[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs JAV |2004.08.28 Dėl bronzos| (VIDEO)

2013-09-01
2004-ųjų metų Atėnų Olimpinės žaidynės. Po skaudaus ir netikėto pralaimėjimo Italijai pusfinalyje lietuviai ketvirtą kartą iš eilės siekė olimpiadoje pasidabinti bronzos medaliais.

Kovoje dėl bronzos lietuvių laukė grėsmingoji JAV, kurią grupės varžybose po įspūdingo Šarūno Jasikevičiaus pasirodymo Lietuva nugalėjo 94-90. Visą mačą vyko atkakli kova, tačiau mūsų šalies rinktinei nepavyko pratęsti bronzinės tradicijos olimpiadose. Lietuva 96-104 nusileido amerikiečiams ir liko per žingsnį nuo medalių.

Rungtynės prasidėjo kur kas vėliau, nei buvo planuotos, kadangi amerikiečių krepšininkai atvyko su ne tos spalvos apranga. Mačui prasidėjus lietuviai išsiveržė į priekį 5-2. Pirmojo kėlinio pabaigoje varžovai susikrovė 9 taškų persvarą, bet tada sekė A.Macijausko ir Š.Jasikevičiaus tritaškiai ir lietuviai atsidūrė priekyje (24-22). Antrajame kėlinyje pranašumas priklausė JAV krepšininkams, kurie prieš ilgąją pertrauką pirmavo 49-44.

Trečiojo kėlinio pradžioje mūsų šalies rinktinė pelnė 7 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį (51-49). Nepataikę nė vieno tritaškio pirmojoje rungtynių pusėje amerikiečiai prabilo trečiajame ketvirtyje. Prieš lemiamą ketvirtį lietuviai turėjo trijų taškų deficitą 71-74. Ketvirtajame kėlinyje mūsų rinktinė tritaškiais sumažino atsilikimą iki minimumo (80-81), tačiau likus žaisti 2 minutes JAV pranašumas siekė dviženklę į skaičių (90-100). Lietuvių viltys pratęsti bronzinę tradiciją žlugo 96-104.

Šarūnas Jasikevičius per 26 minutes pelnė 17 taškų (0/1 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, perėmė 2 kamuolius, bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė.