Naudingai žaidęs Jasikevičius padėjo Barselonai nugalėti Eurolygos čempionus

2013-01-11
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo antrąją pergalę Eurolygos Top 16 etape. Katalonai trečiojo turo rungtynėse savo aikštėje 76-68 nugalėjo Eurolygos čempionus Pirėjaus "Olympiacos" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Kosto Papanikolao tritaškiu (0-3), vėliau Vassilis Spanoulis pridėjo dvitaškį (0-5). Katalonų taškų sąskaitą atidarė Pete'as Mickealas (2-5), po Victoro Sados dvitaškio deficitas ištirpo iki minimumo (4-5). Sužaidus daugiau nei 2 minutes Georgios Printezis pelnė du taškus su pražanga, o V.Sada atsakė dviem taškais iš po krepšio (6-7). Sužaidus beveik 4 minutes Juanas Carlosas Navarro pirmą kartą išvedė ispanus į priekį (8-7). Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as dar kartą išvedė šeimininkus į priekį (10-9). Po P.Mickealo taškų greitos atakos metu katalonai įgijo 3 taškų persvarą (12-9). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes P.Mickealas pridėjo dar du taškus (14-9). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes J.C.Navarro pelnė du taškus firminiu stiliumi (16-9). Likus žaisti 2 minutes G.Printezis pridėjo du taškus (16-11), o Barselonos ekipa buvo nubausta technine pražanga. Likus žaisti pusantros minutės Šarūnas Jasikevičius išbėgo į aikštelę. Paskutinę kėlinio minutę C.J.Wallace'as pelnė du taškus po lietuvio tikslaus perdavimo. Po pirmojo kėlinio 18-13 pirmavo Barselona.

Antrojo ketvirtčio pradžioje Šarūnas Jasikevičius įsmeigė tritaškį (21-13). Sužaidus daugiau nei minutę Stratos Perperoglou sumetė du baudos metimus (21-15), o M.Huertas atsakė taikliu metimu iš vidutinio nuotolio (23-15). Sužaidus 3 minutes K.Hinesas pelnė taškus iš po krepšio (23-17), o V.Spanoulis pridėjo sudėtingą dvitaškį (23-19). Įpusėjus kėliniui V.Spanoulis dar kartą pasižymėjo (24-21), P.Mickealas taip pat atsakė dvitaškiu (26-21). Likus žaisti 4 minutes S.Perperoglou buvo nubaustas nesportine pražanga. Po V.Sado baudos metimų ir E.Lorbeko dvitaškio katalonai įgijo 9 taškų persvarą (30-21). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio ir Barselonos persvara tapo dviženklė (32-22). Likus žaisti 2 minutes kroatas pridėjo du taškus iš po krepšio (34-24). Likus žaisti minutę A.Tomičius buvo nubaustas technine pražanga. Tuo pasinaudojęs Pirėjaus klubas sumažino deficitą iki 5 taškų (34-29). Likus žaisti 46 sekundes "Olympiacos" atsarginis suolelis buvo nubaustas technine pražanga. Po N.Jawai Alley-oop'o katalonai vėl įgijo dviženklę persvarą (39-29). Kėliniui baigiantis Giorgi Shermadini pelnė du taškus su pražanga, o P.Mickealas atsakė taškais iš po krepšio. Po pirmosios rungtynių pusės 41-32 pirmavo Barselona.

Sužaidus nepilną minutę trečiajame kėlinyje aikštelėje pasirodė Š.Jasikevičius. "Olympiacos" tuo tarpu pataikė iš toli (41-35), o po dar dviejų G.Printezio taškų graikų deficitas ištirpo iki 4 taškų (41-37). Šeimininkų taškų sąskaitą atidarė A.Tomičius (43-37), vėliau kroatas pridėjo dar du taškus po lietuvio perdavimo (45-37). Sužaidus 3 minutes G.Printezis pataikė dar vieną tritaškį (45-40), po minutės Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (47-40). Įpusėjus kėliniui lietuvis pelnė du sudėtingus taškus su pražanga (50-42). Likus žaisti 4 minutes P.Mickealas pelnė du taškus (54-46). Likus žaisti 3 minutes A.Lawa'as pataikė iš vidutinio nuotolio (54-48), O V.Sada atsakė aštriu reidu į "Olympiacos" baudos aikštelę (56-48). Likus žaisti 2 minutes A.Law'as baudų metimais sumažino atsilikimą iki 4 taškų (56-52). Paskutinę kėlinio minutę A.Tomičius galingu dėjimu sudrebino eurolygos čempionų krepšį (60-52). Po trijų kėlinių 60-52 pirmavo Barselona.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo A.Tomičiaus dviem taškais po kurių katalonai susigrąžino dviženklę persvarą (62-52). Pirėjaus taškų sąskaitą atidarė P.Antičius. Sužaidus minutę M.Huertas pridėjo du taškus (64-55)., vėliau brazilas pataikė dvi baudas (66-55). Sužaidus daugiau nei 2 minutes A.Tomičius pelnė du taškus po gražaus M.Huerto perdavimo (68-57). Sužaidus daugiau nei 4 minutes P.Antičius pataikė tritaškį (68-60). Baigiant įpusėti kėliniui M.Huertas pelnė du taškus, tačiau P.Antičius pataikė dar vieną tolimą metimą (70-63). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius grįžo į aikštelę. Likus žaisti apie 4 minutes E.Lorbekas pridėjo du taškus (72-63). Likus žaisti 3 minutes E.Mantzaris pataikė tritaškį, o Š.Jasikevičius atsakė dviem taškais (74-66). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes K.Hinesas pelnė du taškus iš po krepšio (74-68). Likus žaisti 30 sekundžių V.Sada baudos metimais įtvirtino katalonų pergalę. Rungtynes Barselona laimėjo 76-68.

Šarūnas Jasikevičius per 18 minučių pelnė 10 taškų (3/6 dvitaškiai, 1/2 dvitaškiai, 1/1 bauda), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 1 kmauolį, kartą suklydo, išprovokavo 1 varžovo pražangą ir surinko 9 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Ante Tomičius 15, Pete'as Mickealas 12, Šarūnas Jasikevičius, Victoras Sada ir Marcelinho Huertas 10, C.J.Wallace'as ir Erazemas Lorbekas 6, Juanas Carlosas Navarro 5, Nathanas Jawai 2 taškai;

Pirėjaus "Olympiacos": Georgios Printezis 14, Vassilis Spanoulis ir Pero Antičius 9, Acie Law'as 8, Giorgi Shermadinis 6, Kostas Papanikolaou 5, Stratos Perperoglou ir Joshas Powellas 4, Evangelos Mantzaris 3 taškai;