Š.Jasikevičius iškopė į Eurolygos Finalo ketvertą Londone

2013-04-26
Šarūnas Jasikevičius su Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda iškopė į Eurolygos finalo ketvertą. Katalonai lemiamose penktose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 64-53 įveikė Atėnų "Panathinaikos" ekipą ir laimėjo seriją 3:2. Eurolygos pusfinalyje Ispanijos čempionai susitiks su Madrido "Real".

Rungtynės prasidėjo Marcelinho Huerto dviem taškais (2-0), svečiai atsakė Roko Ukičiaus dvitaškiu su pražanga (2-2). Po dar vieno katalonų brazilo dvitaškio šeimininkai vėl buvo priekyje (4-2). Sužaidus beveik 3 minutes A.Abrinesas pataikė tritaškį (6-4), J.Mačiulis atsakė taiklia bauda (6-5). Kitos atakos metu J.C.Navarro įsmeigė tolimą metimą (9-5). Sužaidus 4 minutes J.C.Navarro pataikė iš vidutinio nuotolio (11-6), vėliau N.Jawai pridėjo du taškus su pražanga (14-6). Įpusėjus kėliniui S.Lasme pelnė du taškus iš po krepšio (14-8), o M.Bramosas realizavo 1 baudos metimą (14-9). Likus žaisti 4 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Vėliau J.Inglesas pataikė tritaškį (17-10). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas pelnė du taškus su pražanga (20-10), M.Bramosas atsakė metimu iš vidutinio nuotolio. Po J.Gisto taškų ispanų pranašumas ištirpo iki 6 taškų (20-14). Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius pataikė dvi baudas (22-14), vėliau M.Huertas įsmeigė tritaškį (25-14). Paskutinę kėlinio minutę J.Inglesas pataikė tritaškį, o Barselona po pirmojo kėlinio pirmavo 28-14.

Antrojo kėlinio pradžioje J.Gistas pelnė du taškus (28-16), O M.Banksas pataikė dvi baudas (28-18). J.C.Navarro atsakė dvitaškiu, o N.Jawai išrašė bloką varžovams. Sužaidus 2 minutes "La bomba" pataikė tritaškį (33-18). Vėliau N.Jawai sudrebino varžovų krepšį dėjimu (35-18), o J.Inglesas pataikė iš vidutinio nuotolio. Sužaidus 4 minutes D.Diamantidis pelnė 2 taškus (37-20), po minutės J.Mačiulis pataikė dvitaškį. Katalonai atsakė A.Tomičiaus dviem taškais (39-22). Likus žaisti 4 minutes R.Ukičius pataikė iš toli (39-25). Likus žaisti 3 minutes E.Lorbekas įsmeigė tritaškį (42-27), K.Tsartsaris atsakė dviem taškais. Likus žaisti 2 minutes S.Lasme sudrebino katalonų krepšį dėjimu (42-31). Po S.Lasmes baudos metimų "Panathinaikos" sumažino deficitą iki 9 taškų (42-33). Likus žaisti minutę N.Jawai pridėjo du taškus, o Barselona po pirmosios rungtynių pusės pirmavvo 44-33.

Trečiasis kėlinys prasidėjo N.Jawai bloku S.Lasmei, o vėliau australas pelnė du taškus (46-33). Sužaidus minutę J.Gistas pelnė taškus iš po krepšio (46-35), vėliau tą patį padarė S.Lasme. Sužaidus 3 minutes A.Tomičius pataikė dvitaškį (48-37), po minutės R.Ukičius pelnė du taškus (48-39). Baigiant įpusėti kėliniui A.Tomičius pataikė dvi baudas (50-39), S.Lasme atsakė taškais iš po krepšio. Įpusėjus kėliniui A.Tomičius realizavo vieną baudos metimą (51-41). Likus žaisti daugiau nei 3 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Kėlinį dėjimu užbaigė D.Diamantidis, tačiau po trijų kėlinių 51-43 pirmavo Barselona.

Lemiamo ketvirtčio pradžioje D.Diamantidis pataikė dvitaškį (51-45). Sužaidus beveik 3 minutes tritaškį pataikė J.C.Navarro (54-45). Sužaidus 4 minutes Navarro pataikė iš vidutinio nuotolio (56-45), graikai atsakė J.Mačiulio taškais (56-47). Įpusėjus kėliniui M.Todorovičius pataikė 1 baudą (57-47), S.Lasme atsakė dviem taškais. Likus žaisti daugiau nei 4 minutes Š.Jasikevičius pataikė dvi baudas (59-49), o J.Mačiulis pelnė du taškus (59-51). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes J.Mačiulis pataikė dvi baudas (59-53). Likus žaisti daugiau nei minutę M.Huertas pataikė tritaškį (62-63). Likus žaisti minutę Š.Jasikevičius pridėjo dar dvi baudas (64-53). Rungtynes 64-53 laimėjo Barselona, kuri iškovojo bilietą į Eurolygos finalo ketvertą.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 17 minučių pelnė 6 taškus (0/1 dvitaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydo, išprovokavo 3 pražangas ir surinko 8 naudingumo balus.

Barselonos "FC Barcelona Regal": Juanas Carlosas Navarro 15, Marcelinho Huertas 10, Nathanas Jawai 9, Joe Inglesas 8, Šarūnas Jasikevičius ir Erazemas Lorbekas 6, Ante Tomičius 5, Marko Todorovičius 3, Alexas Abrinesas 2 taškai;

Atėnų "Panathinaikos": Stephane'as Lasme 16, Jonas Mačiulis 9, Roko Ukičius 7, Dimitris Diamantidis ir Jamesas Gistas 6, Kostas Tsartsaris 4, Michaelas Bramosas 3, Marcusas Banksas 2 taškai;