Š.Jasikevičiaus ranka lemiamomis akimirkomis nedrebėjo

2013-04-04
Barselonos "FC Barcelona Regal" su Šarūnu Jasikevičiumi paskutinėse Eurolygos Top 16 etapo rungtynėse 74-71 įveikė Tel Avivo "Maccabi" krepšininkus ir iškovojo 12 pergalę iš eilės. Katalonai antrajame etape iškovoję 13 pergalių ir patyrę 1 pralaimėjimą užtikrintai užėmė pirmąją vietą F grupėje.

Rungtynės prasidėjo Yogevo Ohayono dviem taškais (0-2), vėliau pasižymėjo ir Jamesas Shawnas. Katalonų taškų sąskaitą atidarė Erazemas Lorbekas (2-4). Sužaidus 2 minutes svečiai surengė dvi tikslias atakas (2-8). Po minutės M.Huertas pataikė iš toli (5-8). Sužaidus 4 minutes Sh.Jamesas pelnė dar du taškus (5-12). Baigiant įpusėti kėliniui E.Lorbekas pridėjo du taškus (7-12). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro įsmeigė tritaškį (10-12). Likus žaisti 4 minutes M.Huertas pataikė dar vieną tritaškį (13-12) ir pirmą kartą išsiveržė į priekį. "Maccabi" atsakė Sh.Jameso dėjimu (13-14). Neilgai trukus Katalonų brazilas pelnė du taškus (15-14). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes N.Medley pelnė dvitaškį su pražanga (15-17). Likus žaisti daugiau nei minutę J.C.Navarro pataikė tritaškį su bauda (19-19). Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 19-19.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Abrinesas pataikė tritaškį (22-19), tuo pačiu atsakė D.Loganas (22-22). Sužaidus minutę Abrinesas pelnė du taškus po lietuvio perdavimo (24-22). Sužaidus 2 minutes Jasikevičius pakabino kamuolį virš lanko N.Jawai, o šis jį įdėjo iš viršaus (26-24), po minutės A.Tomičius pridėjo du taškus (28-24). Vėliau A.Abrinesas sudrebino Tel Avivo krepšį dėjimu (30-24). Baigiant įpusėti kėliniui V.Sada pataikė dvitaškį (32-24). Varžovai atsakė 4 iš eilės R.Hickmano taškais (32-28). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes A.Tomičius pelnė du taškus iš po krepšio (34-28). Likus žaisti 2 minutes J.C.Navarro pelnė du taškus (36-32). Po pirmojo kėlinio 36-32 pirmavo Barselona.

Trečiasis kėlinys prasidėjo J.C.Navarro tritaškiu (39-32), sužaidus minutę ir svečiai įsmeigė tolimą metimą. Po R.Hickmano dviejų taškū katalonų persvara ištirpo iki 2 taškų (39-37). Vėliau M.Huertas buvo nubaustas technine pražanga, o tuo pasinaudoję "Maccabi" krepšininkai persverė rezultatą (39-41). Sužaidus 3 minutes A.Tomičius pataikė 1 baudos metimą. Sužaidus 4 minutes D.Smithas pridėjo du taškus, o A.Tomičius atsakė dėjimu (42-43). Įpusėjus kėliniui Y.Ohayonas pataikė 1 baudos metimą (42-44), vėliau A.Tomičius įgrūdo kamuolį iš viršaus, tačiau antrą techninę pražangą užsidirbo šeimininkai (44-45). Likus žaisti 4 minutes R.Hickmanas įsmeigė tritaškį, o D.Loganas pridėjo du taškus (44-50). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas realizavo baudos metimus (46-50). Paskutinę kėlinio minutę A.Tomičius pridėjo 1, o A.Abrinesas du baudos metimus. Po trijų kėlinių 55-51 pirmavo "Maccabi".

Sužaidus minutę ketvirtajame kėlinyje N.Jawai pelnė du taškus (53-56). Vėliau A.Abrinesas pataikė tritaškį (56-57), o po dviejų jo taiklių baudos metimų priekyje atsidūrė Barselona (58-57). Sužaidus 4 minutes A.Abrinesas įsmeigė dar vieną tolimą metimą (61-57). Įpusėjus kėliniui tritaškį pataikė D.Smithas (61-62) ir išvedė "Maccabi" į priekį. Po A.Abrineso baudos metų priekyje vėl buvo šeimininkai (63-62). Likus žaisti 4 minutes svečiai pataikė dvitaškį persverdami rezultatą (63-64). A.Abrinesas ir toliau varė į neviltį priešininkus pataikydamas dar dvi baudas (65-64). Vėliau abi ekipos apsikeitė tolimais metimais (68-67). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes C.J.Wallace'as p[elnė du taškus įsiveržęs į baudos aikštelę (70-67). Likus žaisti daugiau nei minutę A.Tomičius dviem taškais įtvirtino Barselonos persvarą (72-67). Kėlinio pabaigoje svečiai sumažino deficitą iki 3 taškų (72-69). Katalonai nesugebėjo tiksliai užbaigti savo atakas ir Š.Jasikevičius pražanga sustabdė D.Smithą. Pastarasi likus žaisti 8 sekundes sumažino deficitą iki minimumo (72-71). Likus žaisti 6 sekundes svečiai pažeidė taisykles prieš Š.Jasikevičių, kuris realizavo abi baudas (74-71). Tel Avivo ekipa nesugebėjo surengti paskutinės atakos ir pergalę 74-71 šventė Barselona.

Šarūnas Jasikevičius per 14 minučių pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, 2 kartus pažeidė taisykles ir išprovokavo 1 pražangą.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Alexas Abrinesas 21, Ante Tomičius 13, Juanas Carlosas Navarro 12, Marcelinho Huertas 8, Erazemas Lorbekas 7, Joe Inglesas 5, Šarūnas Jasikevičius ir Victoras Sada 2 taškai;

Tel Avivo "Maccabi": Ricky Hickmanas ir Devinas Smithas 16, Davidas Loganas 11, Shawnas Jamesas 10, Nikas Caner-Medley ir Yogevas Ohayonas 6, Guy'us Pnini 4, Sylvenas Landesbergas 2 taškai;