Šarūnas Jasikevičius su Lietuvos rinktine keliauja į Londono Olimpiadą

2012-07-08
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė dalyvaus šeštoje olimpiadoje iš eilės. Mūsų šalies rinktinė olimpinio turnyro atrankos pusfinalyje 109-83 nugalėjo Dominikos Respublikos krepšininkus ir užsitikrino vietą Londono olimpinėse žaidynėse. Šarūnas Jasikevičius prie pergalės pridėjo 7 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus.

Rungtynės prasidėjo Manto Kalniečio dėjimu, o varžovai atsakė  Fransisco Garcia tritaškiu (2-3). Sužaidus 2 minutes F.Garcia tritaškiu išlyggino rezultatą (6-6), tačiau J.mačiulis dvitaškiu su pražanga išvedė lietuvius į priekį (9-6). Po Al Harfordo dvitaškio į priekį išsiveržė Dominikos Respublikos krepšininkai (9-10). Įpusėjus kėliniui į aikštelę pirmą kartą pasirodė Šarūnas Jasikevičius. Lietuviai surengę spurtą 8-2 susikrovė 5 taškų persvarą (17-12). Likus žaisti 2 minutes pražangą puolime užsidirbo Š.Jasikevičius. Paskutinę kėlinio minutę rinktinės įžaidėjas pataikė dvitaškį (19-16). Po pirmojo kėlinio 21-16 pirmavo Lietuva.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Joshas Asselinas pataikė iš toli (21-19), o sužaidus minutę Ronaldas Ramonas baudų metimais išlygino rezultatą (21-21). M.Pocius baudų metimais sugrąžino 2 taškų persvarą Lietuvai (23-21), o vėliau tritaškiu iki 5 (26-21). Sužaidus 3 minutes tritaškį įsmeigė ir M.Kalnietis (29-21), o netrukus dar kartą taikliai iš toli metė M.Pocius (32-23). Po P.Jankūno dvitaškio su pražanga lietuvių persvara pirmą kartą tapo dviženklė (35-23). Įpusėjus kėliniui du taškus pelnė Darius Songaila (39-27). Likus žaist 4 minutes tritaškį pataikį R.Ramonas, o T.Delininkaitis atsakė baudų metimais (43-32). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, o J.Mačiulis vėliau įsmeigė tritaškį (48-36). Likus žaisti pusantros minutės Š.Jasikevičius pridėjo dvitaškį (50-36). Paskutinę kėlinio minutę J.Valančiūnas įdėjo kmauolį iš viršaus po Š.Jasikevičiaus perdavimo, o Lietuva po dviejų kėlinių pirmavo 52-36.

Trečiasis kėlinys prasidėjo Jono Mačiulio tritaškiu ir F.Garcia dvitaškiu su pražanga (55-39). Sužaidus 2 minutes dar du taškus pridėjo J.Mačiulis (57-39). Sužaidus 4 minutes po Lino Kleizos dvitaškio lietuvių persvara tapo rekordinė 20 taškų (63-43). Įpusėjus kėliniui A.Harfordas dvitaškiu sumažino Diminikos respubliko deficitą iki 14 taškų (63-49). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes Martynas Pocius sudrebino varžovų krepšį dėjimu (68-52). Likus žaisti 3 minutes du taškus pelnė J.Valančiūnas, o varžovai atsakė dviem tiksliomis atakomis (70-57). Likus žaisti 2 minutes J.Valančiūnas pelnė taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (72-57). Likus žaisti daugiau nei minutę tritaškį įsmeigė Šarūnas Jasikevičius (75-57). Po trijų kėlinių 75-61 priekyje buvo lietuviai.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo J.Valančiūno dviem taškais, tuo pačiu atsakė ir varžovai (77-63). Sužaidus minutę Rimantas Kaukėnas pataikė dvitaškį (79-63), o vėliau pridėjo ir tritaškį (82-63). Sužaidus 3 minutes M.Pocius dar kartą įdėjo kamuolį iš viršaus (84-67). Sužaidus 4 minutes J.Valančiūnas pelnė du taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (88-68), o vėliau L.Kleiza sudrebino varžovų krepšį dėjimu (90-68). Įpusėjus kėliniui Jackas Martinezas buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję lietuviai įgijo 25 taškų persvarą (94-69). 100-ąjį tašką tritaškiu metimu lietuviams pelnė Deividas Dulkys (102-76). Lietuva rungtynes laimėjo 109-83.

Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 7 taškus (2/3 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, 2 kartus prasižengė ir 4 kartus suklydo.

Lietuva: Jonas Mačiulis 19, Jonas Valančiūnas 17, Linas Kleiza 13, Martynas Pocius 12, Tomas Delininkaitis 11, Rimantas Kaukėnas ir Mantas Kalnietis 9, Šarūnas Jasikevičius 7, Paulius Jankūnas 5, Deividas Dulkys 3, Robertas Javtokas 2 taškai;

Dominikos Respublika: Jackas Martinezas 13,  Al Harfordas 12, Francisco Garcia 11, Juanas Coronado Gilas 10, Gerardo Suero ir Ronaldas Ramonas 9, Joshas Asselinas 8, Eulis Baezas 6, Elpidio Fortuna 3, Elys Guzmanas 2 taškai;