[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Spain |1998.08.04| (VIDEO)

2013-07-28
1998-ųjų metų Pasaulio čempionatas Graikijoje. Lietuvos rinktinė paskutinėse antrojo etapo rungtynėse susitiko su ispanais. Po atkaklaus mūšio, kuriame prireikė net pratęsimo 86-80 stipresni buvo Ispanijos krepšininkai. Lietuviai grupėje užėmę trečiają vietą, bei pateko į turnyro ketvirtfinalį kur jų jau laukė Rusija.

Rungtynių pradžia sėkmingiau susiklostė lietuviams, kurie po Š.Jasikevičiaus tritaškio įgijo 5 taškų persvarą (7-2). Vėliau ispanai išlygino žaidimą ir pirmojo kėlinio pabaigoje perėmė iniciatyvą. Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius baudų metimais sumažino deficitą iki 5 taškų (34-39). Kėliniui baigiantis lietuviai dar arčiau priartėjo prie varžovų ir po pirmojo kėlinio deficitas siekė 3 taškus (43-40).

Sužaidus beveik pusę antrojo kėlinio ispanai susikrovė dviženklę persvarą (53-63). Tačiau lietuviai iškart atsakė 5 taškais be atsako ir sumažino atsilikimą perpus. Likus žaisti 6 minutes po 5 iš eilės A.Karnišovo taškų komandas skyrė tik 1 taškas (65-66). Likus žaisti 4 minutes E.Žukauskas dvitaškiu su pražanga išlygino rezultatą (69-69). Vėliau Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį ir po ilgos pertraukos išvedė Lietuvą į priekį (72-69). Mačo pabaigoje lietuviai padarė keletą klaidų, tačiau lemiamas galėjęs būti A.Herreroso dvitaškis tikslo nepasiekė ir ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą buvo priverstos žaisti pratęsimą (75-75).

Pratęsime geriau sekėsi varžovams, kurie mūsų šalies rinktinei leido pelnyti tik 5 taškus. Tuo tarpu 11 taškų pelnę ispanai iškovojo pergalę rezultatu 80-86.

Šarūnas Jasikevičius per 31 minutę pelnė 10 taškų (0/3 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 4/8 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė 3 kamuolius, bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė.