Nigerijos akibrokštas nesutrukdė lietuviams tapti grupės nugalėtojais

2012-07-05
Lietuvos vyrų rinktinė paskutinėse grupės rungtynėse kiek netikėtai 80-86 nusileido Nigerijos krepšininkams, tačiau tai neužkirto lietuviams kelio į ketvirtfinalį. Nepaisant pralaimėjimo mūsų rinktinė užėmė pirmąją vietą, o antrąją ekipa patekusią į kitą etapą tapo būtent Nigerija. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 14 taškų ir 3 rezultatyvius perdavimus. Lietuvių varžove ketvirtfinalyje bus Graikija arba Puerto Rikas.

Rungtynės prasidėjo Anthony Oludewa Skinno taikliais baudų metimais (0-2), tuo pačiu atsakė ir Linas Kleiza išlyginęs rezultatą (2-2). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Mantas Kalnietis įdėjo kamuolį iš viršaus, vėliau krepšį sudrebino ir Robertas Javtokas (6-7). Sužaidus 4 minutes L.Kleiza įsmeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (9-9). Baigiant įpusėti kėliniui L.Kleiza baudos metimais pirmą kartą išvedė lietuvius į priekį (13-11). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes pirmą kartą aikštelėje pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes 1 tašku priekyje jau buvo Nigerija (14-15). Po Rimanto Kaukėno baudos metimų rezultatas tapo lygus (16-16), o po M.Pociaus dvitaškio su pražanga išsiveržė į priekį (18-16). Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 20-20.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Jono Valančiūno dėjimu išvedusiu Lietuvą į priekį (22-20). Nigerija į tai atsakė 5 taškais be atsako ir vėl išsiveržė (22-25). Sužaidus 3 minutes A.Skinnas įsmeigė tritaškį ir varžovų persvara tapo 6 taškai (24-30). Įpusėjus kėliniui Šarūnas Jasikevičius pataikė dvitaškį (28-33), o vėliau įsmeigė tritaškį ir sumažino lietuvių deficitą 2 taškų (31-33). Likus žaisti 3 minutes L.Kleiza pelnė du taškus su pražanga ir po ilgesnės pertraukos išvedė lietuvius į priekį (34-33). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius pelnė dar du taškus po kurių rezultatas tapo lygus (38-38). Afrikiečiai atsakė tritaškiu ir po dviejų kėlinių pirmavo 41-38.

Trečiojo kėlinio pradžioje Derrickas Obasohanas pataikė iš toli (38-44), o liettuviai atsakė L.Kleizos dvitaškiu (40-44). Nigerija į tai atsakė sėkminga atkarpa 7-0 ir susikrovė dviženklę persvarą (40-51). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Šarūnas Jasikevičius pataikė dvitaškį (42-51), o vėliau pataikė ir tritaškį (45-51). Baigiant įpusėti kėliniui Nigerijos ekipa dvi atakas užbaigė dėjimais ir vėl susigrąžino dviženklę persvarą (45-55). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes L.Kleiza pataikė tritaškį (48-55), po minutės rinktinės lyderis įsmeigė dar vieną tolimą metimą (53-55). Kėlinį tritaškiu užbaigę Nigerijos krepšininkai po trijų kėlinių priekyje buvo 10 taškų skirtumu 67-57.

Lemiamas kėlinys prasidėjo Pauliaus Jankūno taškais po Š.Jasikevičiaus perdavimo (59-67) ir M.Pociaus dvitaškiu (61-67). Sužaidus daugiau nei minutę po J.Valančiūno taškų komandas jau skyrė 3 taškai (64-67). Sužaidus 2 minutes J.Valančiūnas deficitą sumažino iki minimumo (66-67). Vėliau M.Pocius buvo nubaustas nesportine pražanga, o Š.Jasikevičius užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą (66-70). Sužaidus 4 minutes J.Mačiulis pataikė tritaškį (69-72), tačiau Nigerija atsakė dvitaškiu su pražanga (69-74). Įpusėjus kėliniui M.Pocius įsmeigė tritaškį (72-74). Likus žaisti pustrečios minutės Š.Jasikevičius pakabino kamuolį J.Valančiūnui, o šis šį įdėjo iš viršaus (76-78). Likus žaisti daugiau nei minutę I.Diogu pelnė du taškus su pražanga (78-83), o paskutinę kėlinio minutę tritaškį įsmeigė A.Skinnas (78-86). Likus žaisti 27 sekundes Š.Jasikevičius sumetė baudos metimus (80-86). Nigerija iškovojo pergalę 86-80.

Šarūnas Jasikevičius per 20 minučių pelnė 14 taškų (3/4 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, kartą suklydo, blokavo 1 varžovo metimą ir 4 kartus prasižengė.

Lietuva: Linas Kleiza 22, Šarūnas Jasikevičius 14, Martynas Pocius 13, Jonas Valančiūnas 10, Jonas Mačiulis 6, Paulius Jankūnas, Rimantas Kaukėnas ir Robertas Javtokas 4, Mantas Kalnietis 3 taškai;

Niggerija: Derrickas Obasohanas 20, Al-Farouq Aminu 16, Anthony Oludewa Skinnas 15, Ike Diogu 11, Ejike Ugboaja 7, Chamberlainas Oguchi ir Ade Dagunduro 6, Olumide Oyedeji 3 taškai;