Fantastiškai lemiame finalo mače žaidusiam Š.Jasikevičiui nepavyko tapti Ispanijos čempionu

2013-06-20
Šarūnui Jasikevičiui su Barselonos "FC Barcelona Regal" komanda nepavyko iškovoti Ispanijos čempionų titulo. Lemiamame penktajame serijos mače Katalonai išvykoje 71-79 nusileido "Real" krepšininkams ir pralaimėjo finalo seriją 2:3.

Lemiamos finalo serijos rungtynės prasidėjo R.Fernandezo dviem taškais (2-0). Sužaidus 2 minutes J.Carrollas pelnė du taškus (4-0). Sužaidus daugiau nei 3 minutes J.Carrollas įsmeigė tritaškį su pražanga (8-0). Po S.Llullo taškų "Real" įgijo dviženklę persvarą (10-0). Sužaidus 4 minutes J.Inglesas tolimu metimu atidarė Barselonos taškų sąskaitą (10-3). Įpusėjus kėliniui M.Begičius sudrebino krepšį dėjimu (12-3). Katalonai atsakė A.Tomičiaus 4 taškais iš eilės (12-7). Likus žaisti 2 minutes T.Dardenas pataikė dvi baudas, o A.Tomičius atsakė dvitaškiu (14-9). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes į aikštelę išbėgo Šarūnas Jasikevičius. Likus žaisti 2 minutes F.Reyesas realizavo dvi baudas (18-10). Š.Jasikevičius taip pat sumetė baudos metimus (20-14). Paskutinę kėlinio minutę L.Mavrakefalidis po gražaus lietuvio perdavimo baigė ataką dėjimu (20-16). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius pataikė dvi baudas, o Barselona po pirmojo kėlinio atsilikinėjo 18-20.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Tomičius pelnė du taškus po lietuvio tikslaus perdavimo ir išlygino rezultatą (20-20). Šeimininkai atsakė T.Dardeno ir M.Slaughterio taškais (24-20). Sužaidus daugiau nei 2 minutes S.Rodriguezas pataikė iš vidutinio nuotolio, bet dviem taškais atsakė ir A.Tomičius (26-22). Sužaidus daugiau nei 3 minutes J.Inglesas pasižymėjo (26-24), sužaidus 4 minutes F.Reyesas atkovojęs kmauolį pelnė du taškus (28-24). Katalonai atsakė E.Lorbeko dvitaškiu su pražanga (28-27). Įpusėjus kėliniui J.Carrolas pataikė tritaškį (31-27), tačiau tuojj pat J.Inglesas atsakė tolimu metimu (31-30). Vėliau australas greita kontra ataka pirmą kartą išvedė Barseloną į priekį (31-32). Likus žaisti 3 minutes R.Fernandezas pataikė dvitaškį. Po minutės du taškus pridėjo D.Draperis. Likus žaisti pusantros minutės N.Mirotičius pataikė dvitaškį (37-32). Likus žaisti minutę M.Begičius pasižymėjo dviem taškais (39-32), o D.Draperis pridėjo dvi baudas. Po pirmosios rungtynių pusės 41-32 pirmavo "Real".

Trečiasis ketvirtis prasidėjo R.Fernandezo taškais (43-32), vėliau Fernandezas sudrebino krepšį dėjimu ir padidino šeimininkų persvarą iki 13 taškų (45-32). Sužaidus minutę A.Tomičius pataikė 1 baudą (45-33), N.Mirotičius atsakė dvitaškiu (47-33). Sužaidus 3 minutes R.Fernandezas įsmeigė tritaškį (50-33), o į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Sužaidus 4 minutes lietuvis įsmeigė tritaškį (50-36), vėliau J.Inglesas pridėjo du taškus (50-38). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius pridėjo dvitaškį (52-40). Po J.Ingleso tolimo metimo Katalonai sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (52-43). Likus žaisti 3 minutes T.Dardenas įsmeigė tritaškį (55-43), tačiau J.Inglesas atsakė tuo pačiu (55-46). Likus žaisti minutę į aikštelę grįžo Š.Jasikevičius, o S.Llullas pataikė 1 baudą. Kėlinį dviem taškais baigė Katalonai, tačiau po trijų kėlinių 55-48 pirmavo "Real".

Paskutinis sezono kėlinys prasidėjo T.Dardeno tritaškiu (58-48), tuo pačiu atsakė J.Inglesas (58-51). Sužaidus minutę T.Dardenas pridėjo dvitaškį (60-51), po minutės M.Slaughteris pelnė du taškus. Sužaidus 3 minutes S.Rodriguezas "Real" ekipai sugrąžino dviženklę persvarą (64-51). Sužaidus daugiau nei 3 minutes M.Huertas realizavo dvi baudas (64-63). Sužaidus 4 minutes R.Fernandezas pridėjo du taškus, tuo pačiu atsakė Š.Jasikevičius (66-55). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (68-58). Likus žaisti 4 minutes J.Inglesas pridėjo du taškus, tačiau tuo pačiu atsakė F.Reyesas (71-60). Likus žaisti mažiau nei 3 minutes Š.Jasikevičius pataikė dvi baudas (72-62), vėliau lietuvis pridėjo dar dvi baudas (74-64). Likus žaisti pusantros minutės Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (76-67), vėliau J.Inglesas pridėjo dvi baudas (76-69). Likus žaisti 25 sekundes B.Olesonas pataikė dvitaškį (76-71). Šeimininkai atsakė trimis baudos metimais palikdami varžovams 16 sekundžių. Per kurias stebuklas neįvyko. "Rea" tapo Ispanijos čempionais.

Šarūnas Jasikevičius sužaidė geriausias sezono rungtynes per 19 minučių pelnęs 23 taškus (3/4 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 8/8 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 2 kartus suklydo, 3 sykius pažeidė taisykles, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 24 naudingumo balus.

Madrido "Real": Rudy Fernandezas 15, Felipe Reyesas 14, Tremmellas Dardenas 13, Jaycee Carrollas 9, Nikola Mirotičius 6, Sergio Rodriguezas ir Marcusas Slaughteris 5, Dontaye'as Draperis, Mirza Begičius ir Sergio Llullas 4 taškai;

Barselonos "FC Barcelona Regal": Joe Inglesas 25, Šarūnas Jasikevičius 23,  Ante Tomičius 9, Bradas Olesonas 4, Erazemas Lorbekas ir Loukas Mavrakefalidis 3, Marcelinho Huertas ir Marko Todorovičius 2 taškai;