[EuroBasket 2013] Lietuviai po pratęsimo palaužė Juodkalniją

2013-09-09
Lietuvos rinktinė iškovojo trečiąją pergalę Europos pirmenybėse. Lietuviai 77-70 po pratęsimo palaužė Juodkalnijos krepšininkus. Jono Kazlausko auklėtiniai B grupėje su 3 pergalėmis ir 1 pralaimėjimu dalinasi pirmąsias dvi pozicijas su Serbija. Grupės etapą  mūsų šalies rinktinė baigs pirmadienį maču su Bosnija ir Hercegovina.

Rungtynės prasidėjo dviem brolių Lavrinovičių tritaškiais (6-0). Po Dar 4 Kšištofo Lavrinovičiaus taškų lietuvių persvara siekė 7 taškus (10-3). Baigiant įpusėti kėliniui T.Ricesas dvitaškiu su pražanga sumažino Juodkalnijos deficitą iki 3 taškų (12-9). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes rezultatas tapo lygus (17-17). Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus 19-19.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovai surengė dvi tikslias atakas ir išsiveržė į priekį (19-23). Lino Kleizos pastangomis lietuviai išlygino rezultatą (23-23). Įpusėjus kėliniui N.Vučevičius dviem taškais atstattė Juodkalnijai 4 taškų pranašumą (23-27). Likus žaisti daugiau nei 2 minutes T.Delininkaitis tritaškiu išvedė Lietuvą į priekį (30-29). Po antrojo kėlinio 34-32 pirmavo Juodkalnija.

Antroje rungtynių pusėje J.Valančiūnas baudų metimais išlygino rezultatą (34-34), o vėliau dėjimu persvėrė (36-34). Sužaidus 3 minutes T.Ricesas išlygino rezultatą (41-41), o dar po 3 minučių varžovai jau buvo priekyje (46-47). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė lietuviai prieš lemiamą kėlinį įgydami 4 taškų persvarą 51-47.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje M.Kalnietis tritaškiu padidino pranašumą iki 7 taškų (54-47). Įpusėjus kėliniui iš lietuvių persvaros liko 3 taškai (57-54). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes S.Sehovičius išlygino rezultatą (58-58). Likus žaisti 46 sekundes K.Lavrinovičius dvitaškiu su pražanga išvedė lietuvius (63-60). Tačiau rungtynėms baigiantis T.Ricesas įsmeigė tritaškį ir išplėšė pratęsimą 63-63.

Pratęsime pirmuosius taškus tritaškiu pelnė M.Kalnietis, bet netrukus varžovai atsakė 5 taškai be atsako (66-68). R.Seibučio 4 taškai iš eilės vėl leido mūsų šalies rinktinė atsidurti priekyje (70-68). Likus žaisti minutę D.Lavrinovičius pataikė tritaškį, o J.Valančiūnas baudų metimais įtvirtino pergalę 77-70.

Lietuva: Kšištofas Lavrinovičius 24, Jonas Valančiūnas 12, Mantas Kalnietis ir Linas Kleiza 10, Darjušas Lavrinovičius 9, Renaldas Seibutis 8, Tomas Delininkaitis 3, Jonas Mačiulis 1 taškas;

Juodkalnija: Tyrese'as Rice'as 19, Bojanas Dubljevičius 14, Seadas Sehovičius 9, Nikola Vučevičius 8, Milka  Bjelica 7, Blagota Sekuličia 6, Suadas Sehovičius 5, Aleksa Popovičius 2 taškai;