Naudingą Š.Jasikevičiaus žaidimą užgožė - baskų pergalė

2013-03-03
Barselonos "FC Barcelona Regal" komandos 14 pergalių serija nutrūko mače prieš "Caja Laboral" komandą. Katalonnai Ispanijos pirmenybių 23-ojo turo rungtynėse savo aikštėje po dramatiškos kovos 67-69 nusileido Vitorijos krepšininkams. Baskai tapo pirmąją komanda šį sezoną jau du kart įveikusia Šarūno Jasikevičiaus ekipą.

Rungtynės prasidėjo Maciejaus Lampes keturiais taškais iš eilės (0-4). Sužaidus 2 minutes Barselonos taškų sąskaitą atidarė Ante Tomičius (2-4), po minutės M.Lampe pelnė dar keturis taškus (2-8). Sužaidus 4 minutes Bradas Olesonas pelnė dvitaškį (4-8). Įpusėjus kėliniui Erazemas Lorbekas sumažino deficitą iki 2 taškų (6-8), o P.Mickealas išlygino rezultatą (8-8). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes N.Jawai baudų metimais išvedė katalonus į priekį (9-8). Likus žaisti 3 minutes Šarūnas Jasikevičius pirmą kartą pasirodė rungtynėse. Likus žaisti daugiau nei 2 minutes P.Mickealas pelnė du taškus su pražanga (12-10). Likus žaisti 2 minutes N.Bjelica tolimu metimu išvedė baskus (12-13). M.Huertas taikliais baudų metimais sugrąžino minimalią persvarą barselonai (14-13). Paskutinę kėlinio minutę svečiai pataikė 1 baudos metimą ir po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 14-14.

Antrojo ketvirtčio pradžioje "Caja Laboral" krepšininkai išsiveržė į priekį, tačiau X.Rabaseda atsakė "alley-opp" dėjimu (16-16). Sužaidus 4 minutes N.Bjelica įsmeigė tritaškį (16-19), po minutės tolimą bombą pataikė F.Causeuras (16-22). Likus žaisti 4 minutes P.Mickealas pelnė du taškus (18-24), tuo pačiu atsakė ir F.San Emeterio (18-26). Vėliau P.Mickealas pridėjo dar du taškus (20-26), o A.Abrinesas įsmeigė tritaškį (23-26). Likus žaisti pusantros minutės F.Causeuras sumetė dvi baudas (23-28). A.Tomičius atsakė dvitaškiu (25-28). Po dviejų kėlinių Barselona atsilikinėjo 27-28.

Trečiasis kėlinys prasidėjo E.Lorbeko dviem taškais (29-28), M.Lampe atsakė tuo pačiu (29-30). Sužaidus pusantros minutės A.Nocioni realizavo tris baudos metimus (29-33). Sužaidus 2 minutes P.Mickealas pataikė iš vidutinio nuotolio (21-33), tačiau F.Causeuras atsakė tritaškiu (31-36). Sužaidus 4 minutes F.Causeuras perėmė kamuolį ir pelnė du lengvus taškus (31-38). Baigaint įpusėti kėliniui A.Nocioni dvitaškiu padidino "Caja Laboral" persvarą iki 9 taškų (31-40). Netrukus į aikštelę sugrįžo Šarūnas Jasikevičius. Įpusėjus kėliniui E.Lorbekas sumetė dvi baudas (33-40). Po A.Nocioni tritaškio baskų persvara tapo dviženklė (33-43). Š.Jasikevičius į tai atsakė dvitaškiu (35-43), o vėliau įsmeigė ir tritaškį (38-45). A.Nocioni ir F.Causeuras dvitaškiais vėl atstatė dviženklę Vitorijos ekipos persvarą (38-49). Likus žaisti kiek daugiau nei minutę X.Rabaseda pataikė 1 baudos metimą (41-51). Po trijų kėlinių 52-42 priekyje buvo "Caja Laboral".

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Š.Jasikevičius pataikė iš toli (45-52), o vėliau N.Jawai įdėjo kamuolį iš viršaus po lietuvio perdavimo (47-52). Sužaidus daugiau nei minutę C.J.Wallace'as tritaškiu sumažino katalonų deficitą iki 2 taškų (50-52). Vėliau dvitaškiais apsikeitė Š.Jasikevičius ir F.San Emeterio (52-54), ispanas po to dar ir tritaškį pataikė. Sužaidus 4 minutes E.Lorbekas pataikė iš toli (55-59), M.Lampe atsakė dviem taškais iš po krepšio. Likus žaisti daugiau nei 4 minutes A.Nocioni pataikė dvi baudas (55-63), o M.Huertas atsakė dviem taškais (57-63). Likus žaisti 3 minutes M.Huertas įsmeigė tritaškį (60-65). Po P.Mickealo taiklių baudos metimų komandas skyrė 3 taškai (62-65). Likus žaisti 2 minutes N.Bjleica realizavo dvi baudas (62-67). Likus žaisti pusantros minutės į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius, o A.Tomičius pelnė du taškus (64-67). Likus žaisti 41 sekundę A.Tomičius pataikė tik 1 baudą (65-67). Likus žaisti beveik 18 sekundžių M.Lampe dvitaškiu padidino baskų persvarą iki 4 taškų (65-69). Likus žaisti 3 sekundes Š.Jasikevičius sumažino atsilikimą iki 2 taškų, tačiau katalonai nesugebėjo staigiai prasižengti ir pralaimėjo rungtynes 67-69.

Šarūnas Jasikevičius per 16 minučių pelnė 12 taškų (3/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, perėmė 1 kamuolį, 2 sykius prasižengė ir surinko 12 naudingumo balų.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Pete'as Mickealas 13, Šarūnas Jasikevičius 12, Erazemas Lorbekas ir Ante Tomičius 9, Marcelinho Huertas 7, Nathanas Jawai 6, Alexas Abrinesas, C.J.Wallce'as ir Xavieras Rabaseda 3, Bradas Olesonas 2 taškai;

Vitorijos "Caja Laboral": Fabienas Causeuras 18, Maciejus Lampe 16, Andresas Nocioni 12, Nemanja Bjelica 9, Fernando San Emeterio 7, Tiboras Pleissas 6, Thomas Heurtelis 1 taškas;