[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs USA |2000.09.29 SemiFinal| (VIDEO)

2012-07-13
2000-ųjų metų Sidnėjaus olimpinės žaidynės. Lietuvos rinktinei po pergalės ketvirtfinalyje prieš Jugoslaviją atsivėrė durys kovoti dėl olimpinių medalių. Tiesa jau pusfinalyje lietuvių laukė JAV "Svajonių komanda", kuriai mūsų šalies rinktinė grupės varžybose pralaimėjo vos 9 taškais. Amerikiečiai net neįsivaizdavo koks košmaras jų laukė antroje akistatoje. Šarūno Jasikevičiaus vedami lietuviai buvo per plauką nuo didžiausios sensacijos pasaulio krepšinyje. Rinktinės įžaidėjo rankose buvo galimybė išplėšti pergalę, tačiau metimas aidint finalinei sirenai skriejo pro šalį, o šviesteltėje degė rezultatas 85-83 JAV rinktinės naudai.

Jau po ketvirtfinalio rungtynių su Jugoslavija vyriausiasis JAV rinktinės treneris R.Tomjanovichus gyrė lietuvius. Rungtynės sėkmingiau prasidėjo amerikiečiams, kurie atrodė visose aikštės pusėse greitesni, žvalesni, taiklesni. Lietuvių bėdos tuo nesibaigė, sužaidus vos 4 minutes Gintaras Einikis patyrė traumą. Po pirmojo kėlinio JAV rinktinė prieš lietuvius pirmavo 12 taškų skirtumu 48-36. Antrajame kėlinyje Lietuvai prireikė vos 5 minučių ir rezultatas tapo lygus 50-50. Nuo to laiko aikštėje virė atkali kova tašškas į tašką. Likus žaisti 1 minutę ir 36 sek. Š.Jasikevičius baudų metimais persvėrė rezultatą (80-79), tačiau V.Carteris baudos metimu išlygino rezultatą. Vėliau Ramūnas Šiškauskas metė tritaškį, o prieš jį prasižengė A.McDyesas, tačiau lietuvis pataikė vos 1 baudą iš trijų. Čia pat V.Carteris pelnė du taškus ir JAV atsidūrė priekyje (82-81). Likus žaisti 10 sekundžių Š.Jasikevičius reidu į baudos aikštelę sumažino deficitą iki minimumo (83-84). Po to R.Šiškauskas prasižengė prieš J.Kiddą, o šis pataikė tik 1 baudos metimą (83-85). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 5,2 sek. lietuviai turėjo šansą išsigelbėti, o gal ir laimėti rungtynes, tačiau paskutinis desperatiškas Šarūno Jasikevičiaus tritaškis skriejo pro šalį ir lietuviams teko ruoštis rungtynėms dėl bronzos.

Pritrūko keliolikos centimetrų, kad įvyktu didžiausia sensacija per visą krepšinio istoriją. Galingieji amerikiečiai, kurie negalėjo pralaimėti, beveik pralaimėjo. Lietuviams beliko paguodos rungtynės dėl bronzos medalių. Tačiau lietuviai turėtu gauti specialų medalį už tai, jog visiems laikams pakeitė pasaulio požiūrį į krepšinį" - po pusfinalio rungtynių rašė JAV spauda "Associated Press".

Šarūnas Jasikevičius pusfinalyje žaidė fantastiškai. Rinktinės įžaidėjas per 34 minutes pelnė 27 taškus (3/5 dvitaškiai, 5/11 tritaškiai, 6/6 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius ir 4 kartus prasižengė.

"Niekada nemačiau geresnio pasirodymo olimpiadoje už Š.Jasikevičiaus spektaklį. 34 minutės, 27 taškai, 3 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 0 prarastų kamuolių. Buvęs Merilendo universiteto žaidėjas tokių rodiklių pasiekė dengdamas G.Paytono ir J.Kiddo - žmonių, kuriems penkerius metus klijuojame geriausių pasaulio gynėjų etiketes. T.Hardway šalia jo atrodė apgailėtinai. Taip, tas pats T.Hardway, kuris tik prieš savaitę pasirašė 12 mln. dolerių kontraktą su "Miami Heat" - rašė "CBS SportsLine".