Barselona pirmąjį ratą baigė triuškinančiu pralaimėjimu Madride

2013-01-13
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda pirmąjį Ispanijos čempionato reguliariojo sezono ratą baigė triuškinančia nesėkme. Katalonai išvykoje 66-88 neprilygo Madrido "Asefa Estudiantes" krepšininkams.

Rungtynės prasidėjo Carlo Englisho taikliu metimu iš vidutinio nuotolio (2-0). Sužaidus daugiau nei minutę Erazemas Lorbekas baudų metimais atidarė katalonų taškų sąskaitą (2-2), po minutės slovėnas dvitaškiu išvedė svečius į priekį (2-4). Po J.Grangerio ir C.Englisho  dvitaškių priekyje vėl buvo "Asefa Estudiantes" krepšininkai (6-4). A.Tomičius ir E.Lorbekas buvo išvedę Barseloną į priekį, tačiau kėliniui įpusėjus rezultatas vėl tapo lygus (8-8). Tariqas Kirksay'us pataisęs netaiklų komandos draugo metimą persvėrė rezultatą Madrido naudai (10-8). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius išlygino rezultatą (10-10). Likus žaisti 3 minutes J.Grangeris realizavo abi baudas (13-10), po minutės P.Mickealas taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (13-12). Likus žaisti pusantros minutės E.Lorbekas pelnė du taškus su pražanga (15-14). Paskutinę kėlinio minutę D.Clarkas įsmeigė tritaškį, o J.Fernandezas pridėjo dvitaškį. Po pirmojo kėlinio 20-14 pirmavo "Asefa Estudiantes" krepšininkai.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Marko Todorovičius įsmeigė tritaškį (20-17), tuo pačiu atsakė ir D.Clarkas (23-17). Sužaidus daugiau nei minutę C.J.Wallace'as pataikė iš toli (24-20). Sužaidus 2 minutes D.Clarkas pelnė du taškus iš po krepšio (26-20), po minutės J.Grangeris pridėjo dvitaškį (28-22). Sužaidus 4 minutes V.Sada pataisė netaiklų N.Jawai metimą (28-24). Įpusėjus kėliniui Lucas Nogueira pasižymėjo dviem taškais iš po krepšio (30-24), po dar dviejų šio krepšininko taškų šeimininkai įgijo 8 taškų persvarą (32-24). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Tuo tarpu šeimininkai įsmeigę tritaškį padidino Barselonos deficitą iki dviženklio skaičiaus (35-24). Likus žaisti 2 minutes J.Grangeris pataikė dar vieną tritaškį (40-24). Paskutinę kėlinio minutės prasidėjo P.Mickealo dviem taškais (40-26), tačiau šeimininkai atsakė tuo pačiu. Po pirmosios rungtynių pusės 42-26 pirmavo "Asefa Estudiantes" krepšininkai.

Trečiojo kėlinio pradžioje šeimininkai pradėjo spurtu 7-0 ir padidino Barselonos deficitą iki 22 taškų (48-26). Sužaidus beveik 2 minutes P.Mickealas atidarė katalonų taškų sąskaitą (48-28), o M.Huertas pridėjo tritaškį (48-31). Vėliau E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (48-33), o C.Englishas pelnė taškus iš po krepšio (50-33). Baigaint įpusėti kėliniui "Asefa Estudiantes" ekipa pataikė tritaškį ir paidino persvarą iki 22 taškų (55-33). Įpusėjus kėliniui tikslą pasiekė dar vienas tolimas Madrido tritaškis (58-33). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius, tačiau jo pirmasis tolimas metimas buvo ne taiklus. Tuo tarpu D.Clarkas pelnė du taškus (62-33). Likus žaisti 3 minutes N.Jawai pataikė du baudos metimus (62-35), o L.Nogueira atsakė dėjimu iš viršaus (64-35). Likus žaisti 2 minutes L.Nogueira pridėjo dar du taškus (66-35) ir šeimininkų persvara tapo 31 taškas. Vėliau katalonai buvo nubausti technine pražanga po kurios persvara išaugo iki 34 taškų (69-35). Likus žaisti minutę C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį (69-38). Paskutinę kėlinio minutę C.J.Wallace'as dar kartą taikliai atakavo iš toli (69-41). Kėlinio pabaigoje šeimininkai pataikė tritaškį (72-41). Likus žaisti 5 sekundes lietuvis pataikė dvi baudas, o priekyje 72-43 po trijų kėlinių buvo šeimininkai.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Š.Jasikevičiaus dvitaškiu (72-45), o M.Todorovičius pridėjo du baudos metimus (72-47). Po C.J.Wallace'o tritaškio deficitas ištirpo iki 22 taškų, tačiau D.Clarkas atsakė dvitaškiu (74-50). Sužaidus 2 minutes N.Jawai sudrebino varžovų krepšį dėjimu (74-52). Sužaidus 4 minutes C.Englishas pataikė iš vidutinio nuotolio (78-52). Įpusėjus kėliniui šeimininkai pelnė dar du taškus (80-52), N.Jawai atsakė dvitaškiu su pražanga. Likus žaisti daugiau nei 3 minutes C.Englishas buvo taiklus iš vidutinio nuotolio, o M.Huertas pataikė tritaškį (82-57). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes katalonai pelnė dar du taškus (84-59). Likus žaisti 2 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, o M.Huertas pelnė du taškus (86-62). Kėliniui baigiantis M.Huertas pataikė du baudos metimus (88-66). Rungtynėse baigėsi "Asefa Estudiantes" pergale 88-66.

Šarūnas Jasikevičius rungtynes pradėjęs startiniame penkete ir beveik 20 minučių pelnė 4 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, 5 kartus suklydo, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 3 naudingumo balus.

Madrido "Asefa Estudiantes": Carlas Englishas 17, Tariqas Kirksay'us 13, Danielius Clarkas 12, Germanas Gabrielis ir Lucas Nogueira 10, Jaysonas Grangeris 9, Lamontas Barnesas 8, Joshas Fisheris 5, Jaime'as Fernandezas 3, Kyle'as Kuričius 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona Regal": C.J.Wallace'as 15, Erazemas Lorbekas 10, Marcelinho Huertas ir Pete'as Mickealas 8, Nathanas Jawai 6, Xavieras Rabaseda 5, Šarūnas Jasikevičius, Victoras Sada ir Ante Tomičius 4, Alexas Abrinesas 2 taškai;