Barselona paliko Turkijos čempionus be pergalių

2013-03-15
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo 10-ąją pergalę Eurolygos Top 16 etape. Katalonai savo aikštelėje 86-61 sutriuškino be pergalių liekančius Stambulo "Bešiktaš" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Erazemo Lorbeko dvitaškiu (2-0) ir Marcelinho Huerto tritaškiu (5-0). Turkų taškų sąskaitą atidarė Gašperas Vidmaras dėjimu (5-2), Barselona atsakė E.Lorbeko taškais (7-2). Vėliau Ante Tomičius pridėjo du taškus (9-2), o sužaidus 3 minutes E.Lorbekkas pelnė 6-ąją tašką (11-2). "Bešiktaš" į tai atsakė dar vienu G.Vidmaro dėjimu (11-4). Sužaidus 4 minutes Pete'as Mickealas pataikė dvitaškį (15-4), o baigiant įpusėti kėliniui Damiras Markota buvo nubaustas nesportine pražanga (17-4). Likus žaisti 4 minutes J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (20-9). Likus žaisti 3 minutes pirmą kartą aikštelėje pasirodė Šarūnas Jasikevičiu, o P.Mickealas pataikė iš vidutinio nuotolio (22-9), po minutės lietuvis pataikė tolimą metimą (25-9). Likus žaisti daugiau nei minutę E.Lorbekas pataikė dvitaškį po Š.Jasikevičiaus perdavimo (27-11). Paskutinę kėlinio minutę slovėnas pelnė dar du taškus, o G.Vidmaras dar kartą sudrebino katalonų krepšį. Po pirmojo kėlinio 29-15 pirmavo Barselona.

Antrojo kėlinio pradžioje C.Ozeras pelnė du taškus (29-17), o sužaidus minutę Š.Jasikevičius išprovokavo pražangą ir pataikęs tik 1 baudos metimą, tai buvo pirmoji prameesta bauda šį sezoną Eurolygoje. Vėliau N.Jawai įdėjo kamuolį iš viršaus po lietuvio perdavimo (32-17). Sužaidus 3 minutes C.J.Wallace'as pataikė tritaškį (35-17). Neilgai trukus N.Jawai dar kartą sudrebino "Bešiktaš" krepšį dėjimu ir padidino šeimininkų persvarą iki 20 taškų (37-17). Sužaidus beveik 4 minutes C.Ozeras pataikė iš toli, o V.Sada atsakė dvitaškiu (39-20). Įpusėjus kėliniui Ozeras pelnė dar du taškus (39-22), o X.Rabaseda atsakė dviem taškais iš vidutinio nuotolio (41-22). Po 5 iš eilės T.Aciko taškų "Bešiktaš" sumažino deficitą iki 14 taškų (41-27). Likus žaisti 3 minutes A.Abrinesas pataikė tritaškį (44-27), po minutės A.Tomičius pridėjo du taškus (46-27). Po pirmosios rungtynių pusės 47-31 pirmavo Barselona.

Trečiasis kėlinys prasidėjo C.Ozero dviem taškais iš po krepšio (47-33), dvitaškiu atsakė ir N.Jawai (49-33). Sužaidus daugiau nei minutę N.Jawai sudrebino turkų krepšį dėjimu (51-33). Sužaidus 3 minutes P.Mickealas pelnė du taškus sugrąžindamas katalonams 20 taškų persvarą (53-33). Po minutės G.Vidmaras pelnė du taškus su pražanga (53-36). Įpusėjus kėliniui R.Minardas įsmeigė tritaškį, o A.Tomičius atsakė dėjimu (55-39). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes M.Todorovičius pataikė tritaškį (59-43). Turkai atsakė 4 iš eilės C.Ozero taškais (59-47). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius, o P.Mickealas pridėjo 4 taškus iš eilės (63-47). Kėliniui baigiantis A.Tomičius ir C.J.Wallace'as pataikė po dvitaškį. Po trijų kėlinių katalonai pirmavo 67-50.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje C.Ozeras pataikė iš toli (67-53), o C.J.Wallace'as atsakė taikliu baudos metimu (68-53). Sužaidus daugiau nei minutę P.Christopheris pataikė iš vidutinio nuotolio (68-55). Sužaidus 3 minutes X.Rabaseda pelnė du taškus po Š.Jasikevičiaus perdavimo (70-55). Sužaidus 4 minutes A.Tomičius pelnė du taškus iš po krepšio (72-55). Įpusėjus kėliniui N.Jawai pridėjo du taškus su pražanga po lietuvio perdavimo (75-55). Vėliau abi ekipos apsikeitė tolimais metimais (78-58). Likus žaisti 3 minutes N.Jawai pridėjo du taškus (80-58), po to pataikė baudos metimą. Likus žaisti daugiau nei minutę N.Jawai sudrebino turkų krepšį galingu dėjimu (83-61). Rungtynes 86-61 laimėjo Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 17 minučių pelnė 4 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 1/2 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, kartą prasižengė ir išprovokavo pražangą bei surinko 3 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Nathanas Jawai 16, Erazemas Lorbekas 12, Pete'as Mickealas ir Ante Tomičius 11, Marcelinho Huertas, Alexas Abrinesas ir C.J.Wallace'as 6, Juanas Carlosas Navarro 5, Šarūnas Jasikevičius ir Xavieras Rabaseda 4, Marko Todorovičius 3, Victoras Sada 2 taškai;

Stambulo "Bešiktaš": Cevheras Ozeras 18, Gašperas Vidmaras 13, Tutku Acikas 7, Fikretas Can Akinas ir Serhatas Cetinas 6, Ricky Minardas 5, Damiras Markota 4, Patrickas Christopheris 2 taškai;