[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Pamesa |2002.04.06| (VIDEO)

2017-12-20
2001/2002 metų Ispanijos čempionato reguliarusis sezonas.

Š.Jasikevičiaus atstovaujama "FC Barcelona" savo aikštėje susitiko su Valensijos "Pamesa" ekipa.

Svečiai ilgą laiką kontroliavo rungtynes, tačiau lietuvio vedami katalonai paskutinėmis sekundėmis 88:85 išplėšė pergalę.

Šaras šiose rungtynėse pelnė 31 tašką ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes savo karjeroje atstovaudamas Barselonai. Tiek pat taškų jis pelnė 2000/2001 metų sezone į Veronos krepšį.

Rungtynės prasidėjo A.Karnišovo tolimu metimu po Š.Jasikevičiaus perdavimo (3:0), varžovai atsakė N.Rodilla dviem taškais (3:2). Sužaidus minutę J.Paraiso išvedė Valensijos ekipą į priekį (3:4), neilgai trukus A.Okulaja įsmeigė dar vieną tritaškį po Šaro perdavimo (6:4). Tuomet sekė dvi iš eilės tikslios "Pamesa" atakos (6:8). Po Š.Jasikevičiaus "no look" perdavimo ir A.Okulaja dėjimo rezultatas tapo lygus (11:11). Sužaidus 3 minutes A.Karnišovas tritaškiu vėl išvedė katalonus į priekį (14:11), tačiau varžovai atsakė tuo pačiu (14:14). Š.Jasikevičius ir toliau maitino komandos draugus rezultatyviais perdavimais, po lietuvio perdavimo krepšį dėjimu sudrebino ir E.Rentzias (16:14). Baigiant įpusėti kėliniui D.Alstonas buvo nubaustas nesportine pražanga. Įpusėjus kėliniui B.Hopkinsas metimu iš vidutinio nuotolio sumažino deficitą iki minimumo (17:16). Likus žaisti 4 minutes akrobatinį metimą įmetė Š.Jasikevičius (19:16). Po minutės J.Paraiso dvitaškiu su pražanga sugrąžino minimalią persvarą "Pamesa" komandai (22:23), o netrukus įsmeigė ir tritaškį (22:26). Likus žaisti pusantros minutės D.Alstonas dvitaškiu su pražanga padidino Valensijos persvarą iki 8 taškų (24:32). Po N.Rodilla dvitaškio Barcos deficitas tapo 10 taškų (24:34). Kėliniui baigiantis J.C.Navarro įsmeigė tritaškį su bauda, o kėlinys 36:28 baigėsi varžovų persvara.

Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje pelnė J.C.Navarro (30:36), dvitaškiu atsakė ir V.Luengo (30:38). Sužaidus 2 minutes N.Rodilla pelnė dvitaškį su pražanga (32:40). Sužaidus 4 minutes B.Hopkinsas dvitaškiu padidino "Pamesa" persvarą iki 9 taškų (33:42). Įpusėjus kėliniui Š.Jasikevičius pelnė du taškus, o neilgai trukus įsmeigė ir tritaškį (40:45). Likus žaisti 3 minutes lietuvis pataikė dar vieną tolimą metimą (43:48), B.Hopkinsas atsakė dviem taškais (43:50). Kėliniui baigiantis Š.Jasikevičius realizavo du baudos metimus 47:52.

Trečiojo kėlinio pradžioje J.Paraiso pelnė du taškus iš po krepšio (47:54), R.Duenesas atsakė tuo pačiu (49:54). Vėliau sekė 4 iš eilės B.Hopkinso taškai (49:58). Sužaidus daugiau nei 2 minutes D.Alstonas dviem taškais sugrąžino "Pamesa" ekipai dviženklę persvarą (49:60). Po D.Alstono dėjimo katalonų deficitas tapo 13 taškų (49:62), netrukus Š.Jasikevičius tritaškiu sumažino atsilikimą (52:62). Įpusėjus kėliniui A.Karnišovas pelnė du taškus, o N.Rodriguezas pridėjo du baudos metimus (56:62). Kėliniui artėjant į pabaigą Valensijos krepšininkai surengė dvi tikslias atakas ir atstatė dviženklę persvarą (58:68). Po trijų kėlinių 68:60 pirmavo "Pamesa".

Lemiamas ketvirtis prasidėjo Š.Jasikeičiaus dviem taškais (68:62), o po A.Okulaja tritaškio deficitas ištirpo iki 3 taškų (68:65). Sužaidus beveik 2 minutes Šaras pridėjo tritaškį (70:68), kitos atakos metu lietuvis įsmeigė dar vieną tolimą metimą (72:71). Sužaidus 4 minutes A.Okulaja baudos metimais išvedė Barseloną į priekį (73:72). N.Rodilla dvitaškiu sugrąžino varžovams minimalią persvarą. Baigiant įpusėti kėliniui Š.Jasikevičius metimu iš vidutinio nuotolio vėl išvedė katalonus į priekį (75:74). Įpusėjus kėliniui E.Rentzias įsmeigė tritaškį (78:76). Š.Jasikevičius baudų metimais padvigubino persvarą (80:76). Likus žaisti 2 minutes V.Luengo tritaškiu išvedė "Pamesa" ekipą į priekį (82:83). Likus žaisti minutę A.Okulaja baudų metimais išlygino rezultatą (84:84). Likus žaisti 43 sekundes B.Hopkinsas baudos metimu suteikė Valensijai minimalią persvarą (84:85). Katalonų gretose iniciatyvos ėmėsi Š.Jasikevičius, kuris reidu į baudos aikštelę pelnė du taškus ir išvedė Barcą į priekį (86:85). Paskutinė "Pamesa" ataka tikslo nepasiekė ir likus žaisti 3 sekundes prasižengė prieš lietuvį, kuris realizavo abi baudas ir įtvirtino "Barcelona" pergalę 88:85.

Šarūnas Jasikevičius per daugiau, nei 31 minutę pelnė 31 tašką (5/7 dvitaškiai, 5/7 tritaškiai, 6/6 baudos), atliko 8 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, 1 sykį suklydo, perėmė 1 kamuolį ir surinko 40 naudingumo balų.