Barselona nokautavo Italijos čempionus

2013-01-31
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi Eurolygos Top 16 etape iškovojo 5-ąją pergalę. Katalonai savo aikštelėje 85-66 sutriuškino Sienos "Montepaschi" krepšininkus. Italijos čempionams, tai buvo pirmasis pralaimėjimas antrajame etape.

Rungtynės prasidėjo B.Eze dviem taškais (0-2), katalonai į tai atsakė M.Huerto ir J.Ingleso taškais (4-2). Sužaidus 2 minutes M.Huertas pelnė du taškus su pražanga (7-2). Sužaidus 3 minutes A.Tomičius pelnė 4 taškus iš eilės (11-5). Likus žaisti 4 minutes Barselonos kroatas pridėjo dar du taškus (13-7), likus žaisti 3 minutes M.Huertas pelnė du taškus (15-7). Likus žaisti 2 minutes B.Eze ir B.Brownas surengė tikslias atakas (15-12). Likus žaisti daugiau nei minutę Šarūnas Jasikevičius pelnė pirmuosius taškus taikliu dvitaškiu (17-12). Paskutinę kėlinio minutę N.Jawai pataikė 1 baudos metimą, o P.Mickealas pridėjo dvitaškį. Po pirmojo kėlinio 20-13 pirmavo katalonai.

Sužaidus minutę antrajame kkėlinyje N.Jawai pataikė du baudos metimus (22-13), po minutės aukštaūgis pelnė 2 taškus (24-13).
Sužaidus 3 minutes A.Rašičius pataikė tritaškį (24-16), o A.Tomičius atsakė dviem taškais (26-16). Vėliau D.Hackettas pelnė 4 taškus iš eilės Sienos ekipai (26-20). Sužaidus 4 minutes X.Rabaseda įsmeigė tritaškį (29-20), o D.Hackettas pridėjo dar du taškus (29-22). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas pelnė du taškus su pražanga (32-22). Likus žaisti 4 minutes X.Rabaseda pataikė iš toli (35-22), bet tuo pačiu atsakė D.Mossas (35-25). Vėliau A.Tomičius pelnė du taškus iš po krepšio (37-25), o X.Rabaseda kitos atakos metu užbaigė dėjimu po M.Huerto perdavimo (39-25). Likus žaisti 3 minutes X.Rabaseda pelnė dar du taškus (41-25). Paskutinę kėlinio minutę M.Huertas pataikė tolimą metimą (46-27), vėliau E.Lorbekas pridėjo du taškus. Po dviejų kėlinių 48-29 pirmavo Barselona.

Trečiojo ketvirtčio pradžioje K.Kanguras pelnė du taškus (48-31), tuo pačiu atsakė A.Tomičius (50-31). Sužaidus daugiau nei minutę D.Hackettas ir A.Tomičius apiskeitė taikliais dvitaškiais (52-33). Sužaidus 3 minutes B.Eze pataikė iš vidutinio nuotolio, bet A.Tomičius ir toliau buvo vienintelis Barselonos žaidėjas pelnatis taškus trečiajame kėlinyje (54-35). Baigiant įpusėti kėliniui C.J.Wallace'as dvitaškiu padidino katalonų persvarą iki 22 taškų (57-35). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as pridėjo dar du taškus (59-37). Likus žaisti 4 minutes P.Mickealas pasižymėjo dviem taškais (61-37). Likus žaisti 2 minutes P.Mickealas pelnė du taškus iš po krepšio (63-39), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Likus žaisti daugiau nei minutę lietuvis pelnė du taškus su pražanga (66-41). Likus žaisti mažiau nei minutę N.Jawai buvo nubaustas nesportine pražanga. Tuo pasinaudoję "Montepaschi" krepšininkai pelnė 4 taškus (66-47). Kėlinio pabaigoje A.Tomičius pataikė dvi baudas, o Barselona po trijų kėlinių pirmavo (68-47).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo B.Browno reidu į Ispanijos čempionų baudos aikštelę (68-49). Sužaidus minutę Š.Jasikevičius pataikė iš toli (71-49), tritaškiu atsakė ir A.Rašičius. Sužaidus daugiau nei 2 minutes A.Tomičius pridėjo du taškus (73-52). Sužaidus 3 minutes italai surengė tikslią ataką (73-54), po minutė X.Rabaseda įsmeigė tritaškį (76-54). Baigiant įpusėti kėliniui B.Eze pataikė iš vidutinio nuotolio. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes X.Rabaseda pataikė dar vieną tritaškį (79-59). Likus žaisti 3 minutes N.Jawai sudrebino svečių krepšį dėjimu po Š.Jasikevičiaus perdavimo (81-59). Po kelių akimirkų tas pats tandemas dar kartą surengė tikslią ataką kuris baigėsi dėjimu iš viršaus. Likus žaisti kiek mažiau nei 2 minutes B.Brownas pataikė iš toli (83-64). Rungtynes dėjimu baigė N.Jawai, o Barselona 85-66 nugalėjo "Montepaschi".

Šarūnas Jasikevičius per 17 minučių pelnė 8 taškus (2/2 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 1/1 bauda), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 1 kartą suklydo, blokavo 1 metimą, prasižengė 2 kartus, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 9 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 20, Xavieras Rabaseda 16, Nathanas Jawai 11, Marcelinho Huertas 10, Šarūnas Jasikevičius ir Pete'as Mickealas 8, C.J.Wallace'as ir Erazemas Lorbekas 5, Joe Inglesas 2 taškai;

Sienos "Montepaschi": Bobby Brownas 19, Danielis Hackettas 14, Benjaminas Eze 12, Aleksandras Rašičius 6, Davidas Mossas 5, Kristjanas Kanguru ir Matthew Janningsas 4, Viktoras Sanikidze 2 taškai;