Š.Jasikevičiaus ekipos pergalė prieš "KK Zagreb" atvėrė duris į Top16

2011-12-01
Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi po pergalės 94-76 prieš Kroatijos čempionus Zagrebo "KK Zagreb" ekipą užsitikrino vietą Top16 etape. Varžovai Eurolygos čempionams priešinosi du kėlinius, tačiau antrojo rungtynių pusėje "Panathinaikos" susidorojo su lygos debiutantais. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 5 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės prasidėjo svečių taiklia ataka iš vidutinio nuotolio, o šeimininkai į tai atsakė Davido Logano tritaškiu (3-2). Sužaidus 4 minutes Damiras Mulaomerovičius taikliu dvitaškiu išlygino rungtynių rezultatą (7-7), o įpusėjus kėliniui D.Loganas dėjimu vėl išvedė "Panathinaikos" ekipą į priekį (11-9). Po D.Rančiko tritaškio priekyje jau buvo Zagrebo ekipa (11-12).  Kėliniui baigiantis Eurolygos čempionai vėl išsiveržė į priekį, o po Romaino Sato tritaškio įgijo didžiausia 4 taškų pranašumą rungtynėse (18-14). Po pirmojo kėlinio 24-22 pirmavo Atėnų "Panathinaikos" krepšininkai.

Antrojo kėlinio pradžioje Krunoslavas Simonas dvitaškiu išlygino rezultatą (24-24), o po 2 minučių T.J Fordas išvedė Kroatijos čempionus į priekį (26-28). Šeimininkus į priekį truktelėjo I.Vogioukas ir A.Kyritsis, tačiau įpusėjus kėliniui rezultatas vėl buvo lygus (30-30). Likus žaisti 3 minutes T.J Fordas baudos metimais padidino "KK Zagreb" pranašumą iki 5 taškų (32-37). Kėliniui baigiantis Mike'as Batiste buvo išlyginęs rezultatą (48-48), tačiau po pirmojo kėlinio vienu tašku priekyje buvo svečiai iš Kroatijos 48-49.

Trečiąjį ketvirtį taikliu dvitaškiu pradėjo Dimitris Diamantidis vėl išvsdamas Eurolygos čempionus (50-49). Sužaidus 3 minutes Damiras Mulaomerovičius pataikė tritaškį (53-56), o sužaidus 4 minutes pirmą kartą aikštelėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 4 minutes Nickas Calathesas pelnė 4 taškus iš eilės ir po gana ilgos pertraukos vėl išvedė "Panathinaikos" ekipą į priekį (60-58). Kėliniui baigiantis Romainas Sato pataikė tritaškį ir šeimininkų persvara pirmą kartą rungtynėse tapo dviženklė (70-60). Po trijų kėlinių "Panathinaikos" pirmavo rezultatu 71-62.

Lemiamą ketvirtį dvitaškiu pradėjo Stevenas Smithas (74-62), o sužaidus 4 minutes pirmuosius taškus pelnė Šarūnas Jasikevičius pataikęs dvitaškį (80-62). Vėliau lietuvis pridėjo tritaškį po kurio Eurolygos čempionų persvara tapo triuškinanti 19 taškų (83-64). Kėliniui artėjant prie pabaigos Zagrebo ekipa sugebėjo priartėti tik iki 15 taškų, tačiau rungtynėms baigiantis Nickas Calathesas baudos metimais padidino persvarą iki 20 taškų (94-74). Rungtynes 94-76 laimėjo Atėnų "Panathinaikos" krepšininkai ir užsitikrino vietą Top16 etape.

Šarūnas Jasikevičius per 13 minučių pelnė 5 taškus (1/4 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atkovojo 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kamuolį, 2 kartus prasižengė ir surinko 3 naudingumo balus.

Atėnų "Panathinaikos": Mike'as Batiste 18, Davidas Loganas ir Nickas Calathesas 13, Romainas Sato 12, Ianas Vogioukas 10, Stevenas Smithas 9, Šarūnas Jasikevičius, Kostas Kaimakoglou, Aleksas Kyritsis 5, Dimitris Diamantidis ir Patrikas Calathesas 2 taškai;

Zagrebo "KK Zagreb": Damiras Mulaomerovičius 18, Krunoslavas Simonas 15, T.J. Fordas ir Seanas May'us 12, Damiras Rančikas 6, Joshas Heytveltas 5, Mario Kasunas 4, Papas Dia ir Sašo Ožboltas 2 taškai;