Barselona nutraukė įspūdingą baskų pergalių seriją

2013-01-24
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi nutraukė įspūdingą Vitorijos klubo nepralaimėtų rungtynių seriją. Katalonai Eurolygos Top 16 etapo 5-ojo turo rungtynėse išvykoje 90-79 nugalėjo "Caja Laboral" krepšininkus ir iškovojo 4-ąją pergalę. Baskai iki šio mačo nebuvo pralaimėję 17 rungtynių paeiliui.

Rungtynės prasidėjo Milko Bjelicos dvitaškiu ir Pete'o Mickealo tritaškiu (2-3). Sužaidus minutę dvitaškiais apsikeitė M.Bjelica ir Juanas Carlosas Navarro (4-5). Sužaidus 3 minutes Maciejus Lampe dvitaškiu iš vidutinio nuotolio išvedė Vitorijos ekipą į priekį (6-5). Vėliau tritaškiais apsikeitė Th.Heutelis ir J.C.Navarro (9-7). Sužaidus 4 minutes M.Lampe įsmeigė tritaškį, o A.Nocioni baigė ataką dėjimu (13-8). Baigiant įpusėti kėliniui M.Bjelica pridėjo dar du taškus (15-8), įpusėjus kėliniui J.C.Navarro pataikė iš toli (15-11). Likus žaisti 4 minutes A.Nocioni pelnė du taškus (19-11), likus žaisti minutę N.Jawai realizavo dvi baudas (19-13). Po J.Ingleso tritaškio katalonų deficitas ištirpo iki 3 taškų (19-16). Likus žaisti 2 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, o N.Jawai pataikė dar dvi baudas (21-18). Likus žaisti daugiau nei 1 minutę J.Inglesas tritaškiu išlygino rezultatą (23-23). Likus žaisti 10 sekundžių fantastišką tritaškį pataikė N.Bjelica (28-25), o katalonai atsakė M.Huerto baudos metimais. Po pirmojo kėlinio 28-27 priekyje buvo "Caja Laboral" ekipa.

Antrasis ketvirtis prasidėjo abiejų ekipų netaikliais metimais. Pirmuosius taškus sužaidus 2 minutes pelnė O.Cookas (31-27). Po minutės Š.Jasikevičius sukūrė gražų epizodą po kurio A.Tomičius pelnė du taškus (31-29), tuo tarpu šeimininkai atsakė F.San Emeterio dvitaškiu su pražanga (34-29). Vėliau M.Huertas buvo nubaustas technine pražanga, tačiau J.Inglesas perėmė du kamuolius iš eilės ir dviem dvitaškiais išvedė katalonus į priekį (34-35). Baigiant įpusėti kėliniui E.Lorbekas pridėjo du taškus (34-27). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus (36-39), o O.Cookas tritaškiu išlygino rezultatą (39-39). Po dar dviejų A.Tomičiaus taškų priekyje vėl buvo "FC Barcelona Regal" (39-41). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (39-44). likus žaisti 2 minutes J.C.Navarro realizavo baudos metimus (41-46),  tuo tarpu B.Olesonas pataikė iš toli (44-46). Paskutinę kėlinio minutę N.Jawai sudrebino baskų krepšį galingu dėjimu (44-48). Kėliniui baigiantis F.San Emeterio pataikė tritaškį, o P.Mickealas pelnė du taškus. Po pirmosios rungtynių pusės 50-47 pirmavo Barselona.

Trečiasis kėlinys prasidėjo A.Tomičiaus dviem taškais (47-52). Sužaidus daugiau nei minutę M.Bjelica sumetė dvi baudas (49-52), o J.C.Navarro atsakė tritaškiu (49-55). Vėliau P.Mickkealas pataikė iš vidutinio nuotolio (51-57), netrukus amerikietis dar kartą taikliai atakavo krepšį (51-59). Po V.Sados dvitaškio katalonai įgijo dviženklę persvarą (51-61). Įpusėjus kėliniui M.Lampe pataikė dvi baudas (53-61), o P.Mickealas atsakė dvitaškiu (53-63). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes P.Mickealas pelnė dar du taškus (53-65). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes N.Jawai pataikė dvitaškį (54-67). Likus žaisti apie 2 minutes F.San Emeterio pridėjo du taškus Vitorijos klubui (56-67). Likus žaisti mažiau nei minutę į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, o M.Lampe pataikė dvi baudas (58-67). Kėliniui baigiantis lietuvis pataikė iš vidutinio nuotolio. Po trijų kėlinių katalonai pirmavo 69-60.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Lampe pataikė 1 baudos metimą, o vėliau lenkas pridėjo du taškus (63-69). Sužaidus minutę N.Bjelica pataikė tritaškį (66-69), po M.Lampes baudos metimų komandas skyrė tik 1 taškas (68-69). Sužaidus 2 minutes V.Sada pelnė du gražius taškus iš po krepšio (68-71). Sužaidus 4 minutes P.Mickealas pelnė du taškus (70-73), vėliau amerikietis vėl taikliai atakavo krepšį (70-75). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (70-78). A.Nocioni atsakė dviem taškais (72-78), bet A.Tomičius sumetė dvi baudas (72-80). Likus žaisti 2 minutes P.Mickealas dvitaškiu po lietuvio perdavimo sugrąžino Barselonai dviženklę persvarą (72-82). Vėliau V.Sada pridėjo tritaškį (72-85). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes A.Tomičius realizavo 1 baudos metimą (73-86). Kėliniui baigiantis N.Bjelica ir P.Mickealas apsikeitė dvitaškiais (76-88). Rungtynes 90-79 laimėjo katalonai.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 17 minučių pelnė 2 taškus (1/1 dvitaškis, 0/2 tritaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 1 kartą suklydo, prasižengė 2 kartus ir surinko -2 naudingumo balus.

Vitorijos "Caja Laboral": Maciejus Lampe 21, Fernando San Emeterio 14, Nemanja Bjelica 11, Andresas Nocioni 9, Milko Bjelica 8, Bradas Olesonas ir Omaras Cookas 6, Thomas Heurtelis ir Fabienas Causeuras 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 23, Joe Inglesas 12, Juanas Carlosas Navarro ir Ante Tomičius 11, Erazemas Lorbekas ir Victoras Sada 9, Nathanas Jawai 8, C.J.Wallace'as 3, Šarūnas Jasikeviičius ir Marcelinho Huertas 2 taškai;