[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs TAU Ceramica |2003.03.13| (VIDEO)

2016-10-20
2002/2003 metų Ispanijos lygos reguliarusis sezonas. Šarūno Jasikevičiaus atstovaujama "FC Barcelona" komanda išvykoje susitiko su praėjusių metų šalies čempionais Vitorijos "Tau Ceramica" krepšininkais.

Baskų tvirtovėje vykusios rungtynės vyko taškas į tašką ir tik mačo pabaigoje katalonai sugebėjo įrodyti savo pranašumą 108-98. Sėkmingiausiai Barselonos gretose žaidė J.C.Navarro pelnęs 26, D.Bodiroga 22, o R.De la Fuente 17 taškų.

Rungtynės prasidėjo R.De la Fuentes dviem taškais po Š.Jasikevičiaus perdavimo (0-2), šeimininkai atsakė E.Bennetto dvitaškiu (2-2). Sužaidus 2 minutes Vitorijos klubas įgijo 3 taškų persvarą (7-4). Netrukus R.Duenas dėjimu sudrebino varžovų krepšį (7-6). Sužaidus 4 minutes po D.Bodirogos ir R.De la Fuentes taškų katalonai išsiveržė į priekį (9-12). Įpusėjus kėliniui A.Nocioni sumažino deficitą iki minimumo (13-14). Likus žaisti 4 minutes antrą asmeninę pražangą užsidirbo Š.Jasikevičius. Likus žaisti kiek daugiau nei minutę R.De la Fuente įsmeigė tritaškį (17-19). Paskutinę kėlinio minutę P.Fermelingas pelnė 4 taškus iš eilės (19-23). Kėlinį tritaškiu baigė L.Palladino (22-23).

Antrąjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo J.C.Navarro (22-25), kitos atakos metu D.Bodiroga pataikė tritaškį (22-28). Šeimininkai atsakė spurtu 8-0 ir susigrąžino persvarą (30-28). Po gražaus Š.Jasikevičiaus perdavimo R.Duenesas įdėjo kamuolį iš viršaus ir išlygino rezultatą (30-30). "Tau Ceramica" atsakė 4 taškais be atsako, o D.Bodiroga tritaškiu (34-33). Įpusėjus kėliniui J.C.Navarro tolimu šūviu išvedė katalonus į priekį (34-33), likus žaisti pusantros minutės "La bomba" pridėjo dar vieną tritaškį (41-45). Kėliniui baigiantis A.Nocioni buvo nubaustas technine pražanga, o po pirmosios rungtynių pusės Barselona pirmavo 47-44.

Po ilgosios pertraukos L.Palladino tritaškiu išlygino rezultatą (47-47), tuo pačiu atsakė ir Š.Jasikevičius (47-50). Sužaidus 3 minutes R.De la Fuente pataikė tolimą metimą (49-54). Likus žaisti 4 minutes Š.Jasikevičius pataikė iš vidutinio nuotolio (55-58), po minutės J.C.Navarro įsmeigė dar vieną tritaškį (55-61). Likus žaisti 2 minutes baskų treneris D.Ivanovičius užsidirbo techninę pražangą, tuo pasinaudojusi "FC Barcelona" įgijo 7 taškų persvarą (59-66). Kėliniui baigiantis D.Bodiroga tritaškiu pirmą kartą padidino svečių persvarą iki dviženklio skaičiaus (61-73). Po trijų kėliniu 73-63 pirmavo Barselona.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje R.De la Fuente pataikė tritaškį (63-76). Sužaidus 2 minutes tolimą metimą įmetė A.Nocioni (67-76). Po baskų spurto 6-0 "FC Barcelona" ekipos persvara ištirpo iki 6 taškų (73-79). Katalonų taškų badą nutraukė Š.Jasikevičius išprovokavęs pražangą, bei pataikęs abi baudas (73-81). Sužaidus 4 minutes D.Bodiroga pataikė iš vidutinio nuotolio (73-83). Įpusėjus kėliniui lietuvis pridėjo dar du taiklius baudos metimus (75-85). Likus žaisti 3 minutes R.Duenesas pelnė 4 taškus iš eilės (84-94). Likus žaisti 2 minutes Š.Jasikevičius pataikė 7-ąjį baudos metimą iš 7 bandymų (85-96). Per likusį laiką "Tau Ceramica" dar bandė gelbėtis pražangomis, tačiau Barselonos krepšininkai sėkmingai realizavo baudos metimus. Pergalę katalonai iškovojo rezultatu 108-98.

Š.Jasikevičius per 28 minutes pelnė 14 taškų (2/2 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 7/7 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, 5 sykius suklydo, bei 3 kartus pažeidė rungtynių taisykles.