Šarūnas Jasikevičius prie pergalės prieš PAOK pridėjo 6 taškus

2012-03-03
Pergalę Graikijos čempionate iškovojo Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Atėnų "Panathinaikos" komanda. Savo aikštėje Graikijos čempionai 85-65 įveikė Salonikų PAOK krepšininkus. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 6 taškus. Trečiadienį "Panathinaikos" šalies pirmenybėse susitiks su Atėnų "Maroussi" ekipa.

Rungtynėse pirmuosius taškus pelnė Atėnų "Panathinaikos" komanda po Alekso Maričiaus dviejų taškų (2-0). Varžovai taip pat atsakė tikslia ataka po Mihalio Giannakidžio dvitaškio (2-2), vėliau graikas išvedė PAOK ekipą į priekį 4-2. Po 4 iš eilės Davido Logano taškų priekyje vėl buvo Graikijos čempionai (6-4), tačiau svečiams rezultatą persvėrė Urošo Duvnjako tritaškis (6-7). Likus žaisti 4 minutes Dimos Dikoudis pataikė dvitaškį (6-9), o po A.Maričiaus taiklios baudos ir Nicko Calatheso dvitaškio rezultatas tapo lygus (9-9). Likus žaisti 3 minutes Šarūnas Jasikevičius viena taiklia bauda iš dviejų išvedė "Panathinaikos" ekipą į priekį (10-9). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę Milutinas Aleksičius pataikė iš toli ir išlygino rezultatą (14-14). Likus žaisti 30 sekundžių Nikos Pappas taiklia bauda išvedė Salonikų ekipą į priekį (14-15). Kėliniui baigiantis tas pats N.Pappas įsmeigė tritaškį ir PAOK po pirmojo kėlinio pirmavo 18-15.

Antrojo kėlinio pradžioje N.Calathesas pelnė du taškus ir sumažino deficitą iki minimumo (17-18), tačiau N.Pappas atsakė taikliomis baudomis (17-20). Sužaidus minutę Kostas Kaimakoglou pelnė taškus (19-20), o po N.Calatheso taiklios baudos rezultatas tapo lygus (20-20). Dimitris Diamantidis vėl pataikė tik vieną baudą, tačiau to pakako, kad sostinės krepšininkai išsiveržtų į priekį (21-20). Sužaidus 3 minutes tritaškį įsmeigė Šarūnas Jasikevičius (24-20), o varžovai atsakė D.Stiggerso dvitaškiu. Sužaidus beveik 4 minutes D.Diamantidis buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję PAOK krepšininkai vėl išsiveržė į priekį (24-25). Likus žaisti 4 minutes Mike'as Batiste pelnė du taškus su varžovo pražanga ir vėl persvėrė rezultatą Eurolygos čempionų naudai (27-25). Po K.Kaimakoglou tritaškio persvara išaugo iki 5 taškų (30-25). Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes Š.Jasikevičius pelnė du taškus (32-27), tačiau D.Stiggersas atsakė 5 taškais be atsako ir atstatė pusiausvyrą (32-32). Kėliniui artėjant prie pabaigos D.Diamantidis pataikė dvi baudas (34-32), o paskutinę sekundę K.Kaikamoglou įsmeigė tritaškį. Po pirmos rungtynių pusės 37-32 priekyje buvo "Panathinaikos".

Trečiasis kėlinys prasidėjo Dimitrio Diamantidžio tritaškiu ir Alekso Maričiaus dvitaškiu po, kurio "Panathinaikos" ekipa pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (42-32). Sužaidus 2 minutes D.Dikoudis pelnė pirmuosius taškus kėlinyje PAOK komandai (42-34). Sužaidus 3 minutes U.Duvnjakas pataikė tritaškį ir sumažino Salonikų deficitą iki 5 taškų (42-37). Įpusėjus kėliniui N.Pappas ir A.Maričius apsikeitė taikliais dvitaškiais (44-39). Po dar dviejų N.Pappo taškų "Panathinaikos" pranašumas ištirpo iki 3 taškų (44-41). Likus žaisti 3 minutes Davidas Loganas pataikė dvitaškį, o D.Diamantidis pridėjo tritaškį (49-41). Po dviejų D.Logano baudos metimų šeimininkai susigrąžino dviženklę persvarą (51-41). Likus žaisti 2 minutes K.Kaimakoglou įsmeigė tritaškį (54-43). Kėliniui baigiantis N.Calathesas pelnė du taškus, o "Panathinaikos" po trijų kėlinių priekyje buvo 58-47.

Ketvirtajame kėlinyje pirmieji taškus pelnė PAOK krepšininkai, po N.Pappas taiklios baudos (58-48). Sužaidus minutę Romainas Sato ir D.Stiggersas apsikeitė taikliais dvitaškiais (60-50). Po Davido Logano baudos metimų "Panathinaikos" persvara tapo 12 taškų (62-50). Sužaidus 2 minutes K.Kaimakoglou pelnė du taškus (64-50). Sužaidus 4 minutes D.Dikoudis dvitaškiu su varžovo pražanga sumažino svečių deficitą iki 9 taškų (64-55). Netrukus K.Kaimakoglou pataikė dvi baudas, o D.Loganas įmetė tritaškį (69-55). Baigiant įpusėti kėliniui N.Calathesas pelnė du taškus, o D.Dikoudis atsakė tritaškiu (71-60). Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes Kostas Tsartsaris ir D.Dikoudis apsikeitė taikliais tritaškiais metimais (75-63). Neilgai trukus K.Tsartsaris dar kartą taikliai atakavo iš toli, o N.Calathesas įdėjo kamuolį iš viršaus (80-63). Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes K.Kaimakoglou pelnė du taškus su pražanga (83-65). Paskutinę kėlinio minutę N.Calathesas pataikė dvitaškį, o "Panathinaikos" iškovojo pergalę 85-65.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 18 minučių pelnė 6 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius, taip pat po du kartus prasižengė, bei išprovokavo varžovo pražangas ir surinko 5 naudingumo balus.

Atėnų "Panathinaikos": Kostas Kaimakoglou 18, Davidas Loganas 16, Nickas Calathesas 13, Aleksas Maričius, Kostas Tsartsaris ir Dimitris Diamantidis 9, Šarūnas Jasikevičius 6, Mike'as Batiste 3, Romainas Sato 2 taškai;

Salonikų PAOK: Dimos Dikoudis 19, Nikos Pappas 18,Urošas Duvnjakas ir Dante Stiggersas 6, Milutinas Aleksičius 5, Mihalis Giannakidis 4, Efthimios Tsakaleris 3, Nikos Kalles 2 taškai;