[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Real |2002.03.02| (VIDEO)

2014-04-06
2001-2002 m. Ispanijos lygos reguliarusis sezonas. Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama Barselonos "FC Barcelona" ekipa antrą kartą susitiko su amžinuoju varžovu Madrido "Real". Pirmąją dvikovą sostinėje įtikinamai laimėjo Katalonai (97-76).

Barselonoje viskas buvo kur kas sudėtingiau. Š.Jasikevičiaus ekipa didžiąją rungtynių dalį atsilikinėjo, tačiau mačo pabaigoje pademonstravę geležinę gynybą iškovojo pergalę 78-73.

Lietuviui, tai buvo pirmosios rungtynės sugrįžus po traumos. Dėl kirkšnies skausmų Š.Jasikevičius buvo priverstas praleisti šešerius Barselonos mačus.

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova taškas į tašką, o sužaidus 4 minutes A.Okulaja dvitaškiu išlygino rezultatą (8-8). Likus žaisti 2 minutes E.Rentzias tolimu metimu dar kartą atstatė lygybę (17-17). Po pirmojo kėlinio 21-19 pirmavo svečiai iš Madrido.

Antrąjį kėlinį tritaškiu pradėjęs J.C.Navarro išvedė Barseloną į priekį (22-21), tačiau "Real" į tai atsakė atkarpa 0-5 (22-26). Likus žaisti mažiau nei 2 minutes antrajame ketvirtyje D.Vukčevičius dvitaškiu su pražanga padidino Katalonų deficitą iki dviženklio skaičiaus (32-42). Po pirmosios mačo pusę 47-37 pirmavo "Real".

Po ilgosios pertraukos Barseloną į priekį traukė J.C.Navarro, tačiau sostinės krepšininkai išlaikė dviženklį pranašumą. Įpusėjus kėliniui A.Karnišovas perėmė kamuolį, bei baigė ataką dėjimu (45-54). Vėliau A.Okulaja galingu dėjimu sumažino šeimininkų deficitą iki 7 taškų (47-54). Kėlinio pabaigoje N.Rodriguezas greita ataka sumažino atsilikimą iki 4 taškų (53-57).

Lemiamo ketvirtčio pradžioje po C.J.Navarro tolimos bombos komandas jau skyrė tik 1 taškas (56-57), o vėliau N.Rodriguezas po ilgos pertraukos išvedė Katalonus į priekį (58-57). Po J.C.Navarro ir E.Rentzios taškų Barselona įgijo 5 taškų pranašumą (64-59). Įpusėjus kėliniui "La Bomba" firminiu metimu padidino persvarą iki 9 taškų (70-61). Likus žaisti pusantros minutės A.Djordjevičius tolimu metimu sumažino "Real" deficitą iki 4 taškų (74-70). Likus žaisti 21 sekundę A.Herreroso tritaškis išsisuko iš lanko. "Real" dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau šeimininkai neklydo. Š.Jasikevičiaus du taiklūs metimai įtvirtino Barselonos pergalę 78-73.

Šarūnas Jasikevičius per kiek daugiau nei 17 minučių pelnė 2 taškus (0/1 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, 1 sykį suklydo, 4 kartus pažeidė taisykles, bei išprovokavo 2 varžovų pražangas.