertė pasiduoti Pasaulio vicečempionus turkus. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 7 taškus ir atliko tiek pat rezultatyvių perdavimų. Po trijų sužaistų rungtynių Lietuviai su ispanai dalinasi 1-2 vietas. Šiandien mūsų rinktinei poilsio diena, o rytoj laukia dvikova su Europos čempionais ispanais.

Rungtynės prasidėjo dviem E.Ilyasovo taškais, tačiau Rimantas Kaukėnas atsakė tuo pačiu. Po R.Kaukėno tritaškio ir P.Jankūno dvitaškio su bauda lietuviai įgijo 4 taškų persvarą (8-4). Likus žaisti 3 minutes rezultatas tapo lygus (11-11), o į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Kėlinį dvitaškiu užbaigė Darius Songaila po kurio metimo lietuviai kėlinį laimėjo 19-17.

Antrasis kėlinys prasidėjo Martyno Pociaus dvitaškiu. Sužaidus 2 minutes Oguzas Savašas išlygino rezultatą (21-21). Įpusėjus kėliniui turkai susikrovė 6 taškų persvarą (27-21). Po Š.Jasikevičiaus baudų metimų ir P.Jankūno dvitaškio deficitas ištirpo iki 2 taškų (29-31). Kėlinį tritaškiu užbaigė Simas Jasaitis, tačiau lietuviai po dviejų kėlinių atsilikinėjo rezultatu 35-32.

Paulius Jankūnas dvitaškiu pradėjo trečiąjį kėlinį (35-34). Įpusėjus kėliniui O.Asikas įdėjo kamuolį į krepšį ir padidino turkų pranašumą iki 5 taškų (43-38). Likus žaisti 2 minutes Simas Jasaitis tritaškiu išlygino rezultatą (47-47). Paskutinę kėlinio minutę Martynas Pocius dvitaškiu išvedė lietuvius vėl į priekį ir trečiasis kėlinys baigėsi rezultatu 51-49.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Marijono Petravičiaus dvitaškiu po Š.Jasikevičiaus perdavimo. Sužaidus 2 minutes Simas Jasaitis pataikė dvitaškį su pražanga (56-53), tačiau H.Turkoglu tritaškiu vėl išlygino rezultatą. Po Šarūno Jasikevičiaus tritaškio Lietuva vėl buvo priekyje (59-58). Likus žaisti 4 minutes Mantas Kalnietis vėl išvedė lietuvius į priekį (63-61). Likus žaisti 3 minutes Turkija vėl buvo priekyje (65-63), tačiau rezultatą išlygino Darius Songaila. Likus žaisti kiek daugiau, nei 1 minutę R.Kaukėnas išvedė lietuvius į priekį (69-67). Vėliau D.Songaila užsidirbo nesportinę pražangą, tačiau varžovai tuo nepasinaudojo, o pats D.Songaila vėliau sumetė abi baudas. Persvarą lietuviams užtikrino Š.Jasikevičiaus baudos metimai (73-68). Lietuva įveikė Turkiją rezultatu 75-68.

Šarūnas Jasikevičius per 17 minučių pelnė 7 taškus (0/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 4/4 baudos), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, suklydo 5 kartus, bei 2 kartus prasižengė.

Lietuva: Darius Songaila 12, Rimantas Kaukėnas ir Simas Jasaitis 11, Mantas Kalnietis ir Martynas Pocius 9, Šarūnas Jasikevičius ir Paulius Jankūnas 7, Marijonas Petravičius 5, Roberttas Javtokas 4 taškai;

Turkija: Ersanas Ilyasova 20, Omeras Asikas 11, Omeras Onanas 10, Hidayetas Turkoglu 9, Emiras Preldzičius 7, Enesas Kanteris 5, Keremas Tunčeri, Oguzas Savašas ir Enderas Arslanas 2 taškai;