Jasikevičiaus ekipa atsirevanšavo "Khimki" krepšininkams

2013-02-28
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo 7-ąją pergalę iš eilės Eurolygos Top 16 etape. Katalonai savo aikštėje 71-69 nugalėjo Maskvos srities "Khimki" komandą ir atsirevanšavo Rimo Kurtinaičio auklėtiniams už pralaimėjimą pirmajame rate.

Rungtynės prasidėjo Alkesėjaus Žukanenkos dvitaškiu (0-2), Barselonos taškų sąskaitą atidarė Ante Tomičius galingu dėjimu (2-2). Sužaidus 2 minutes Zoranas Planiničius pridėjo du taškus (2-4). Sužaidus beveik 4 minutes Pete'as Mickealas pataikė 1 baudos metimą (3-4), o Juanas Carlosas Navarro pelnė du taškus pirmą kartą išvesdamas katalonus į priekį (5-4). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (8-6). Rusai atsakė Sergėjaus Monios tolimu metimu (8-9). Likus žaisti 4 minutes Vitalijus Fridzonas pataikė dvitaškį, o J.C.Navarro atsakė tritaškiu (11-11). Likus žaisti pustrečios minutės J.C.Navarro realizavo dvi baudas (13-10), o "Khimki" atsakė J.Augistine'o dvitaškiu (13-12). Likus žaisti 2 minutes P.Mickealas pataikė iš vidutinio nuotolio (15-12), vėliau amerikietis pataikė tritaškį (18-14). Likus žaisti minutę E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (21-14). Kėliniui baigiantis K.Lončaras pataikė iš vidutinio nuotolio, tačiau po pirmojo kėlinio 21-16 pirmavo Barselona.

Antrąjį kėlinį aikštėje pradėjo ir Šarūnas Jasikevičius. Pirmuosius taškus antrajame ketvirtyje pelnė V.Fridzonas, o N.Jawai atsakė dėjimu (23-18). Sužaidus minutę Š.Jasikevičius pelnė du taškus (25-19). Sužaidus beveik 2 minutes "Khimki" blokavo lietuvio metimą, tačiau jau kitos atakos metu ištaisė savo klaidą ir pelnė du taškus (28-19). Rusai į tai atsakė V.Fridzono tolimu metimu (28-22). Sužaidus 4 minutes J.Inglesas pataikė dvi baudas, o P.Davisas pelnė du taškus (30-24). Įpusėjus kėliniui Z.Planiničius pridėjo dar du taškus ir sumažino "Khimki" deficitą iki 4 taškų (30-26). Likus žaisti 4 minutes E.Lorbekas pataikė iš vidutinio nuotolio (34-26), vėliau slovėnas sumetė dvi baudas (36-28). Likus žaisti 3 minutes S.Monia pataikė iš dviejų taškų zonos (36-30), katalonai atsakė A.Tomičiaus dvitaškiu (38-30). Likus žaisti pusantros minutės Z.Planiničius realizavo abu baudos metimus, o A.Tomičius atsakė dviem taškais iš po krepšio (40-32). Paskutinę kėlinio minutę K.Lončaras pataikė iš vidutinio nuotolio, o E.Lorbekas sumetė baudos metimus. Kėlynį dvitaškiu užbaigė M.Huertas, o Barselona po dviejų kėlinių pirmavo 44-34.

Sužaidus beveik 2 minutes trečiajame kėlinyje A.Tomičius pelnė du taškus su pražanga (47-34). vėliau aukštaūgis iš Kroatijos realizavo vieną baudos metimą iš dviejų (48-34). Sužaidus beveik 4 minutes J.Augustine'as pataikė dvi baudas ir pelnė du taškus (48-38). Po Z.Planiničiaus tritaškio "Khimki" deficitas ištirpo iki 7 taškų (48-41). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (51-40), po to A.Tomičius pridėjo du taškus (53-43). Rusai atsakė Z.Planiničiaus taškais iš po krepšio, tačiau J.C.Navarro tuoj pat įsmeigė dar vieną tritaškį (56-44). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes A.Tomičius P.Davisas apsikeitė taikliais baudų metimais (58-46). Likus žaisti 2 minutes P.Davisas pataikė per A.Tomičiaus iškeltas rankas (58-48), tačiau kroatas atsilygino savo varžovui (60-48). Po trijų kėlinių 60-48 pirmavo Barselona.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje J.Augustine'as pataikė iš vidutinio nuotolio (60-50). Sužaidus kiek daugiau nei 30 sekundžių į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Sužaidus minutę M.Huertas pelnė du taškus iš po krepšio (62-50). Vėliau V.Fridzonas išprovokavo Š.Jasikevičiaus pražangą ir pataikė dvi baudas (62-52). Sužaidus 2 minutes C.J.Wallace'as pridėjo du taškus, tuo pačiuu atsakė K.Lončaras (64-54). Sužaidus 3 minutes P.Davisas pelnė du taškus (64-56), vėliau V.Fridzonas sumažino "Khimki" deficitą iki 6 taškų (64-58). Po S.Monios dviejų taškų komandas skyrė 4 taškai (64-60). Sužaidus daugiau nei 4 minutes P.Mickealas pelnė du taškus (66-60), tačiau S.Monia įsmeigė tritaškį (66-63). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro atsakė taip pat tolimu metimu (69-63). Likus žaisti 4 minutes C.J.Wallace'as prametė abi baudas. Likus žaisti 2 minutes P.Davisas pelnė du taškus (69-65). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę J.C.Navarro pataikė dvi baudas (71-65). Likus žaisti 3 sekundžių P.Davisas pridėjo dar du taškus, kėliniui baigiantis K.Lončaras sumažino deficitą iki 2 taškų (71-69), tačiau rusai per paskutines 4 sekundes nesugebėjo prasižengti ir pralaimėjo rungtynes.

Šarūnas Jasikevičius per beveik 9 minutes pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškiai), 1 kartą prasižengė ir užsidirbo bloką.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 19, Ante Tomičius 16, Erazemas Lorbekas 11, Pete'as Mickealas 8, Šarūnas Jasikevičius ir Marcelinho Huertas 4, Nathanas Jawai 3, Victoras Sada, C.J.Wallace'as ir Joe Inglesas 2 taškai;

Maskvos srities "Khimki": Paulas Davisas 18, Vitalijus Fridzonas ir Zoranas Planiničius 12, Sergėjus Monia 9, Krešmiras Lončaras ir Jamesas Augustine'as 8, Aleksėjus Žukanenka 2 taškai;