Šarūno Jasikevičiaus klubas atsidūrė ties praraja

2012-05-27
Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi atsidūrė ties bedugnės kraštu. Graikijos čempionai trečiose šalies finalo serijos rungtynėse 72-84 nusileido Pirėjaus "Olympiacos" komandai ir dabar serijoje iki 3 pergalių atsilieka 1:2. Šarūnas Jasikevičius trečiose rungtynėse pelnė 6 taškus ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą. Ketvirtosios serijos rungtynėse bus žaidžiamos Atėnuose šį trečiadienį.

Rungtynės prasidėjo Marko Kešeljo dvitaškiu (2-0), o vėliau serbas pelnė dar du taškus su varžovo pražanga (5-0). Sužaidus kiek daugiau nei minutę Vassilis Spanoulis pridėjo du taškus (7-0), o "Panathinaikos" taškų sąskaitą tritaškiu atidarė Dimitris Diamantidis (7-3). Sužaidus 2 minutes M.Kešeljis pelnė dar du taškus (9-3), o vėliau įsmeigė ir tritaškį (12-3). Sužaidus 3 minutes Šarūnas Jasikevičius suklydo bandydamas perduoti kamuolį Stevenui Smithui. Sužaidus 4 minutes Kostas Kaimakoglou pataikė tritaškį (12-6), o Pero Antičius atsakė dvitaškiu (14-6), o lietuvį aikštelėje pakeitė Nickas Calathesas. Po dar dviejų Pero Antičiaus taškų "Olympiacos" persvara tapo dviženklė (17-6). Vėliau K.Kaimakoglou pelnė du taškus, o V.Spanoulis įsmeigė tritaškį (20-8). Likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes Stratos Perperoglou pataikė iš vidutinio nuotolio (20-10). Likus žaisti 3 minutes Ianas Vougioukas taiklia bauda sumažino "Panathinaikos" deficitą iki vienženklio skaičiaus (20-11), tačiau Georgios Printezis dviem taškais atsatė šeimininkų turėtą persvarą (22-11). Likus žaisti 2 minutes V.Spanoulis padidino persvarą iki 13 taškų, tačiau S.Perperoglou sumažino iki 11 taškų (24-13). Po K.Kaimakoglou taškų komandas vėl skyrė 9 taškai (24-15), tačiau Evangelos Mantzario tritaškis vėl sugrąžino Pirėjaus komandai 12 taškų pranašumą (27-15). Paskutinę kėlinio minutę S.Perperoglou įsmeigė tritaškį, o R.Dorsey sumetė baudos metimus. Po pirmojo kėlinio 29-18 priekyje buvo "Olympiacos".

Antrasis ketvirtis prasidėjo dviem Mike'o Batistes taškais iš po krepšio (29-20), o šeimininkai atsakė E.Mantzario tritaškiu (32-20). Sužaidus kiek daugiau nei minutę G.Printezis pridėjo du taškus (34-20), o sužaidus 2 minutes D.Diamantidis realizavo abu baudos metimus (34-22). Vėliau G.Printezis pataikė tritaškį nuo lentos (37-22), o M.Batiste atsakė dviem taškais (37-24). Sužaidus 3 minutes A.Law'as pataikė dvitaškį, o vėliau amerikietis greitos atakos metu pelnė du lengvus taškus iš po krepšio ir padidino "Olympiacos" persvarą iki rekordinės 17 taškų (41-24). Po Ž.Obradovičiaus minutės pertraukėlės į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, kuris iškart prarado kamuolį. Baigiant įpusėti kėliniui po dar vienos lietuvio klaidos Š.Jasikevičius atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolelio. Įpusėjus kėliniui D.Diamantidis pataikė tritaškį (42-27). Nepilną minutę pasedėjęs Š.Jasikevičius vėl sugrįžo į aikštelę. K.Hinesas dviem taškais vėl atstatė 18 taškų persvarą (45-27). Likus žaisti kiek mažiau nei 4 minutes M.Batiste sudrebino šeimininkų krepšį dėjimu (45-29). Likus žaisti 3 minutes V.Spanoulis pelnė du taškus, tuo pačiu atsakė ir Šarūnas Jasikevičius (47-31). Vėliau įvyko lietuvio incidentas su V.Spanouliu ir abu buvo nubausti techninėmis pražangomis. Likus žaisti 2 minutes D.Diamantidis pelnė 2 taškus (49-33). Paskutinę kėlinio minutę E.Mantzaris dvitaškiu padidino Pirėjaus pranašumą iki 20 taškų (53-33). Kėliniui baigiantis D.Diamantidis pelnė du taškus, tačiau po dviejų kėlinių "Panathinaikos" deficitas siekė 18 taškų 35-53.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Pero Antičiaus netaikliais baudų metimais, o Ianas Vougioukas atsakė dviem taškais (53-37). Sužaidus kiek daugiau nei 2 minutes Šarūnas Jasikevičius pataikė dvitaškį (53-39), tačiau tuo pačiu atsakė V.Spanoulis. Sužaidus 4 minutes M.Batiste pataisė netaiklų K.Kaimakoglou metimą (55-41), o po S.Perperoglou taškų "Panathinaikos" deficitas sumažėjo iki 12 taškų (55-43). Įpusėjus kėliniui M.Batiste pataikė užmindamas tritaškio liniją (55-45), o po S.Perperoglou taškų deficitas sumažėjo iki 8 taškų (55-47). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes V.Spanoulis pelnė du taškus iš po krepšio (57-47). Likus žaisti 3 minutes M.Batiste pelnė dar du taškus (57-49), tačiau K.Papanikolaou atsakė tritaškiu (60-49). Likus žaisti 2 minutes A.Law'as įsmeigė tritaškį vėl padidindamas Pirėjaus persvarą iki 14 taškų (63-49), Likus žaisti pusnatros minutės iš toli pataikė Georgios Printezis (66-49). Paskutinę kėlinio minutę K.Hinesas išprovokavo I.Vougiouko pražangą ir realizavo 1 baudos metimą (67-49). Vėliau Šarūnas Jasikevičius išprovokavo varžovo pražangą, bei sumetė abu baudos metimus (67-51). Po trijų kėlinių "Panathinaikos" atsilikinėjo 51-69.

Lemiamas kėlinys prasidėjo A.Law'o dviem taškais po, kurių "Olympiacos" persvara vėl tapo 20 taškų (71-51). Vėliau G.Printezis pridėjo du taškus (73-51), o pirmuosius taškus svečiams pelnė S.Perperoglou (73-53). Sužaidus 3 minutes G.Printezis pridėjo du taškus su varžovo pražanga (75-53). Sužaidus daugiau nei 3 minutes Aleksas Maričius pataikė du baudos metimus (75-55). Sužaidus 4 minutes Martynas Gecevičius įsmeigė tritaškį (78-55). Įpusėjus kėliniui Davidas Loganas pelnė du lengvus taškus iš po krepšio (78-57), vėliau amerikietis dar kartą taip pat nubaudė varžovus (78-59). Likus žaisti 3 minutes Nickas Calathesas pridėjo du taškus, o D.Loganas sumetė abu baudos metimus (78-63). "Olympiacos" į tai atsakė M.Gecevičiaus tritaškiu (81-63), mesdamas iš toli taiklus buvo ir D.Loganas (81-66). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes tritaškį pataikė ir Kostas Tsartsaris (81-69), o Kostas Sloukas atsakė baudos metimais (83-69). Paskutinę rungtynių minutę A.Maričius pataikė 1 baudos metimą, o K.Tsartsaris pridėjo dvitaškį. Rungtynės baigėsi 84-72 "Olympiacos" pergale.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 19 minučių pelnė 6 taškus (2/6 dvitaškiai, 2/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 1 kamuolį, 4 kartus suklydo, bei 2 kartus prasižengė ir išprovokavo 2 varžovo pražangas.

Pirėjaus "Olympiacos": Georgios Printezis 16, Vassilis Spanoulis 15, Marko Kešeljis 10, Acie Law'as 9, Pero Antičius 7, Kyle'as Hinesas, Martynas Gecevičius ir Kostas Papanikolaou 6, Evangelos Mantzaris 5, Richardas Dorsey ir Kostas Sloukas 2 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Dimitris Diamantidis ir Mike'as Batiste 12, Kostas Kaimakoglou, Stratos Perperoglou ir Davidas Loganas 9, Kostas Tsartsaris 7, Šarūnas Jasikevičius 6, Ianas Vougioukas ir Aleksas Maričius 3, Nickas Calathesas 2 taškai;