Barselona po 50 minučių kovos eliminavo "Real" iš Ispanijos taurės

2013-02-07
Ispanijos Karaliaus taurė turės naujus čempionus. Vitorijoje vykstančiame taurės turnyre Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" ketvirtfinalyje po dviejų pratęsimų 111-108 eliminavo praėjusių metų nugalėtojus Madrido "Real" krepšininkus. Pusfinalyje katalonai susitiks su Vitorijos "Caja Laboral" ir Saragosos "CAI Zaragoza" poros nugalėtoju.

Rungtynės prasidėjo C.J.Wallace'o tritaškiu (0-3), sužaidus minutę P.Mickealas pataikė iš vidutinio nuotolio (0-5). "Real" taškų sąskaitą atidarė N.Mirotičius (2-5), po kroato dėjimo komandas skyrė vos 1 taškas (4-5). Sužaidus daugiau nei 3 minutes P.Mickealas pridėjo dar du taškus, bet tuo pačiu atsakė N.Mirotičius (6-7). Sužaidus 4 minutes R.Fernandezas tritaškiu pirmą kartą išvedė Madrido komandą į priekį (9-7). Likus žaisti 4 minutes P.Mickealas realizavi du baudos mettimus (11-9), kitos atakos metu amerikietis pelnė dvitaškį su pražangą ir išvedė katalonus į priekkį (11-12). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (11-14). S.Llullo tritaškis vėl atsvėrė pusiausvyrą (14-14). Likus žaisti 2 minutes N.Jawai sudrebino varžovų krepšį dėjimu (14-18), likus žaisti daugiau nei minutę M.Huertas buvo taiklus atakuodamas iš vidutinio nuotolio (14-20). Paskutinę kėlinio minutę S.Llullas pelnė du taškus, o B.Olesonas atsakė tritaškiu (16-23). Ketvirtį dvitaškiu baigė J.C.Navarro, o Barselona po pirmojo kėlinio pirmavo 25-18.

Antrojo kėlinio pradžioje N.Jawai sudrebino "Real" krepšį dėjimu, o J.Carrollas atsakė tritaškiu (21-27). Sužaidus beveik minutę E.Lorbekas pelnė du taškus su pražanga (21-30). Vėliau M.Huertas pakabino kamuolį virš lanko N.Jawai, kuris baigė ataką dėjimu (23-32). Sužaidus 2 minutes J.Carrollas pataikė tritaškį iš dešiniojo aikštės krašto (26-32). Sužaidus 3 minutes M.Slaughteris pelnė du taškus su pražanga ir sumažino "Real" deficitą iki 3 taškų (29-32). Barselona į tai atsakė E.Lorbeko dvitaškiu (29-34). Likus žaisti 4 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Po S.Llullo dvitaškio komandas skyrė 1 taškas (33-34). Įpusėjus kėliniui N.Mirotičius dėjimu išvedė Madrido ekipą į priekį (35-34). Katalonams pranašumą sugrąžino C.J.Wallace'as (35-37). Likus žaisti 4 minutes P.Mickealas pataikė dvi baudas (35-39), po minutės amerikietis pelnė dvitaškį (37-41). Varžovai atsakė R.Fernandezo Alley-opp'u (39-41), o J.C.Navarro atsakė tolimu metimu (39-44). Likus žaisti pusantros minutės S.Rodriguezas įsmeigė tritaškį, o A.Tomičius atsakė dėjimu (42-47). Kėliniui baigiantis J.C.Navarro pataisė netaiklų P.Mickealo metimą, tačiau paskutinėmis sekundėmis D.Draperis pataikė tritaškį ir po dviejų kėlinių trimis taškais pirmavo katalonai 49-46.

Trečiasis kėlinys prasidėjo M.Slaughterio dviem taškais ir deficitas ištirpo iki minimumo (48-49). Sužaidus daugiau nei minutę R.Fernandezas įsmeigė tritaškį (51-49). Sužaidus daugiau nei 2 minutes P.Mickealas išlygino rezultatą (51-51), vėliau amerikietis dvitaškiu išvedė katalonus į priekį (51-53). Sužaidus 4 minutes M.Huertas pataikė iš vidutinio nuotolio (51-55), įpusėjus kėliniui brazilas pakabino kamuolį A.Tomičiui, kuris jį įdėjo iš viršaus (51-57). Po P.Mickealo dvitaškio Barselona įgijo 8 taškų persvarą (51-59). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius sudrebino Madrido krepšį dėjimu (54-61). Likus žaisti 2 minutes M.Slaughteris pridėjo du taškus (57-61). Likus žaisti daugiau nei minutę J.C.Navarro pelnė du taškus (58-64), tuo pačiu atsakė N.Mirotičius (60-64). Po trijų kėlinių 64-60 pirmavo Barselona.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo aikštėje būnant Šarūnui Jasikevičiui, o C.J.Wallace'as pridėjo du taškus (60-66). J.Carrollas taip pat atsakė dviem taškais (62-66). Sužaidus daugiau nei minutę Š.Jasikevičius prasižengė du kartus iš eilės. Po S.Rodriguezo baudos metimų komandas skyrė du taškai (64-66). Sužaidus mažiau nei 4 minutes J.Carrollas tolimu metimu išvedė "Real" ekipą į priekį (67-66). Įpusėjus kėliniui M.Huertas atsatė persvarą katalonams (67-68). Likus žaisti 4 minutes R.Fernandezas pelnė du taškus (69-68). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes C.J.Wallace'as įsmeigė tritaškį su pražanga (69-71). Vėliau A.Tomičius pridėjo du taškus (70-73). S.Llullas tritaškiu išlygino rezultatą (73-73), o A.Tomičius atsakė baudos metimais (73-75). Likus žaisti daugiau nei minutę F.Reyesas pelnė du taškus su pražanga (75-75). Paskutinę kėlinio minutė F.Reyesas grubiai prasižengė prieš A.Tomičių, o šis pataikė du baudos metimus (75-77). Likus žaisti 44 sekundes N.Mirotičius dėjimu išlygino rezultatą (77-77). Per likusį laiką ekipos nesurengė tikslios atakos ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimas prasidėjo netaikliu S.Llullo tritaškiu, bet katalonai taip pat nesurengė tikslios atakos. Sužaidus minutę J.Carrollas pataikė du baudos metimus išvesdamas "Real" į priekį (79-77). A.Tomičius metimu iš vidutinio nuotolio išlygino rezultatą (79-79), o N.Jawai išvedė katalonus į priekį (79-81). Likus žaisti 3 minutes  A.Tomičius realizavo du baudos metimus (79-83). Vėliau M.Huertas pridėjo du taškus (79-85). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes S.Rodriguezas pelnė du taškus (81-85), o vėliau įsmeigė ir tritaškį (84-85). Likus žaisti minutę R.Fernandezas baudų metimais išvedė "Real" į priekį (86-85), likus žaisti 50 sekundžių E.Lorbekas pataikė abu baudos metimus (86-87). Likus žaisti 38 sekundes S.Llullas įsmeigė tritaškį (89-87), tačiau R.Fernadezas prasižengė prieš P.Mickealą kuris metė iš trijų taškų zonos. Amerikietis pataikė tik 1 baudos metimą ir tuomet Barselona staigiai pažeidė taisykles (89-88). S.Rodriguezas atsakė dviem baudos metimais (91-88). Likus žaisti beveik 8 sekundes M.Huertas stojo mesti baudos metimų ir abi pataikė (91-90). Likus žaisti 7 sekundes J.Carrollas pataikė du baudos metimus (93-90). Likus žaisti 5 sekundes N.Mirotičius prasižengė prieš E.Lorbeką, o slovėnas pataikė 1 baudos metimą, o antrą prametė specialiai ir vėliau gavęs kamuolį pataikė dvitaškį ir išplėšė antrąjį pratęsimą 93-93.

Antrasis pratęsimas prasidėjo S.Rodriguezo netaikliu tritaškiu, o pirmuosius taškus pelnė P.Mickealas (93-95). Vėliau E.Lorbekas pelnė dar du taškus (93-97), tačiau S.Llullas atsakė tritaškiu (96-97). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes V.Sada pataikė 1 baudos metimą (96-98). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius blokavo S.Rodriguezo metimą. Vėliau A.Tomičius pelnė du taškus (96-100), likus žaisti daugiau nei 2 minutes R.Fernandezas pataikė dvitaškį su pražanga (98-100). Kitos atakos metu Tomičius pataisė netaiklų P.Mickealo metimą (98-102), tačiau S.Llullas įsmeigė dar vieną tritaškį (101-102). Likus žaisti 47 sekundes P.Mickealas pelnė du taškus (101-104), tačiau dviem taškais atsakė ir R.Hettsheimeris (103-104). Likus žaisti 22 sekundes B.Olesonas pataikė iš vidutinio nuotolio (103-106). Likus žaisti 16 sekundžių V.Sada pataikė 1 baudos metimą (103-107). Likus žaisti beveik 10 sekundžių S.Rodriguezas pelnė du taškus (105-107). likus žaisti 8 sekundes J.C.Navarro pataikė dvi baudas (105-109). Likus žaisti 3,3 sekundes S.Llullas pataikė sudėtingą tritaškį (108-109). Likus žaisti 2,9 sekundes M.Huertas sumetė du baudos metimus, o "Real" paskutinis metimas iš vidurio aikštės tikslo nepasiekė.

Šarūnas Jasikevičius per 9 minutes taškų nepelnė (0/2 dvitaškiai), atliko 1 rezultatyvų perdavimą ir 3 kartus prasižengė.

Madrido "Real": Sergio Llullas 23, Sergio Rodriguezas 18, Nikola Mirotičius ir Jaycee Carrollas 17, Rudy Fernandezas 15, Marcusas Slaughteris 8, Rafaelis Hettsheimeris 4, Dontaye'us Draperis, Carlosas Suarezas ir Felipe Reyesas 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 26, Ante Tomičius 20, Erazemas Lorbekas 17, Marcelinho Huertas 13, Juanas Carlosas Navarro ir C.J.Wallace'as 11, Nathanas Jawai 6, Bradas Olesonas 5, Victoras Sada 2 taškai;