Pergalė prieš Vokietijos čempionus katalonams atvėrė duris į eurolygos Top 16 etapą

2012-11-15
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi antrąjį eurolygos reguliariojo sezono ratą pradėjo pergale. Katalonai išvykoje 86-66 nugalėjo Bambergo "Brose Baskets" krepšininkus. Ši pergalė katalonams atvėrė duris į eurolygos Top 16 etapą. Kitą savaitę Ispanijos čempionai savo aikštėje susitiks su Vilniaus "Lietuvos rytu".

Rungtynės prasidėjo Marcelinho Huerto taikliu tritaškiu (0-3), tačiau Sergerio Gipsonas atsakė tuo pačiu (3-3). Sužaidus 2 minutes Erazemas Lorbekas pelnė du taškus, o S.Gipsonas dar vienu tolimu metimu išvedė pirmą kartą į priekį Bambergo ekipą (6-5). Sužaidus 4 minutes Juanas Carlosas Navarro tritaškiu išlygino rezultatą (8-8), vokiečiai į tai atsakė dviem tiksliomis atakomis (12-8). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas pridėjo dar du taškus (10-12), tačiau taikliu dvitaškiu atsakė ir Boštjanas Nachbaras (14-10). Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekas pataikė 1 baudos metimą, po P.Mickealo dvitaškio Barselonos deficitas ištirpo iki minimumo (14-13). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes J.C.Navarro "la bomba" metimu išvedė katalonus į priekį (14-15). Likus žaisti daugiau nei minutę P.Neumannas ir V.Sada apsikeitė dvitaškiais (19-19). Prasidėjus paskutiniai kėlinio minutei V.Sada susidūręs su varžovų patyrė traumą, o jį pakeitė Šarūnas Jasikevičius. C.J.Wallace'as baudų metimais persvėrė rezultatą (19-21). Kėliniui baigiantis B.Nachbaras pelnė du taškus su pražanga (22-21), tačiau paskutinę tikslią ataką surengė ispanai. Po pirmojo kėlinio "FC Barcelona Regal" pirmavo 23-22.

Antrojo ketvirtčio pradžioje J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (22-26). Sužaidus minutę Nathanas Jawai buvo nubaustas nesportine pražanga, tačiau šeimininkai tuo nesugebėjo pasinaudoti (22-26). Sužaidus daugiau nei minutę Joe Inglesas pataikė iš toli (22-29), o sužaidus 2 minutes A.Tomičius pridėjo du taškus po lietuvio perdavimo (24-31). Sužaidus beveik 4 minutes J.Inglesas įsmeigė tritaškį po tikslaus Š.Jasikevičiaus perdavimo (26-34). Vokiečiai neliko skolingi ir taip pat pataikė tolimą metimą. Baigiant įpusėti kėliniui P.Mickealas pridėjo du taškus (31-36), tačiau B.Nachbaras baudų metimais sumažino Bambergo deficitą iki 3 taškų (33-36). Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus, o varžovai atsakė tritaškiu (36-38). Po S.Gipsono dvitaškio rezultatas tapo lygus (38-38). Likus žaisti 3 minutes Marko Todorovičius persvėrė rezultatą svečių naudai (38-40). Po 4 iš eilės P.Mickealo taškų katalonai įgijo 4 taškų persvarą (40-44), kėlinį taikliu tritaškiu baigė J.C.Navarro. Po pirmosios rungtynių pusės 47-42 pirmavo "FC Barcelona Regal".

Trečiasis kėlinys prasidėjo Antono Gavelo dviem taškais (44-47), E.Lorbekas atsakė tuo pačiu (44-49). Su žaidus 2 minutes A.Gavelas įkirtęs į baudos aikštelę gavo gerą perdavimą ir pelnė lengvus taškus iš po krepšio (46-49). Sužaidus 3 minutes S.Gipsonas įsmeigė tritaškį ir išlygino rezultatą (49-49). Po minutės E.Lorbekas dvitaškiu su pražanga vėl išvedė Ispanijos čempionus į priekį (49-52). Baigiant įpusėti kėliniui P.Mickealas ir J.C.Navarro pridėjo po dvitaškį (51-56). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes N.Jawai pataikė iš vidutinio nuotolio (51-58). Po C.J. Wallace'o tritaškio katalonai pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (51-62). Likus žaisti 2 minutes M.Huertas pridėjo du taškus (51-64). Paskutinę kėlinio minutę ekipos taškų nepelnė, o "FC Barcelona Regal" po trijų kėlinių pirmavo 64-53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Sharrodas Fordas pataikė tritaškį (56-64). Svečiams pirmuosius taškus kėlinyje pelnė C.J.Wallace'as (56-66). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Xavieras Rabaseda baigė ataką galingu dėjimu (58-68), vėliau A.Tomičius pataikė iš vidutinio nuotolio (58-70). Prabėgus vos minutei X.Rabaseda dar kartą sudrebino Vokietijos čempionų krepšį dėjimu (58-72). Šeimininkų krepšininkas Latavious Williamsas taip pat sugebėjo įdėti kamuolį į katalonų krepšį (60-72). Baigiant įpusėti kėliniui A.Tomičius pridėjjo du taškus (60-74). Likus žaisti 3 minutes M.Huertas tiksliai atakavo iš vidutinio nuotolio (63-76). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes P.Mickealas pelnė 4 taškus iš eilės (64-80). Likus žaisti 2 minutes M.Huertas sukūrė gražią ataką po kurio efektingo perdavimo du taškus su pražanga pelnė P.Mickealas (64-82). Paskutinę kėlinio minutę M.Todorovičius sumetė du baudos metimus, o Barselona laimėjo rungtynes 86-66.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 6 minutes taškų nepelnė (0/1 tritaškiai), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 3 naudingumo balus.

Bambergo "Brose Baskets": Boštjanas Nachbaras 18, Sergerio Gipsonas 12, Antonas Gavelas 11, Latavious Williamsas 9, Maikas Zirbesas 6, Philippas Neumannas 4, Sharrodas Fordas ir Casey Jacobsenas 3 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 17, Erazemas Lorbekas 14, Juanas Carlosas Navarro 13, Marcelinho Huertas ir C.J. Wallace'as 7, Joe Inglesas ir Ante Tomičius 6, Marko Todorovičius 5, Xavieras Rabaseda ir Nathanas Jawai 4, Victoras Sada 3 taškai;