Barselona išsaugojo viltį patektį į Eurolygos finalinį ketvertą

2013-04-18
Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda išsaugojo viltį prasibrautį į Eurolygos finalinį ketvertą. Katalonai ketvirtose ketvirtfinalio serijos rungtynėse išvykoje 70-60 nugalėjo Atėnų "Panathinaikos" ir išlygino serijos rezultatą 2:2. Lemiamos penktosios rungtynės bus žaidžiamos Barselonoje.

Rungtynės prasidėjo Marcelinho Huerto dvitaškiu (0-2), vėliau du taškus pridėjo Nathanas Jawai (0-4). Graikai atsakė Sofoklio Schortsaničio dvitaškiu su pražanga (3-4). Sužaidus 2 minutes J.C.Navarro pataikė iš vidutinio nuotolio (3-6). Sužaidus 3 minutes N.Jawai įdėjo kamuolį iš viršaus su bauda (4-9). Įpusėjus kėliniui M.Huertas pridėjo dar du taškus (4-11). Likus žaisti 4 minutes R.Ukičius įsiveržęs į baudos aikštelę pelnė taškus (6-11), katalonai taip pat atsakė dviem taškais (6-13). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Tuo tarpu S.Schortsanitis pelnė du taškus su pražanga (9-13). J.Inglesas atsakė reidu į graikų baudos aikštelę (9-15). Paskutinę kėlinio minutę A.Tomičius pataikė dvi baudas (9-17). Kėliniui baigiantis J.Inglesas įsmeigė tritaškį, o Barselona po pirmojo kėlinio pirmavo 20-10.

Antrojo ketvirtčio pradžioje M.Bramosas įdėjo kamuolį iš viršaus (12-20), o svečiai atsakė A.Tomičiaus dviem taškais (12-22). Sužaidus 2 minutes J.Mačiulis pataikė iš vidutinio nuotolio, o Š.Jasikevičius atsakė tritaškiu (14-25). Sužaidus 4 minutes lietuvis įsiveržė į "Panathinaikos" baudos aikštelę ir pelnė 2 taškus (16-27). Šeimininkai atsakė S.Lasmes taškais (18-27), įpusėjus kėliniui K.Tsartsaris prametė abi baudas. Likus žaisti 4 minutes S.Schortsanitis pataikė 2 baudas (20-27). Likus žaisti 3 minutes M.Bramosas pataikė iš toli (23-27). Likus žaisti 2 minutes A.Abrinesas atsakė tritaškiu (23-29), o J.C.Navarro realizavo dvi baudas (23-31). Paskutinę kėlinio minutę S.Schortsantis ir J.Mačiulis pelnė po du taškus (27-31). Po pirmosios rungtynių pusės katalonai pirmavo 31-27.

Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė S.Lasme (29-31). Svečiai atsakė A.Tomičiaus dėjimu (29-33). Sužaidus 2 minutes S.Schortsanitis pataikė dvi baudas (31-33). E.Lorbekas atsakė metimu iš vidutinio nuotolio (31-35). Vėliau du taškus pridėjo A.Tomičius (31-37), kitos atakos metu M.Huertas pakabino kamuolį virš lanko kroatui, o šis jį įdėjo iš viršaus (31-39). Vėliau E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (31-42), o įpusėjus kėliniui M.Huertas pataikė tolimą metimą (31-45). Šeimininkai atsakė J.Gisto baudos metimais (33-45) ir D.Diamantidžio dvitaškiu (35-45). Likus žaisti 3 minutes A.Tomičius įmetė du taškus su pražanga (35-47). Likus žaisti daugiau nei minutę J.C.Navarro pelnė du taškus (35-49). Paskutinę kėlinio minutę A.Tomičius pelnė taškus, o J.Gistas ir M.Bramosas pelnė taškus baudų metimais. Po trijų kėlinių Barselona pirmavo 51-38.

Lemiamas kėlinys prasidėjo J.C.Navarro tritaškiu (38-54), graikai atsakė S.Lasmes dvitaškiu. Sužaidus 2 minutes E.Lorbekas pataikė iš toli (40-57), S.Lasme atsakė dar dviem taškais. Sužaidus 4 minutes J.Mačiulis pataikė tritaškį (45-57), tačiau M.Huertas atsakė tuo pačiu (45-60). Baigiant įpusėti kėliniui S.Lasme pelnė du taškus (47-60). Po M.Bramoso tritaškio katalonų pranašumas ištirpo iki 10 taškų (50-60). Vėliau S.Lasme pelnė du taškus (52-60), tačiau J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (52-63). Likus žaisti 2 minutes Navarro pataikė dar vieną tolimą metimą (52-66), M.Bramosas atsakė tuo pačiu (55-66). Likus žaisti daugiau nei minutę Navarro pelnė du taškus (55-68). Paskutinę kėlinio minutę R.Ukičius pelnė du taškus, tačiau pergalę 70-60 iškovojo Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau nei 18 minučių pelnė 5 taškus (1/5 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius, 1 kartą suklydo ir 2 kartus pažeidė taisykles.

Atėnų "Panathinaikos": Michaelas Bramosas 15, Sofoklis Schortsanitis 13, Stephane'as Lasme 12, Jonas Mačiulis 11, Roko Ukičius ir Jamesas Gistas 4, Kostas Tsartsaris 1 taškas;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 17, Ante Tomičius 16, Marcelinho Huertas 10, Erazemas Lorbekas 8, Nathanas Jawai 7, Šarūnas Jasikevičius ir Joe Inglesas 5, Alexas Abrinesas 2 taškai;