Katalonai be Š.Jasikevičiaus iškopė į "Supercopa" turnyro finalą

2012-09-22
Barselonos "FC Barcelona Regal" ekipa iškopė į "Supercopa" turnyro finalą. Katalonai pusfinalio rungtynėse 77-63 nugalėjo Valensijos "Valencia Basket" krepšininkus. Sekmadieni finale Ispanijos čempionai susitiks su kito pusfinalio "Real" - "CAI Zaragoza" poros nugalėtoju. Šarūnas Jasikevičius trenerio sprendimo nevyko į super taurės turnyrą.

Rungtynės sėkmingiau prasidėjo Barselonos krepšininkams, kurie išsiveržė į priekį 6-2. Sužaidus 3 minutes Justinas Doellmanas pataikė tritaškį ir sumažino Valensijos deficitą iki minimumo (6-5). Po Ante Tomičiaus ir Pete'o Mickaelo taškų katalonai susigrąžino 5 taškų persvarą (10-5). Įpusėjus kėliniui A.Tomičius pridėjo dar du taškus (12-5), tuo pačiu atsakė ir Thomas Kelati. Likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes "FC Barcelona Regal" pranašumas šoktelėjo iki dviženklio skaičiaus (18-7). Vėliau "Valencia Basket" krepšį Alley-oop'u sudrebino Nathanas Jawai, varžovai atsakė Rafa Martinezo dvitaškiu (20-8). Po pirmojo kėlinio Barselono pirmavo 22-12.

Antrajame ketvirtyje pirmuosius taškus pelnė Alexas Abrinesas įdėdamas kamuolį iš viršaus (24-12). Sužaidus beveik 3 minutes Pete'as Mickaelas pelnė du taškus, o Vitoras Faverani atsakė dvitaškiu su pražanga (26-16). Baigiant įpusėti kėliniui Valensijos krepšininkai sumažino atsilikimą iki 7 taškų (28-21), o po Pau Ribas tritaškio iki 6 taškų (30-24). Likus žaisti 4 minutes T.Kelati patyrė traumą ir paliko aikštelę. Likus žaisti mažiau nei 3 minutes Victoras Sada baudų metimais Barselonai sugrąžino 10 taškų persvarą (34-24). Kėlinio pabaigoje Valensijos krepšininkai baudos metimais sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus 38-32.

Trečiasis kėlinys prasidėjo dviem iš eilės Ante Tomičiaus dėjimaispo kurių katalonų persvarą vėl šoktelėjo iki 10 taškų (42-32). Valensijai pirmuosius taškus kėlinyje pelnė J.Doellmanas (42-34), vėliau krepšininkas pridėjo du baudos metimus. Sužaidus beveik 4 minutes A.Tomičius pataikė iš vidutinio nuotolio (44-36), vėliau P.Mickaelas įsmeigė tritaškį (47-36). "Valencia Basket" į tai atsakė Marko Kešeljio dvitaškiu su pražanga (47-39). Likus žaisti 3 minutes P.Ribas pelnė du taškus (50-41), o Sergejus Liščiukas pataikė iš toli (50-44). Xavieras Rabaseda likus žaisti pusantros minutės pataikė tritaškį, tačiau tuomet po tolimą metimą įmetė R.Martinezas ir B.Dubljevičius (53-49). Kėlinio pabaigoje A.Abrinesas pataikė tritaškį ir Barselona po trijų kėlinių pirmavo 57-49.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo A.Abrineso tritaškiu po kurio katalonų persvarą vėl tapo dviženklė (60-49). Tuo pačiu atsakė ir Valensijos kapitonas R.Martinezas (60-52), o po dar 4 varžovų ekipos taškų Barselonos persvara ištirpo iki 6 taškų (60-54). Sužaidus tris su puse minutės V.Faverani pataikė dvitaškį ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų (60-58). Sužaidus 4 minutes Stefanas Markovičius išlygino rezultatą (60-60), tačiau P.Mickealas baudų metimais persvėrė rezultatą "FC Barcelona Regal" ekipos naudai (62-60). Likus žaisti 4 minutes N.Jawai dėjimu alley-oop'u pelnė dar du taškus (64-60), S.Liščiukas atsakė baudos metimu. Po P.Mickealo dėjimo ir E.Lorbeko dvitaškio Barselona įgijo 7 taškų persvarą (68-61). Likus žaisti 2 minutes N.jawai dar kartą pasismagino įdėdamas kamuolį iš viršaus (72-63). Kėliniui baigiantis M.Huertas pataikė iš toli, o Barselona iškovojo pergalę rezultatu 77-63 ir pateko į "Supercopa" taurės finalą.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 15, Ante Tomičius 12, Nathanas Jawai 11, Marcelinho Huertas, Joe Inglesas ir Erazemas Lorbekas 7, Alexas Abrinesas 6,  Xavieras Rabaseda 5, Marko Todorovičius 4, Victoras Sada 3 taškai;

Valensijos "Valencia Basket": Vitoras Faverani 14, Rafa Martinezas 13, Justinas Doellmanas 9, Pau Ribas 7, Sergejus Liščiukas 6, Bojanas Dubljevičius ir Thomas Kelati 4, Marko Kešeljis 3, Stefanas Markovičius 2, Rodrigo San Miguelis 1 taškas;