[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Spain |1997.07.06| (VIDEO)

2015-08-12
1997-ųjų metų Europos čempionatas Ispanijoje. Paskutinė žemyno pirmenybių diena. Lietuviai čempionatą baigė kova dėl 5-osios vietos prieš aikštės šeimininkus ispanus. Abi ekipos jau turėjo savo kišenėje bilietus į kitų metų Pasaulio čempionatą Graikijoje, tad šis mačas lėmė tik vietą galutinėje įskaitoje.

Mačą sėkmingiau pradėjo lietuviai, tačiau duobė antrajame kėlinyje leido Ispanijai susikrauti solidžią persvarą. Lietuviai nepasidavė ir mačo pabaigoje pasivijo varžovus, tačiau iškovoti pergalę pritrūko laiko 93-94. Lietuviai Europos pirmenybėse užėmė 6-ąją vietą.

Š.Jasikevičiui, tai buvo debiutinis čempionatas atstovaujant nacionalinei šalies vyrų rinktinei. Jaunasis rinktinės įžaidėjas būtent sėkmingiausią savo mačą sužaidė paskutinėse rungtynėse prieš ispanus.

Pirmajame tarptautniame turnyre lietuvis vidutiniškai rinkdavo po 3,7 taško ir atlikdavo po 3,1 rezultatyvaus perdavimo per mačą.

Rungtynės prasidėjo A.Karnišovo tritaškiu (3-0) ir V.Praškevičiaus baudos metimais (5-0). Po 4 iš eilės G.Einikio taškų lietuvių persvara tapo 9-0. Ispanams pirmuosius taškus pelnė A.Herrerosas (9-2). Sužaidus 5 minutes V.Praškevičius dvitaškiu su pražanga padidino lietuvių persvarą iki dviženklio skaičiaus (16-4). Įpusėjus pirmajam kėliniui aikštės šeimininkai sumažino deficitą iki vienženklio skaičiaus (23-14), o aikštėje pirmą kartą pasirodė Š.Jasikevičius. Jaunasis rinktinės įžaidėjas iškart atliko rezultatyvų perdavimą G.Einikiui po kurio taškų mūsų šalies rinktinės persvara vėl tapo 10 taškų (25-15). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius taikliu dvitaškiu padidino persvarą iki 14 taškų (38-24). Kėliniui artėjant į pabaigą ispanai sumažino deficitą, o kėlinį baigė taikliu R.Martinezo tritaškiu. Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 44-40.

Antrąją mačo pusę lietuviai pradėjo spurtu 5-0 (49-40), tuo tarpu šeimininkai atsakė sėkminga atkarpa 0:9 ir išlygino rungtynių rezultatą (49-49). Sužaidus 3 minutes į aikštelę sugrįžo Š.Jasikevičius. Po minutės F.Angulo baudos metimais pirmą kartą rungtynėse išvedė ispanus į priekį (49-51). Lietuvių klaidas puolime varžovai vertė lengvais taškais ir po kelių minučių nutolo rezultatu 51-65. Likus žaisti 8 minutes lietuvių deficitas siekė 17 taškų (58-75). Tuomet lyderio vaidmens ėmėsi A.Karnišovas, o jam puikiai talkino Š.Jasikevičius. Šių žaidėjų pastangomis lietuviai likus žaisti 2 minutes sumažino deficitą iki 7 taškų (76-83). Likus žaisti 1:45 sek. Š.Jasikevičius įsmeigė tritaškį (79-84). Likus žaisti 40 sek. A.Karnišovas dvitaškiu sumažino atsilikimą iki 4 taškų (87-91). Likus žaisti 18 sek. po A.Karnišovo tritaškio komandas skyrė 3 taškai (90-93). Likus žaisti kiek daugiau nei 6 sek. R.Martinezas pataikė tik vieną baudą (90-94). Per likusį laiką A.Karnišovas pataikė dar vieną tolimą metimą, tačiau lietuviams pritrūko laiko iškovoti pergalę. 93-94 laimėjo Ispanija, o lietuviai Europos čempionate užėmė 6-ąją vietą.

Šarūnas Jasikevičius per 27 minutes pelnė 13 taškų (1/3 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5/6 baudos), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 1 kamuolį, 3 sykius suklydo, permėmė 4 kmauolius, bei 4 kartus pažeidė taisykles.