Barselonai metų pradžia apkarto - Rusijoje nusileista "Khimki" ekipai

2013-01-03
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" patyrė pirmąjį pralaimėjimą Eurolygos Top 16 etape. Katalonai išvykoje 65-78 neatsilaikė prieš Rimo Kurtinaičio treniruojamus Maskvos srities "Khimki" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo abiejų ekipų netaikliais metimais. Pirmuosius taškus sužaidus daugiau nei minutę pelnė Egoras Vyaltsevas (2-0), Ante Tomičius atsakė tuo pačiu (2-2). Sužaidus 2 minutes Sergejus Monya pataikė tritaškį (5-2), po minutės Joe Inglesas atsakė tolimu šūviu (5-5). Rusus į priekį išvedė Krešmiras Lončaras pataikęs dvitaškį su pražanga (8-5). Sužaidus 4 minutes A.Tomičius pelnė dar du taškus (8-7). Įpusėjus kėliniui Pete'as Mickealas pirmą kartą išvedė katalonus į priekį (8-9), tačiau Zoranas Planiničius sugrąžino pranašumą šeimininkams (10-9). Likus žaisti 4 minutes Planičius realizavo dvi baudas (12-9), o ispanai atsakė P.Mickealo dvitaškiu (12-11). Likus žaisti 3 minutes P.Mickealas sumažino deficitą iki minimumo, o M.Huertas išvedė "FC Barcelona Regal" į priekį (14-15). "Khimki" atsakė sėkminga atkarpa 4-0 ir susigrąžino persvarą (18-15). Paskutinę kėlinio minutę J.Inglesas tolimu metimu išlygino rezultatą (18-18), tačiau tuo pačiu atsakė Aleksėjus Žukanenka. Po pirmojo kėlinio "Khimki" pirmavo 21-18.

Antrasis ketvirtis prasidėjo Erazemo Lorbeko tritaškiu (21-21), tačiau tolimu metimu atsakė ir K.Riversas (24-21). Sužaidus minutę E.Lorbekas pelnė du taškus iš po krepšio (24-23). Sužaidus 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius ir iškarto pelnė du taškus (26-25). Sužaidus 4 minutes A.Žukanenka pridėjo dvitaškį su pražanga (31-25). Baigiant įpusėti kėliniui P.Koponenas pataikė iš vidutinio nuotolio (33-25). Įpusėjus kėliniui M.Huertas pelnė taškus prasiveržęs į baudos aikštelę (33-27), o vėliau Š.Jasikevičius pridėjo du taškus (33-29). Rusai į tai atsakė 5 taškais iš eilės (38-29), tuoj pat lietuvis dar kartą nubaudė "Khimki" taikliu dvitaškiu (38-31). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes V.Fridzonas ir A.Tomičius apsikeitė dvitaškiais (40-35). Po dar dviejų kroato taškų ispanų deficitas ištirpo iki 3 taškų (40-37). Likus žaisti pusantros minutės A.Žukanenka pelnė du taškus su pražanga (42-37). Kėliniui baigiantis P.Mickealas įsmeigė tritaškį, tačiau po dviejų kėlinių "Khimki" pirmavo 46-41.

Trečiojo kėlinio pradžioje Jamesas Augustine'as pelnė du taškus su pražanga (49-41). Po Z.Planiničiaus dvitaškio rusai įgijo dviženklę persvarą (51-41) Sužaidus 2 minutes E.Lorbekas pataikė dvi baudas (51-43), o A.Tomičius pridėjo du taškus iš po krepšio (51-45). Sužaidus 4 minutes Z.Planiničius pataikė iš vidutinio nuotolio, o E.Lorbekas atsakė tolimu metimu (55-48). Įpusėjus kėliniui V.Fridzonas perėmęs kamuolį ir pelnė du lengvus taškus (57-48). Likus žaisti 4 minutes į aikštelę grįžo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes P.Koponenas įsmeigė tritaškį (60-48), po minutės krepšininkas pataikė dvitaškį ir rusų persvara tapo 14 taškų (62-48). Katalonai į tai atsakė 4 taškais be atsako (62-52). Paskutinė kėlinio minutė prasidėjo P.Mickealo dviem taškais su pražanga (62-54). Po trijų kėlinių 62-55 pirmavo "Khimki".

Lemiamas rungtynių kėlinys prasidėjo Paulo Daviso dviem taškais (64-55), sužaidus 2 minutes J.Augustine'as pridėjo dvitaškį (66-55). Po V.Fridzono taškų rusų persvara tapo 13 taškų (68-55). V.Fridzonas sužaidus daugiau nei 3 minutes pelnė dar du taškus (70-55). Baigiant įpusėti kėliniui P.Mickealas sumažino katalonų deficitą (70-57), įpusėjus kėliniui šeimininkų krepšininkas P.Davisas pelnė du taškus (72-57). Likus žaisti 4 minutes Z.Planiničius pataikė iš vidutinio nuotolio (76-59), J.Inglesas atsakė taikliais baudos metimais. Likus žaisti 3:30 min į aikštelę grįžo lietuvis. Likus žaisti mažiau nei 2 minutes P.Mickealas pelnė du sunkius taškus (76-63), likus žaisti minutę E.Lorbekas sumažino deficitą iki 11 taškų (76-65). Rungtynės baigėsi Barselonos pralaimėjimu 65-78.

Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 6 taškus (3/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, perėmė 1 kmauolį, blokavo varžovo metimą, kartą suklydo ir surinko 8 naudingumo balus.

Maskvos srities "Khimki": Zoranas Planiničius 16, Vitalijus Fridzonas 13, Aleksėjus Žukanenka ir Paulas Davisas 10, Petteris Koponenas 9, Jamesas Augustine'as 7, Egoras Vyaltsevas 4, Krešmiras Lončaras, Sergejus Monya ir Kelvinas Riversas 3 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 16, Pete'as Mickealas 14, Erazemas Lorbekas 12, Marcelinho Huertas ir Joe Inglesas 8, Šarūnas Jasikevičius 6, C.J. Wallace'as 1 taškas;