Šaltakraujiškai baudas metęs Š.Jasikevičius išplėšė pratęsimą, o Barselona šventė pergalę

2013-01-27
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo sudėtingą pergalę Ispanijos pirmenybėse. Katalonai 19-ojo turo rungtynėse savo aikštėje po pratęsimo 87-85 nugalėjo Bilbao "Uxue Bilbao Basket" krepšininkus ir atsirevanšavo už pralaimėjimą pirmajame rate.

Rungtynės prasidėjo Alexo Mumbru dviem taškais iš po krepšio (0-2), sužaidus minutę svečiai pataikė tritaškį (0-5). Po Kosto Vasiliadžio dvitaškio Bilbao įgijo 7 taškų persvarą (0-7). Sužaidus 4 minutes A.Mumbru pridėjo dar du taškus (0-9). Po K.Vasiliadžio tolimo metimo svečiai įgijo dviženklę persvarą (0-12), tačiau M.Huertas tritaškiu atidarė Barselonos taškų sąskaitą (3-12). Įpusėjus kėliniui K.Vasialiadis vėl buvo tikslus mesdamas iš toli (13-15), Pete'as Mickealas atsakė taikliais baudų metimais (5-15). Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekkas pridėjo du taškus (7-15), vėliau taiklus buvo ir M.Huertas (9-15). Likus žaisti 3 minutes N.Jawai sumažino katalonų deficitą iki 4 taškų (11-15). Po "FC Barcelona Regal" brazilo baudos metimų komandas skyrė vos 2 taškais (13-15), tačiau svečiai į tai atsakė F.Pilepičiaus dvitaškiu ir N.Zisio dviem taškais su pražanga (13-20). Paskutinę kėlinio minutę E.Lorbekas sumetė baudos metimus, tačiau po pirmojo kėlinio 20-15 buvo "Uxue Bilbao Basket" ekipa.

Antrojo ketvirtčio pradžioje į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Sužaidus minutę E.Lorbekas pelnė du taškus (17-21), tuo pačiu atsakė M.Rakovičius. Sužaidus 3 minutes A.Abrinesas įdėjo kamuolį iš viršaus po lietuvio perdavimo (19-23). Sužaidus daugiau nei 3 minutes N.Jawai pataisė netaiklų P.Mickealo metimą (21-25). Sužaidus daugiau nei 4 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio po Š.Jasikevičiaus perdavimo (23-25). Įpusėjus kėliniui M.Huertas išlygino rezultatą (25-25). Bilbao į tai atsakė 4 taškais be atsako (25-29). Likus žaisti 3 minutes A.Mumbru pataikė dvitaškį (25-31). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes M.Huertas pridėjo du taškus (27-31), vėliau brazilas taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (29-31). Paskutinę kėlinio minutę L.Hamiltonas pataikė 1 baudos metimą. Likus žaisti 16 sekundžių į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius. Po dviejų kėlinių 32-29 pirmavo "Uxue Bilbao Basket" krepšininkai.

Trečiasis kėlinys prasidėjo K.Vasiliadžio tritaškiu (29-35), po kelių akimirkų L.Hamiltonas įsmeigė tritaškį (29-38). Katalonų tašką sąskaitą atidarė M.Huertas pataikęs tris baudos metimus (32-38). Sužaidus daugiau nei 2 minutes M.Huertas pataikė dvitaškį (34-28), tačiau tuo pačiu atsakė A.Mambru. Vėliau tolimą metimą pataikė L.Hamiltonas (34-43). Po N.Zisio baudos metimų Bilbao susigrąžino dviženklę persvarą (34-45). Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas ir Š.Jasikevičius pataikė po dvitaškį (38-45). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio po lietuvio perdavimo (42-49), dviem taškais atsakė ir M.Rakovičius. Likus žaisti 2 minutes N.Zisis pataikė iš vidutinio nuotolio (42-53). Likus žaisti minutę A.Abrinesas pataikė tritaškį (45-53), o Š.Jasikevičius pridėjo dvitaškį (47-53). Po trijų kėlinių priekyje 53-47 vis dar buvo "Uxue Bilbao Basket".

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo X.Rabasedos tritaškiu po kurio katalonų deficitas ištirpo iki 3 taškų (50-53). Sužaidus minutę A.Mumbru ir N.Jawai apsikeitė taikliais metimais (52-55). Sužaidus daugiau nei 2 minutes A.Tomičius sumažino atsilikimą iki minimumo (54-55). Sužaidus daugiau nei 3 minutes K.Vasiliadi pataikė dvitaškį (54-57), o X.Rabaseda atsakė dėjimu. Baigiant įpusėti kėliniui A.Tomičius pelnė du taškus (58-59), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. K.Vasiliadis trimis baudų metimais padidino svečių persvarą iki 4 taškų (58-62). Likus žaisti daugiau nei 4 minutes L.Hamiltonas pataikė sudėtingą dvitaškį (58-64). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (61-64), L.Hamiltonas atsakė baudų metimais (81-86). Vėliau N.Jawai sudrebino varžovų krepšį dėjimu, tuo tarpu N.Zisis pelnė fantastišką dvitaškį su pražanga (63-69). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes N.Jawai trečiuoju mėginimu pelnė du taškus (65-69). Likus žaisti minutę E.Lorbekas įsmeigė tritaškį ir sumažino deficitą iki minimumo (68-69). Likus žaisti 24 sekundes L.Hamiltonas įsmeigė skaudų tritaškį (68-72).  Likus žaisti 15 sekundžių Š.Jasikevičius smeigė dvitaškį (70-72), o K.Vasiliadis pataikė 1 baudos metimą (70-73). Likus žaisti 12 sekundžių M.Huertas pataikė 1 baudos metimą (71-73). Likus žaisti 2 sekundes buvo prasižengta prieš Š.Jasikevičių, kuris pataikė du baudos metimus ir išlygino rezultatą (73-73). Per likusį laiką Bilbao nesurengė tikslios atakos po keturių kėlinių rezultatas buvo lygus 73-73.

Pratęsime pirmuosius taškus pelnė katalonai po N.Jawai baudos metimų (75-73), K.Vasiliadis atsakė taip pat taikliais baudų metimais (75-75). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes P.Mickealas persvėrė rezultatą (77-75), tačiau svečiai atstatė "status quo" (77-77). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes L.Hamiltonas taikliu dvitaškiu iš vidutinio nuotolio išvedė Bilbao ekipą į priekį, tačiau P.Mickkealas baudų metimais išlygino rezultatą (79-79). Paskutinę kėlinio minutę Š.Jasikevičius pataikė du baudos metimus (81-79), likus žaisti 29 sekundes lietuvis pridėjo dar du baudos metimus (83-79). Likus žaisti 17 sekundžių K.Vasiliadis pataikė dvitaškį (83-81). P.Mickealas tuo tarpu pataikė tik 1 baudos metimą (84-81). Likus žaisti 10 sekundžių K.Vasiliadis pataikė abu baudos metimus (84-83). Likus žaisti 9 sekundes Š.Jasikevičius stojo mesti baudos metimų ir abu juos pataikė (86-83). Likus žaisti 8 sekundes K.Vasiliadis realizavo abu baudos metimus (86-85). Likus žaisti 6 sekundes P.Mickealas vėl pataikė 1 baudos metimą, o paskutinis K.Vasiliadžio desperatiškas tritaškis tikslo nepasiekė.

Šarūnas Jasikevičius per 26 minutes pelnė 14 taškų (3/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 8/8 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, sykį suklydo, blokavo 1 varžovo metimą, 2 kartus prasižengė, išprovokavo 6 varžovo pražangas ir surinko 23 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Marcelinho Huertas 19, Erazemas Lorbekas 18, Šarūnas Jasikevičius 14, Nathanas Jawai 12, Pete'as Mickealas 8, Xavieras Rabaseda 7, Alexas Abrinesas 5, Ante Tomičius 4 taškai;

Bilbao "Uxue Bilbao Basket": Kostas Vasiliadis 24, Lamontas Hamiltonas 21, Nikas Zisis 12, Alexas Mumbru ir Milovanas Rakovičius 10, Franas Pilepičius 5, Rogeris Grimau 3 taškai;