[Londonas 2012] Lietuvių kovingumo neužteko - nusileista prancūzams

2012-08-02
Lietuvos rinktinė patyrė antrąjį pralaimėjimą Londono olimpinėse žaidynėse. Lietuviai trečiose grupės varžybose 74-82 nusileido Prancūzijos nacionalinei komandai. Šarūnas Jasikevičius pelnė 2 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Šeštadienį lietuviai susitiks su JAV rinktine.

Rungtynės prasidėjo Ronny Turiafo dvitaškiu , tačiau Jonas Valančiūnas atsakė tuo pačiu (2-2). Sužaidus minutę Tony Parkeris pataikė dvitaškį (2-4), o vėliau Borisas Diaw pelnė du taškus (2-6). Sužaidus 2 minutes Mantas Kalnietis reidu į baudos aikštelę pelnė taškus, o T.Parkeris atsakė baudų metimais (4-8). Po Nicola Batrumo dėjimo komandas skyrė 6 taškai, tačiau Jonas Mačiulis dvitaškiu sumažino atsilikimą (6-10). Sužaidus 4 minutes N.Batumas pelnė du taškus su pražanga (6-15), tačiau tuo pačiu atsakė ir Jonas Valančiūnas (8-15). Įpusėjus kėliniui R.Turiafas prametė abu baudos metimus, o Martynas Pocius įsmeigė tritaškį (11-15). Tolimą metimą pataikė ir M.Gelabale, o likus žaisti 4 minutes T.Parkeris realizavo baudos metimus (11-20). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o L.Kleiza pataikė baudos metimus (13-20). Po dar dviejų Lietuvos rinktinės lyderio taškų deficitas ištirpo iki 5 taškų (15-20). Likus žaisti pustrečios minutės M.Pocius pelnė du taškus, tuo pačiu atsakė ir T.Parkeris (17-22). Prasidėjus paskutiniai kėlinio minutei M.Pocius dvitaškiu sumažino deficitą iki minimumo (21-22), tačiau T.Parkeris atsakė tritaškiu. Po pirmojo kėlinio 25-21 priekyje buvo Prancūzija.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Antano Kavaliausko dviem taškais (23-25), o po M.Pociaus tritaškio priekyje jau buvo Lietuva (26-25). Sužaidus 2 minutes N.Batumas įsmeigė tritaškį, o vėliau perėmęs kamuolį įdėjo jį iš viršaus (26-30). Vėliau M.Pocius pataikė tritaškį ir T.Parkeris dvitaškį (29-32). Sužaidus 3 minutes Darius Songaila sumetė baudos metimus (31-32), O Simas Jasaitis dvitaškiu vėl išvedė lietuvius (33-32). Įpusėjus kėliniui N.Batumas pelnė du taškus (33-34), likus žaisti 4 minutes D.Songaila pataikė dvitaškį (35-34). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes N.Batumas pelnė du taškus su varžovo pražanga (35-37). Po D.Songailos taškų rezultatas vėl tapo lygus (37-37), o M.kalnietis dvitaškiu išvedė į priekį (39-37). Likus žaisti daugiau nei minutę L.Kleiza sumetė baudos metimus (41-37), tačiau prancūzai atsakė dvitaškiu. Kėlinį dviem taškais užbaigė R.Seibutis. Po dviejų kėlinių 43-39 priekyje buvo Lietuva.

Trečiojo kėlinio pradžioje T.Parkeris pelnė du taškus (43-41), o po R.Turiafo taškų rezultatas tapo lygus (43-43). Sužaidus 2 minutes R.Turiafas baudos metimu išvedė Prancūziją į priekį (43-44). Lietuviams persvarą sugrąžino L.Kleiza dvitaškiu (45-44). Sužaidus 3 minutes N.Batumas pataikė du baudos metimus (45-46). Likus žaisti 6 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Po Š.Jasikevičiaus perdavimo A.Kavaliauskas išprovokavo varžovo pražangą ir pataikė 1 baudos metimą (46-47). Baigiant į pusėti kėliniui B.Diaw pelnė du sudėtingus taškus (46-49). Likus žaisti 4 minutes R.Kaukėnas sumažino deficitą iki minimumo (48-49), o L.Kleiza baudos metimu išlygino rezultatą (49-49). M.Gelabale tritaškiu vėl išvedė prancūzus į priekį (49-52), likus žaisti 2 minutes varžovų pranašumas padidėjo iki 5 taškų (49-54), o po B.Diaw'o taškų iki 7 taškų. Paskutinę kėlinio minutę Simas Jasaitis įsmeigė tritaškį (52-59), tačiau T.Parkeris atsakė tuo pačiu. Po trijų kėlinių 59-51 pirmavo Prancūzija.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje N.Batumas dėjimu padidino prancūzų persvarą iki 9 taškų, tačiau lietuviai grąžino buvusį deficitą. Vis dėlto varžovai dar kartą įdėjo kamuolį iš viršaus (54-63). Po B.Diaw dvitaškio prancūzai pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą (54-65). Sužaidus 3 minutes N.Batumas pataikė tritaškį (54-68), vėliau Nando De Colo pataikė dvitaškį (54-70). Sužaidus 4 minutes Linas Kleiza pelnė du taškus su pražanga (57-70). Baigiant įpusėti kėliniui Šarūnas Jasikevičius dvitaškiu sumažino atsilikimą iki 11 taškų (59-70). Įpusėjus kėliniui J.Mačiulis pelnė du taškus (61-70), tačiau tuo pačiu atsakė T.Parkeris, o likus žaisti 4 minutes N.batumas įdėjo kamuolį iš viršaus (61-74). Likus žaisti 3 minutes L.Kleiza pataikė dvitaškį (65-74), bet T.Parkeris taip pat buvo taiklus (65-76). Likus žaisti 2 minutes S.Jasaitis pataikė tritaškį (68-76). Paskutinę kėlinio minutę T.Parkeris pataikė baudos metimus, o S.Jasaitis įsmeigė tritaškį (71-78). Kėlinio pabaigoje L.Kleiza pataikė dvitaškį su pražanga, tačiau rungtynes 82-74 laimėjo Prancūzija.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 21 minutę pelnė 2 taškus (1/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir 1 kartą prasižengė.

Lietuva: Martynas Pocius 18, Linas Kleiza 17, Simas Jasaitis 8, Mantas Kalnietis 6, Antanas Kavaliauskas 5, Jonas Valančiūnas, Darius Songaila, Renaldas Seibutis ir Jonas Mačiulis 4, Šarūnas Jasikevičius ir Rimantas Kaukėnas 2 taškai;

Prancūzija: Tony Parkeris 27, Nicolas Batumas 21, Borisas Diaw 10, Mickaelas Gelabale ir Nando De Colo 8, Ronny Turiafas 6, Kevinas Seraphinas 2 taškai;