[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Real |2003.04.29| (VIDEO)

2014-04-09
2002-2003 metų Ispanijos čempionato reguliarusis sezonas. Šarūnas Jasikevičius trečiąjį sezoną atstovaujantis Barselonos ekipai savo aikštelėje stojo į "El Clasico" mūšį.

Katalonai trečiajame kėlinyje turėjo 9 taškų deficitą, tačiau vėliau atsigavo ir perėmė vadžias į savo rankas. Vis dėlto "Real" ekipa nepasidavė ir baigiantis rungtynėmis išlygino rezultatą. Pratęsime sėkmė labiau lydėjo Katalonus, o Š.Jasikevičius svarbiu momentu pataikęs dvi baudas atnešė dramatišką pergalę savo komandai 92-91.

Rungtynių pradžioje po Š.Jasikevičiaus baudos metimų Barselona pirmavo (4-0), tačiau "Real" atsakė 8 taškais be atsako ir išsiveržė į priekį (4-8). Likus žaisti 3 minutes A.Herrerosas dvitaškiu su bauda padidino "Real" persvarą iki 9 taškų (8-17). Kėliniui baigiantis Katalonams pavyko sumažinti deficitą 14-19.

Sužaidus 2 minutes antrajame kėlinyje A.Alzamora dvitaškiu sumažino Barselonos atsilikimą iki 2 taškų (21-23), o J.C.Navarro reidu į baudos aikštelę išlygino rezultatą (23-23). Po D.Bodirogos tolimo metimo priekyje buvo Katalonai (26-23). Įpusėjus kėliniui "Real" ekipa išlygino rezultatą (29-29), tačiau likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius dviem taškais persvėrė rezultatą (31-29). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidusi sostinės komanda po pirmosios mačo dalies pirmavo 38-36.

Trečiąjį kėlinį "Real" komanda pradėjo spurtu 7-2 (38-45). Sužaidus 3 minutes A.Herrerosas tolimu metimu padidino svečių persvarą iki 9 taškų (41-50). Po dar dviejų D.Alstono taškų Katalonų deficitas išaugo iki dviženklio skaičiaus (41-52). Likus žaisti 2 minutes D.Bodiroga dvitaškiu su pražanga ir J.C.Navarro tritaškiu sumažino deficitą iki 4 taškų (58-62). Po trijų kėlinių "Real" komandos persvara siekė tik du taškus 66-64.

Sužaidus 2 minutes ketvirtajame kėlinyje J.C.Navarro dviem taškais išlygino rezultatą (68-68). Vėliau "Real" ekipos žaidėjas L.Angulo buvo nubaustas technine pražanga, o netrukus techninę pražangą užsidirbo ir Madrido vyriausiasis treneris. Š.Jasikevičius stojęs mesti baudos metimų pataikė dvi iš trijų ir išvedė Barseloną į priekį (70-68). Sužaidus 3 minutes D.Bodiroga įsmeigė tritaškį (73-68), o po G.Fučkos dėjimo Katalonų persvara išaugo iki 7 taškų (75-68). Vėliau du tikslūs Š.Jasikevičiaus perdavimai G.Fučkui ir 5 italo taškai padidino Barselonos pranašumą iki 8 taškų (80-72). Kėliniui baigiantis svečiai pradėjo pavojingai artėti (82-79). Likus žaisti minutę A.Herrerosas tolimu metimu išlygino rezultatą (82-82). Likus žaisti 15 sekundžių D.Bodiroga stojo mesti baudos metimų, tačiau serbas abi prametė. "Real" ataka taip pat buvo nesėkminga, todėl komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą (82-82).

Pratęsimo pradžioje iniciatyvos ėmėsi J.C.Navarro pataikę tritaškį ir dvitaškį (87-82). Likus žaisti 2 minutes "La bomba" pridėjo dar du taškus (90-86). Likus žaisti minutę D.Mulaomerovičius įsmeigė tritaškį ir sumažino "Real" deficitą iki minimumo (90-89). Likus žaisti 11 sekundžių Š.Jasikevičius realizavo dvi baudas taip neleisdamas varžovams laimėti rungtynių vienu metimu (92-89). Paskutinės atakos metu sostinės krepšininkai nusprendė nemesti tolimo metimo, tačiau pasitenkinti dviem taškais iš po krepšio likus žaisti beveik 3 sekundes (92-91). Per likusi laiką varžovai nesugebėjo prasižengti, o Barselona iškovojo pergalę 92-91.

Šarūnas Jasikevičius per 31 minutę pelnė 10 taškų (2/3 dvitaškiai, 0/5 tritaškiai, 6/7 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 3 kartus suklydo, išprovokavo 2 varžovų pražangas, bei 3 sykius pažeidė taisykles.