Maskvoje lietuviai nusileido Rusijai

2012-07-22
Lietuvos vyrų rinktinė besirengianti Londono olimpinėms žaidynėms sužaidė draugiškas rungtynes Maskvoje. Pergalę 101-79 iškovojo Rusijos nacionalinė rinktinė. Šarūnas Jasikevičius pelnė 6 taškus ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Antradienį Lietuva sužais paskutines draugiškas rungtynes Vilniuje jie susitiks su Islandijos rinktine.

Rungtynės prasidėjo abiejų komandų netiksliais metimais. Pirmuosius taškus rungtynėse pelnė Sasha Kaunas pataikęs baudos metimą (0-1). Lietuvių taškų sąskaitą atidarė Mantas Kalnietis pataikęs tritaškį (3-1). Sužaidus beveik 3 minutes Linas Kleiza pelnė du taškus (5-1). Sergėjus Monia taikliais baudų metimais sumažino rusų deficitą iki 2 taškų (5-3). Sužaidus 4 minutes L.Kleiza pridėjo dar vieną dvitaškį (7-3). Baigiant įpusėti kėliniui į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes Vitalijus Fridzonas sumažino atsilikimą iki 2 taškų (11-9), po Timofėjaus Mozgovo dėjimo rezultatas tapo lygus (11-11). Po dar vieno T.Mozgovo dėjimo Rusija išsiveržė į priekį (11-13). Likus žaisti pusantros minutės Renaldas Seibutis baudų metimais išlygino rezultatą (13-13). Likus žaisti minutę Antanas Kavaliauskas po gražaus Šarūno Jasikevičiaus perdavimo pelnė taškus, vėliau Jonas Valančiūnas pridėjo dvitaškį su pražanga (17-15). Kėlinį tritaškiu užbaigė Simas Jasaitis, o lietuviai po pirmojo kėlinio pirmavo 20-17.

Antrasis kėlinys prasidėjo A.Kavaliausko taškais iš po krepšio (22-17), varžovai atsakė A.Kirilenkos baudos metimu. Sužaidus 40 sekundžių pirmuosius taškus pelnė Šarūnas Jasikevičius (24-18). Po trijų iš eilės tikslių Rusijos rinktinės atakų rezultatas tapo lygus (26-26). Sužaidus 2 minutes Š.Jasikevičius pridėjo dar du taškus (26-24). Sužaidus kiek daugiau nei 3 minutes R.Seibutis buvo nubaustas nesportine pražanga, o tuo pasinaudoję rusai išsiveržė į priekį (26-29). Paulius Jankūnas dėjimu sumažino deficitą iki minimumo (28-29). Įpusėjus kėliniui V.Fridzonas pelnė du taškus (28-31), o J.Mačiulis tritaškiu išlygino rezultatą (31-31). Likus žaisti 4 minutes Darius Songaila pridėjo du taškus (33-34). Po rusų spurto 6-0 varžovai susikrovė 7 taškų persvarą (33-40). Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, tačiau jau pirmoje atakoje suklydo užmindamas ant galinės linijos. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę M.Pocius pelnė du taškus (36-42), tačiau V.Fridzonas atsakė tritaškiu (36-45). Po dviejų kėlinių 46-38 pirmavo Rusija.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Viktoro Khryapos tritaškiu (38-49), O Darius Songaila atsakė dvitaškiu (40-49). Vėliau L.Kleiza pataikė baudos metimus, o A.Kirilenka įdėjo kamuolį iš viršaus (42-51). Sužaidus 3 minutes V.Khryapa pataikė sudėtingą metimą (42-55). Sužaidus pusketvirtos minutės į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Po V.Fridzono tritaškio rusų persvara šoktelėjo iki 18 taškų, tačiau Simas Jasaitis tolimu šūviu sumažino iki 15 taškų (47-62). Likus žaisti 4 minutes A.Kirilenka sudrebino varžovų lanką dėjimu, o S.Jasaitis įsmeigė dar vieną tritaškį (52-66). Po Šarūno Jasikevičiaus perdavimo J.Valančiūnas pelnė du taškus, o vėliau pats Jasikevičius pataikė dvitaškį ir sumažino deficitą iki 8 taškų (58-66). Likus žaisti minutę T.Mozgovas įdėjo kmauolį iš viršaus, o D.Songaila atsakė dvitaškiu (60-70). Kėlinys baigės R.Kaukėno dvitaškiu, o po trijų kėlinių 70-62 priekyje buvo Rusija.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo A.Kirilenkos dėjimu, o M.Kalnietis atsakė dviem taškais (64-72). Po D.Songailos dėjimo rusų pranašumas sumažėjo iki 6 taškų (66-72). Sužaidus 3 minutes Antonas Pankrašovas pelnė taškus (68-76), vėliau V.Khryapa įsmeigė tritaškį. Sužaidus 4 minutes A.Pankrašovas dviem taškais padidino persvarą iki 10 taškų (81-71). Įpusėjus kėliniui Šarūnas Jasikevičius grįžo į aikštelę, o V.Fridzonas pelnė du taškus su pražanga (73-87). Likus žaisti 4 minutes Rusijos rinktinės persvara siekė 16 taškų (73-89). Po A.Kirilenkos baudų metimų persvara išaugo iki 19 taškų (73-92). Likus žaisti 3 minutes M.Kalnietis pelnė du taškus (75-92), po to R.Seibutis pridėjo dvitaškį (77-92). Rungtynėms baigiantis S.Monia pelnė du taškus (79-98), o Sregejus karasevas tritaškiu pelnė 100-ąjį tašką rusams. Rungtynes 101-79 laimėjo Rusija.

Šarūnas Jasikevičius per 18 minučių pelnė 6 taškus (3/3 dvitaškiai), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 12, Darius Songaila ir Mantas Kalnietis 10, Simas Jasaitis 9, Paulius Jankūnas ir Linas Kleiza 8, Rimantas Kaukėnas 7, Renaldas Seibutis 4, Jonas Mačiulis 3, Martynas Pocius 2 taškai;

Rusija: Vitalijus Fridzonas 26, Andrejus Kirilenka 19, Antonas Pankrašovas 14, Aleksandras Kaunas 11, Viktoras Khryapa ir Timofėjus Mozgovas 10, Sergejus Monia 4, Sergejus Karasevas 3, Aleksėjus Švedas ir Eugenijus Voronovas 2 taškai;