ŠARŪNAS JASIKEVIČIUS 4:1 CSKA

2011-11-09
Rytoj Šarūnas Jasikevičius su Atėnų "Panathinaikos" stoja į kovą prieš Maskvos CSKA komandą. Abi ekipos iki šiol Eurolygoje žengia be pralaimėjimų. Eurolygos čempionai įveikė Malagos "Unicaja", Zagrebo "KK Zagreb" ir Kauno "Žalgirį", o maskviečių taikiniais tapo "Žalgiris", Bambergo "Brose Baskets" ir "KK Zagreb". Šių rungtynių nugalėtojas taps vienvaldžiu B grupės lyderiu.

Per dešimt sezonų Eurolygoje Šarūnas Jasikevičius prieš CSKA komandą iš viso žaidė 5 kartus ir dažniausiai, tai darydavo Eurolygos finaliniuose ketvertuose. Rusijos čempionei tik kartą per 5 rungtynes pavyko įveikti Š.Jasikevičiaus komandą, tuo tarpu lietuvis laimėjo 4 dvikovas. Verta paminėti, kad visos dvikovos prieš CSKA vykdavo labai atkakliai ir neretai prireikdavo paskutinių lemiamų metimų.

Šarūno Jasikevičiaus dvikovos Eurolygoje prieš Maskvos CSKA:

2003.05.09 "FC Barcelona" 76-71 CSKA
2003.12.11 "Maccabi" 84-87 CSKA
2004.02.12 CSKA 80-83 "Maccabi"
2004.04.29 "Maccabi" 93-85 CSKA
2009.05.03 "Panathinaikos" 73-71 CSKA

Pirmoji Šarūno Jasikevičiaus akistata su Maskvos CSKA įvyko 2003-ųjų metų Eurolygos finalo ketverto pusfinalyje Barselonoje. Tuomet lietuvis atstovavo Barselonos "FC Barcelona" komandai, o jo ekipa po labai dramatiškos kovos 76-71 palaužė Dariaus Songailos Maskvos CSKA komandą ir pateko į turnyro finalą. Šarūnas Jasikevičius per 28 minutes pelnė 9 taškus ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

SARAS.vs.CSKA.2003.05.09.EL.F4.SemiFinal by MVPjasikevicius

2003/2004 metų sezone Šarūnas Jasikevičius su Tel Avivo "Maccabi" komandą prieš CSKA žaidė net 3 kartus. Pirmoji akistata įvyko reguliariajame sezone, tačiau "Maccabi" savo arenoje turėjo pripažinti maskviečių pranašumą 84-87. Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau, nei 25 minutes pelnė 6 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Atsakomosios rungtynės Maskvoje tapo tikru trileriu. Tel Avivo "Maccabi" komandos žaidėjas Anthony Parkeris paskutinę rungtynių sekundę pataikė fantastišką tritaškį ir išplėšė pergalę Izraelio čempionams 80-83. Šarūnas Jasikevičius šiose rungtynėse buvo nesustabdomas jis žaidė beveik visas rungtynes be keitimo 39 minutes, pelnė 25 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

SARAS.vs.CSKA.2004.02.12 by MVPjasikevicius

Trečioji dvikova 2003/2004 metų sezone įvyko Finalo ketverto Tel Avive pusfinalyje. Šarūno Jasikevičiaus vedama "Maccabi" savo žiūrovų akivaizdoje palaužė CSKA 93-85 ir pateko į finalą. Šarūnas Jasikevičius per beveik 32 minutes pelnė 18 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

SARAS.vs.CSKA.2004.04.29.EL.F4.SemiFinal by MVPjasikevicius

Paskutinė Šarūno Jasikevičiaus dvikova prieš Maskvos CSKA komanda buvo dėl Eurolygos čempionų titulo 2009-aisiais metais. Tai buvo vienas gražiausias finalų per visą Eurolygos finalų istoriją. Po dviejų kėlinių Š.Jasikevičiaus atstovaujama Atėnų "Panathinaikos" komanda turėjo 20 taškų pranašumą, tačiau antroje rungtynių pusėje viskas apsivertė aukštyn kojomis. Maskvos komanda turėjo šansą paskutinėmis sekundėmis išplėšti pergalę, tačiau Ramūno Šiškausko tritaškis skriejo pro šalį, o "Panathinaikos" 73-71 laimėjo rungtynes ir tapo Eurolygos čempione. Šarūnas Jasikevičius per daugiau, nei 20 minučių pelnė 10 taškų ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

SARAS.vs.CSKA.2009.05.03 by MVPjasikevicius

Šarūnas Jasikevičius per 5 rungtynes prieš Maskvos CSKA komandą iš viso yra pelnęs 68 taškus ir atlikęs 27 rezultatyvius perdavimus. Taip pat pataikęs 4 dvitaškius, 12 tritaškių ir 24 baudos metimus.

Vidutiniškai į CSKA krepšį lietuvis meta po 13,6 taško ir atlieka po 5,4 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Dvitaškius vidutiniškai meta 21 proc. tritaškius 44 proc. baudas 89 procentų taiklumu.