[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs SuperSonics |2006.01.02| (VIDEO)

2014-06-15
2005-2006 m. NBA reguliarusis sezonas. Pirmasis Šarūno Jasikevičiaus sezonas stipriausioje Pasaulio lygoje, bei pirmasis mačas naujaisiais 2006-aisiais metais.

Lietuvio atstovaujama Indianos "Pacers" komanda savo aikštėje susitiko prieš Sietlo "SuperSonics" krepšininkus. Š.Jasikevičius tuomet sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes NBA lygoje, bei padėjo "Pacers" ekipai 115-96 iškovoti pergalę.

Aikštės šeimininkai jau per pirmąsias tris kėlinio mnutes pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną (11-2). Įpusėjus kėliniui "Pacers" pranašumas siekė 19 taškų (27-8). Š.Jasikevičiaus pirmosios minutės aikštėje nebuvo itin sėkmingos - pramestas dvitaškis ir klaida.

Vėliau lietuvis tolimu metimu, bei dviem taikliais baudų metimais atidarė savo taškų sąskaitą (38-23). Antrojo kėlinio pabaigoje po varžovų lyderio Ray Alleno dvitaškio su pražanga Indianos persvara ištirpo iki 9 taškų (54-45). S.Jacksono ir D.Harrisono pastangomis šeimininkams pavyko atstatyti solidesnę persvarą (63-47).

Trečiojo kėlinio pradžioje R.Carlisle'o auklėtiniai įgijo didžiausią 23 taškų persvarą (70-47). "Pacers" krepšininkai iki kėlinio pabaigos išlaikė susikrautą pranašumą (89-71).

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo Š.Jasikevičiaus šou. Lietuvis pelnė 10 iš eilės Indianos komandos taškų ir sugrąžino savo ekipai 20 taškų pranašumą (101-81). Vėliau naujasis "Pacers" įžaidėjas atliko tikslų perdavimą, o kitos atakos metu pelnė dvitaškį (105-85). Per likusį laiką varžovai nesugebėjo atsitiesti ir pergalę rezultatu 115-96 iškovojo Indianos krepšininkai.

Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 20 taškų (2/3 dvitaškiai, 3/7 tritaškiai, 7/7 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, perėmė 1 kamuolį, 2 sykius suklydo, blokavo 1 varžovo metimą, bei 1 kartą prasižengė.

20 taškų yra geriausias Š.Jasikevičiaus rezultatas NBA lygoje, vėliau krepšininkas šį pasiekimą pakartojo dar du kartus.