Katalonai antroje rungtynių pusėje susitvarkė su Saragosos krepšininkais

2013-03-17
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo 16-ąją pergalę Ispanijos pirmenybėse. Šalies čempionai 25-ojo turo rungtynėse savo aikštėje 89-81 palaužė Saragosos "CAI Zaragoza" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo Samo Van Rossomo dvitaškiu (0-2), o katalonai atsakė Antes Tomičiaus dviem taškais (2-2). Sužaidus minutę Michaelas Rollas pataikė tritaškį ir dvitaškį (4-7). Po minutės Pete'as Mickealas ir Pablo Aguilaras apsikeitė taikliais metimais (6-9). Sužaidus daugiau nei 3 minutes Erazemas Lorbekas tolimu metimu išlygino rezultatą (11-11), tačiau Henkas Norelas atsakė dvitaškiu su pražanga (11-14). Baigiant įpusėti kėliniui E.Lorbekas švystelėjo dar vieną tritaškį (14-14). Po Victoro Sados dvitaškio pirmą kartą priekyje atsidūrė katalonai (16-14). Likus žaisti 4 minutes Pedro Llompartas švedė Saragosos krepšininkus (16-18), tačiau A.Tomičius atstatė pusiausvyrą (18-18). Likus žaisti 2 minutes P.Mickealas dar kartą išlygino rezultatą. Vėliau amerikietis su P.Llompartu apsikeitė tolimais metimais (23-23). Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 23-23.

Antrojo ketvirtčio pradžioje H.Norelas pelnė du taškus, tačiau po M.Huerto tritaškio į priekį išsiveržė "FC Barcelona Regal" (26-25). Sužaidus minutę brazilas pridėjo dvitaškį, tačiau Ch.Toppertas atstatė "status quo" (28-28). Sužaidus 3 minutes N.Jawai pelnė 4 taškus iš eilės (32-28). Baigiant įpusėti kėliniui P.Aguilaras sumažino "CAI Zaragoza" deficitą iki 2 taškų (32-30). Po D.Rudezo tritaškio priekyje vėl buvo svečiai iš Saragosos (32-33). Likus žaisti 4 minutes A.Tomičius ir M.Rollas apsikeitė dvitaškiais, o J.C.Navarro išvedė katalonus į priekį (36-35). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius, kuris neilgai trukus atliko rezultatyvų perdavimą (38-35). Likus žaisti 2 minutes H.Norelas pelnė du taškus (38-37), o D.Rudezas baudos metimais vėl išvedė svečius į priekį (38-39). Katalonai į tai atsakė 5 taškais be atsako (43-39). Paskutinę kėlinio minutę A.Tomičius pelnė du taškus po lietuvio perdavimo. Po pirmosios rungtynių pusės 45-42 pirmavo Barselona.

Trečiojo kėlinio pradžioje P.Mickealas pataikė dvitaškį (47-42). Sužaidus minutę E.Lorbekas pridėjo du taškus (49-43). Sužaidus 2 minutes H.Norelas realizavo dvi baudas (49-45). Po Van Rossomo tritaškio Saragosa sumažino atsilikimą iki minimumo (49-48). Ispanijos čempionus į priekį truktelėjo J.C.Navarro pelnė du taškus su pražanga (52-48). Sužaidus 3 minutes A.Tomičius pataikė dvitaškį (54-48). Baigiant įpusėti kėliniui J.C.Navarro pridėjo dar 5 taškus (59-51). Likus žaisti 4 minutes J.Jonesas pelnė svečių ekipai du taškus, o Navarro atsakė trim baudos metimais ir padidino Barselonos persvarą iki dviženklio skaičiaus (63-53). Likus žaisti 3 minutes Navarro įsmeigė du tritaškius iš eilės (69-57). Vėliau tolimą metimą pridėjo ir B.Olesonas (72-60). Kėliniui baigiantis Saragosos krepšininkai surengė dvi tikslias atakas, tačiau po trijų kėlinių 72-64 pirmavo Barselona.

Pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje pelnė J.Jonesas pataikęs vieną baudą. Sužaidus minutęs B.Olesonas pataikė savo antrąjį tritaškį (75-65), o C.J.Wallace'as pridėjo du taškus. Sužaidus beveik 4 minutes H.Norelas pataikė dvitaškį, o N.Jawai atsakė baudų metimais (78-65). Įpusėjus kėliniui H.Norelas ir M.Rollas pelnė po du taškus (81-72). Likus žaisti 4 minutes M.Huertas ir J.C.Navarro pataikė po dvitaškį (85-72). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes Navarro rrealizavo dvi baudas, o D.Rudezas atsakė tritaškiu (87-75). Likus žaisti 2 minutes katalonų kapitonas pelnė 28-ąjį tašką (89-77). Paskutinę kėlinio minutę H.Norelas pelnė 4 taškus (89-81). Rungtynes 89-81 laimėjo Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 3 minutes krepšio neatakavo, tačiau atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 1 varžovo pražangą, 2 sykius pažeidė taisykles ir surinko 2 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 28, Ante Tomičius 19, Marcelinho Huertas 10, Pete'as Mickealas 9, Erazemas Lorbekas 8, Nathanas Jawai 6, Bradas Olesonas 5, C.J.Wallace'as ir Victoras Sada 2 taškai;

Saragosos "CAI Zaragoza": Henkas Norelas 25, Damjanas Rudezas 11, Michaelas Rollas 10, Josephas Jonesas, Jonas Stefanssonas ir Pablo Aguilaras 7, Pedro Llompartas 6, Samas Van Rossomas 5, Chadas Toppertas 3 taškai;