Tenerifėje Š.Jasikevičius prie Barselonos pergalės pridėjo 9 taškus

2013-03-10
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi iškovojo 15-ąją pergalę Ispanijos čempionate. Katalonai išvykoje 89-81 palaužė Tenerifės "CB Canarias" krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo A.Tomičiaus dvitaškiu (0-2), vėliau P.Mickealas ir E.Lorbekas pasižymėjo taikliais metimais (0-6). Sužaidus 2 minutes B.Sekuličius pelnė pirmuosius taškus šeimininkams (2-8). Barselona į tai atsakė P.Mickealo dviem taškais iš po krepšio (2-10). Vėliau B.Sekuličius galingu dėjimu sudrebino katalonų krepšį (4-10). Sužaidus 4 minutes P.Mickealas pelnė dar du taškus (6-12), po minutės amerikietis dar kartą pasižymėjo (6-14). Įpusėjus kėliniui M.Huertas pelnė du taškus (8-16), o A.Tomičius dvitaškiu padidino svečių persvarą iki dviženklio skaičiaus (8-18). Likus žaisti 3 minutes J.Donaldsonas pelnė du taškus su pražanga (11-18). Vėliau R.Urizas įsmeigė tritaškį (14-18), o po Sekuličiaus dvitaškio komandas skyrė tik 2 taškai (16-18). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes C.J.Wallace'as pataikė tritaškį, tačiau tuo pačiu atsakė varžovai (21-23). Kėliniui baigiantis N.Richotti baudų metimais išlygino rezultatą (23-23). Kėlinį dėjimu baigė N.Jawai, o Barselona po pirmojo kėlinio pirmavo 25-23.

Antrojo kėlinio pradžioje S.Blanco išlygino rezultatą (25-25), tačiau C.J.Wallace'as tritaškiu sugrąžino persvarą (25-28). Sužaidus 2 minutes A.Abrinesas pelnė du taškus (27-30), vėliau krepšininkas pataikė ir tritaškį (27-34). Sužaidus 4 minutes F.Lampropoulos pataikė iš toli (30-34), įpusėjus kėliniui graikas dėjimu sumažino "CB Canarias" deficitą iki 2 taškų (32-34). A.Tomičius dvitaškiu padvigubino "FC Barcelona Regal" persvarą (32-36), tačiau po 5 iš eilės Tenerifės ekipos taškų priekyje atsidūrė šeimininkai (37-36). Likus žaisti mažiau nei 4 minutes į aikštelę pirmą kartą išbėgo Š.Jasikevičius. Likus žaisti 3 minutes lietuvis išprovokavo pražangą ir realizavo abi baudas (39-38). Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius pataikė dvitaškį (41-40), po A.Tomičiaus taiklios baudos rezultatas tapo lygus (41-41). Likus žaisti minutę M.Huertas išvedė svečius į priekį (41-43). Kėliniui baigaintis Las Palmo krepšininkai pataikė tritaškį ir po dviejų kėlinių turėjo minimalią persvarą 44-43.

Trečiasis kėlinys prasidėjo M.Huerto tritaškiu po kurio į priekį išsiveržė Barselona (44-46). B.Sekuličia dvitaškiu išlygino rezultatą (46-46). Sužaidus beveik 2 minutes tritaškį pataikė E.Lorbekas (46-50). Šeimininkai atsakė dviem tiksliomis atakomis ir išlygino rezultatą (50-50). Sužaidus 3 minutes B.Olesonas vėl persvėrė rezultatą katalonų naudai (50-52). Įpusėjus kėliniui B.Olesonas pataikė tritaškį (50-55). Likus žaisti 4 minutes P.Mickealas pataikė baudas (52-59). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes F.Lampropoulos pelnė du taškus (54-59), likus žaisti 3 minutes S.Blanco pataikė tritaškį (57-60). Po minutės M.Huertas atsakė tolimu metimu (57-63). Paskutinę kėlinio minutę E.Lorbekas pridėjo du taškus (57-65). Po trijų kėlinių katalonai pirmavo 65-60.

Ketvrtasis kėlinys prasidėjo šeimininkų dvitaškiu (62-65), Barselona atsakė Š.Jasikevičiaus tritaškiu (62-63). Sužaidus 2 minutes A.Abrinesas pataikė 1 baudos metimą (62-69). Sužaidus daugiau nei 2 minutes šeimininkai buvo nubausti technine pražanga, kurią dviem taškais pavertė Š.Jasikevičius (64-73). Sužaidus 3 minutes L.Rostas pelnė du taškus su pražanga (66-73). Po minutės P.Mickealas pridėjo du taškus (66-75), tuo pačiu atsakė ir L.Rostas. Įpusėjus kėliniui C.J.Wallace'as pataikė tritaškį su pražanga (68-79), šeimininkai atsakė dviem taškais su bauda (71-79). Likus žaisti 3 minutes Tenerifės krepšininkai dar kartą pelnė taškus su pražanga ir sumažino deficitą iki 4 taškų (75-79). M.Huertas tritaškiu vėl truktelėjo į priekį Barseloną (75-82). Likus žaisti 2 minutes B.Sekuličius pridėjo du taškus (77-82), o katalonai atsakė dar vienu M.Huerto tritaškiu (77-85). Likus žaisti minutę E.Lorbekas padidino Barselonos persvarą iki 10 taškų (77-87). Per likusį laiką "CB Canarias" ekipa nesugebėjo išsigelbėti ir pergalę 89-81 iškovojo Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 11 minučių pelnė 9 taškus (1/4 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 4/4 baudos), 1 sykį suklydo, po kartą prasižengė ir išprovokavo pražangą, bei surinko 5 naudingumo balus.

Tenerifės "CB Canarias": Blagota Sekuličius ir Saulas Blanco 21, Fotios Lampropoulos 13, Levi Rostas 10, Jakimas Donaldsonas 9, Ricardo Urizas 5, Nicolas Richotti 2 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Marcelinho Huertas 22, Pete'as Mickealas 12, C.J.Wallace'as ir Ante Tomičius 11, Šarūnas Jasikevičius ir Erazemas Lorbekas 9, Alexas Abrinesas ir Bradas Olsesonas 5, Nathanas Jawai 4, Xavieras Rabaseda 1 taškas;