Gimimo data: 1976-03-05 (42 metai)
Gimimo vieta: Kaunas, Lietuva
Tautybė: Lietuvis
Ūgis: 1.93 m
Svoris: 93 kg
Pozicija: Įžaidėjas
Dabar žaidžia: Baigęs karjerą
Pirmasis treneris: Feliksas Mitkevičius
Komandos:
1993-1994 Solanco mokykla
1994-1998 "Maryland" (NCAA)
1998-1999 Vilniaus "Lietuvos rytas"
1999-2000 Liublianos "Union Olimpija"
2000-2003 Barselonos "FC Barcelona"
2003-2005 Tel Avivo "Maccabi"
2005-2007 Indianos "Pacers"
2007-2007 Golden State "Warriors"
2007-2010 Atėnų "Panathinaikos"
2010-2010 Vilniaus "Lietuvos rytas"
2010-2011 Stambulo "Fenerbahce Ulker"
2011-2012 Atėnų "Panathinaikos"
2012-2013 Barselonos "FC Barcelona Regal"
2013-2014 Kauno "Žalgiris"
Trenerio karjera:
2014-2016 sausis Kauno "Žalgiris" (asistentas)
2016 sausis - 2020 Kauno "Žalgiris" (vyr. treneris)
2020- iki dabar Barselonos "FC Barcelona" (vyr. treneris)
Lietuvos vyrų rinktinėje Šarūnas Jasikevičius debiutavo 1997-aisiais metais Europos čempionate Ispanijoje. Po 2012-ųjų metų Londono olimpinių žaidynių krepšininkas paskelbė apie karjeros pabaigą šalies komandoje.
BIOGRAFIJA
tėtis: Linas Jasikevičius – 1958 m. SSRS moksleivių stalo teniso čempionas, buvęs daugkartinis Lietuvos pirmenybių nugalėtojas.
brolis: Vytenis Jasikevičius – LKAL, LKL čempionas, vasaros universiados čempionas.
Lietuvio mama Rita Jasikevičienė prieš gimdydama Šarūną turėjo rimtai apsvarstyti. Mat žymi to meto rankininkė su SSRS rinktine ruošėsi 1976-ųjų metų Monrealio Olimpinėms žaidynėms. Kaip pati Rita teigė: „Viskas buvo suskaičiuota, suplanuota: olimpinės žaidynės, po to – šeimos pagausėjimas, metų pertrauka, paskui vėl sportas. Bet viskas išėjo kitaip“, tad jai teko rinktis sūnus ar Olimpinės žaidynės. Būsimoji mama priėmė sprendimą gimdyti ir atsisakyti olimpinės svajonės. Vėliau tuometinė SSRS moterų rankinio rinktinė Monrealio olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalius, o rinktinės treneris galutinai užtrenkė duris vėl į ją sugrįžti Ritai Jasikevičienei. Tačiau Šarūno mama nė kiek nesigaili priėmusi būtent tokį sprendimą.
Vaikystėje Šarūnas Jasikevičius buvo labai judrus vaikas. Mama prisimena, kad Šarūnas vos tik pradėjęs vaikščioti iškarto pradėjo bėgti pasviręs 45 laipsniu kampu. „Visur jis bėgte ir bėgte, todėl nuolatos jį reikėdavo gaudyti.“ Didžiausia bausmė Šarūnui būdavo sėdėti. Darželio auklėtoja tėvams net sakydavo: „Šarūnas net ir sėdėdamas mala kojytėmis“. Tiesa jaunesnysis brolis buvo šiek tiek kitoks. Jis buvo lėtesnis, tačiau abu broliai savo vaikystėje negalėjo gyventi be kamuolio.
Į pirmąsias krepšinio treniruotes šešiametį Šarūną nuvedė tėtis. Atėjęs į Kauno krepšinio mokyklą, pateko į rankas treneriui Feliksui Mitkevičiui. Treneris buvo griežtas ir ne kartą gaudydavo Šarūną, kuris mėgindavo pabėgti iš treniruočių. F.Mitkevičius prisimena, kad kai Š.Jasikevičiui suėjo dvylika metų krepšinis jam buvo taip atsibodęs, kad norėjo jį mesti. Treneris nuėjęs pas krepšininko tėvus išdėstė situaciją ir pareiškė, kad tai būtų didžiulė netektis Lietuvai. Tada Linas Jasikevičius su sūnumi pasikalbėjo griežtai ir neleido mesti krepšinio, kurį Šarūnas norėjo iškeisti į lauko tenisą. Po šio pokalbio Šarūnas Jasikevičius į krepšinį pradėjo žiūrėti ne kaip į vienadienę veiklą, o vėliau jo gabumus pamatė ir kiti.
Šarūnas į mokyklą pradėjo eiti 1982-ais metais mokėsi jis Kauno J.Jablonskio vidurinėje mokykloje iki 1987 metų. Nuo 1987-ųjų iki 1993-ųjų metų jis mokėsi Kauno 4-ojoje vidurinėje mokykloje. Vėliau Šarūnas Jasikevičius savo mokslus tęsė už Atlanto Jungtinėse Amerikos Valstijose. 1993-1994-ais metais jis studijavo Solanco kolegijoje, o nuo 1994 iki 1998-ųjų metų studijavo Merilendo universitete. Kaip mokinys Šarūnas nebuvo, nei pirmūnas, nei paskutinis. Kai reikėdavo jis susiimdavo ir sugebėdavo susitvarkyti pašlijusius mokslus. Taip Šarūnas per pora mėnesių savo anglų žinias pagilino tiek, kiek mokykloje būtų mokėsis du metus. Tačiau, kaip tėvai teigia kartais mokykloje tekdavo tarti ir griežtesnį žodį, tačiau kelti ultimatumo mokslas ar sportas jiems nereikėdavo.
Šarūnas Jasikevičius treniruotis pradėjo su metais už save vyresniais vaikais. Grupėje jis buvo pats jauniausias visi buvo 1975 m. gimimo, o Šarūnas 1976-ųjų. Tačiau vos tik jis pasivijo kitus pagal fizinį pasirengimą iš karto pasimatė jo įgimtos savybės: mąstysena, metimas, technika. Pats Šarūnas vėliau pripažino, kad iki 14 metų jis į krepšinį nežiūrėjo labai rimtai ir jam tai buvo tik žaidimas. Tačiau pamatęs, kad su krepšiniu gali sieti savo ateitį jis dirbo dar daugiau. Būdamas 14 metų Šarūnas Jasikevičius sulaukė kvietimo iš jaunučių rinktinės. O būdamas 16 metų jis jau atstovavo Lietuvai savo amžiaus grupėje, bei buvo pakviestas į Kauno „Žalgirį“ kaip perspektyvus žaidėjas. Jo krikštas žaidžiant už Kauno ekipą buvo turnyras Australijoje, tiesa tada jis ne daug gaudavo žaisti, tačiau vien jau būti su „Žalgiriu“ jam buvo didžiulis laimėjimas. Šiame turnyre jam suėjo tik 17 metų, o jis jau atstovavo garsiausiai šalies komandai.
1993-1998
1993-ais metais Lietuvis persikėlė į Ameriką, kur žaidė už Pensilvanijos mokyklą. Tais metais Šarūno Jasikevičiaus komanda laimėjo 25 iš 27 rungtynių ir pretendavo į valstijos čempionato finalą, tačiau pralaimėjo jau pirmąsias atkrintamąsias rungtynes ir baigė sezoną. Bet tada lietuvį pastebėjo Billy Kahnas, kuris dirbo „Merilendo“ universiteto trenerio asistentu ir tada Šarūnas tapo Merilendo studentu. Pirmieji du sezonai „Merilendo“ komandoje buvo sunkūs, lietuvis nebuvo pagrindinis žaidėjas, o pelnomų taškų vidurkis nesiekė 4 taškų per rungtynes. Šaras buvo nusivylęs ir norėjo pereiti į kitą mokyklą. Tačiau tada vyriausiasis treneris pasikalbėjo su Šarūnų ir pažadėjo, kad trečiaisiais studijų metais jo vaidmuo komandoje bus vienas svarbiausių. Paskutinius du sezonus lietuvis žaidė starto penkete, o pelnomų taškų vidurkis šoktelėjo iki 11 taškų. Ketvirtaisiais studijų metais lietuvio galimybės žaisti NBA buvo vertinamos labai aukštai, tačiau žaidėjas nesulaukė nė vieno NBA klubo pasiūlymo ir grįžo į gimtinę.
1997-ųjų Europos krepšinio čempionatas buvo pirmasis Šarūno Jasikevičiaus turnyras su Lietuvos vyrų rinktine. Jaunasis Lietuvos rinktinės įžaidėjas aikštėje praleisdavo ne daug laiko, todėl ir statistika buvo kukli beveik 4 taškai ir 3 rezultatyvūs perdavimai per rungtynes. Tuo tarpu Lietuvos rinktinė Europos čempionate užėmė šeštąją vietą, kuri leido mūsų šalies rinktinei dalyvauti kitų metų Pasaulio krepšinio čempionate Graikijoje.
1998-ųjų metų Pasaulio krepšinio čempionatas Graikijoje Šarūnui Jasikevičiui buvo pirmasis ir kol kas vienintelis. Grupės varžybose lietuviai iškovojo visas tris pergales. Sekančiame etape rinktinė patyrė du pralaimėjimus ir iškovojo vieną pergalę, tai lėmė, kad ketvirtfinalyje teko susitikti su Rusijos rinktine. Lietuviai pralaimėjo ketvirtfinalio rungtynes Rusijai, o pralaimėjimas italams lėmė, kad Lietuva kovojo tik dėl septintos vietos, kurią jie ir užėmė įveikdami Argentinos rinktinę.
1998-1999
Grįžęs į gimtinę Šarūnas Jasikevičius pasirašė savo pirmąjį kontraktą su Vilniaus „Lietuvos rytu“ už 50 tūkst. dolerių. Tuomet Vilniaus „Lietuvos rytas“ dalyvavo antrame pagal pajėgumą Europos turnyre Saportos taurėje. Lietuvis buvo tikras lyderis savo komandoje. Per dvylika sužaistų Saportos taurės rungtynių Šarūnas aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 36 minutes, pelnydavo po 16.8 taško ir atlikdavo po 4 rezultatyvius perdavimus per rungtynes. Tiesa Vilniaus klubas iš Saportos taurės varžybų iškrito po pirmų atkrintamųjų varžybų. Tą sezoną „Lietuvos rytas“ pateko ir į šalies čempionato finalą, tačiau seriją 0:3 pralaimėjo Eurolygos čempionams Kauno „Žalgiriui“.
1999-ųjų metų Europos krepšinio čempionate Šarūno Jasikevičiaus vaidmuo rinktinėje buvo jau svarbesnis. Grupės rungtynėse lietuviai iškovojo dvi, o sekančiame etape dar tris pergales. Ketvirtfinalyje Lietuva po labai dramatiškos kovos nusileido Ispanijos rinktinei. Šarūnas Jasikevičius tuomet sužaidė geriausias savo čempionato rungtynes, tačiau prametė lemiamą metimą, kuris galėjo pakeisti rungtynių baigtį. Kovoje dėl penktosios vietos lietuviai įveikė Rusijos rinktinę ir tuo pačiu gavo bilietą į kitų metų olimpines žaidynes.
1999-2000
Po sezono praleisto Lietuvoje Šarūnas Jasikevičius patraukė Zmago Sagadino susidomėjimą. Liublianos „Union Olimpija“ vyriausiasis treneris 1999-ųjų metų Europos čempionate Prancūzijoje stebėjo Lietuvos rinktinės rungtynes vien dėl Šarūno Jasikevičiaus. Dar nepasibaigus Europos čempionatui Z.Sagadinas su lietuviu pasirašė vienerių metų 150 tūkst. dolerių vertės kontraktą su galimybe ją pratęsti dar metams. Žaisdamas Slovėnijoje lietuvis įgavo dar daugiau patirties, o treneris Zmago Sagadinas buvo vadinamas vienas geriausiu treneriu jaunimui. Buvo kalbama, kad perėjus S.Sagadino „krepšinio mokyklą“ vėliau galėsi žaisti kur norėsi. Šarūnas Jasikevičius su „Union Olimpija“ komanda debiutavo stipriausioje Europos lygoje – Eurolygoje. Jau pirmasis sezonas lietuviui ir komandai buvo sėkmingas. Šarūnas per 22 sužaistas rungtynes eurolygoje aikštėje vidutiniškai praleisdavo po 33 minutes, pelnydavo po 13.6 taško ir atlikdavo po beveik 5 rezultatyvius perdavimus per rungtynes. Tuo tarpu Slovėnijos čempionai eurolygos reguliariajame sezone iškovojo 5 pergales ir grupėje užėmė antrąją vietą. Kvalifikaciniame ture Liublianos klubas iškovojo dar penkias pergales ir pateko į aštuntfinalį, kuriame seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2:1 prieš Pirėjaus „Olympiakos“ komandą. Ketvirtfinalyje Šarūno Jasikevičiaus laukė akistata su Barselonos komanda, kuriai ir buvo pralaimėta serija 2:1. Vėliau lietuvis su Slovėnijos komanda triumfavo Slovėnijos taurės varžybose, o pirmenybių reguliariajame sezone buvo išrinktas naudingiausiu žaidėju. Tačiau Slovėnijos lygos finalo „Union Olimpija“ komandai laimėti nepavyko.
2000-ųjų metų Sidnėjaus olimpinės žaidynės buvo pirmoji Šarūno Jasikevičiaus olimpiada jo karjeroje. Jau iš pirmosios olimpiados lietuvis į Lietuvą grįžo pasidabinęs olimpiniu bronzos medaliu. Grupės varžybose Lietuvos rinktinė iškovojo tris pergales ir grupėje užėmė trečiąją vietą. Ketvirtfinalyje Šarūno Jasikevičiaus vedama rinktinė parklupdė Jugoslaviją. Ne daug trūko, kad lietuviai pusfinalyje būtų sukūrę stebūklą, deja tada paskutinis lemiamas mestas Šarūno Jasikevičiaus tritaškis metimas į JAV rinktinės krepšį neįkrito. Kovoje dėl bronzos lietuviai nugalėjo šeimininkus australus. Šarūnas Jasikevičius šioje olimpiadoje buvo rezultatyviausias, bei daugiausiai rezultatyvių perdavimų atliekantis rinktinės žaidėjas jis vidutiniškai pelnydavo po 14 taškų, bei atlikdavo po 5 rezultatyvius perdavimus per rungtynes. O visoje olimpiadoje lietuvis buvo 6 pagal pelnomų taškų vidurkį, bei trečias pagal atliekamus rezultatyvius perdavimus.
2000-2001
Baigiantis 1999/2000-ųjų metų sezonui Šarūną Jasikevičių pasiekė „FC Barcelonos“ pasiūlymas – 2.5 mln. dolerių už trejus metus. Tuometinis Šarūno treneris Zmago Sagadinas, net neįkalbinėjo žaidėjo likti Slovėnijoje sakydamas, kad tokį pasiūlymą gali gauti tik kartą gyvenime, todėl pats treneris pasiūlė jam sutikti ir persikelti į Barseloną. Jau pirmaisiais metais Šarūnui teko svarbus vaidmuo Aito Garcia Reneso treniruojamoje komandoje. Tačiau 2000/2001 metais lietuvį kamavo traumos, dėl kurių teko praleisti nemažai Eurolygos rungtynių. Tuo tarpu Barselona iš eurolygos pasitraukė po atkrintamųjų varžybų. Katalonų klubui kur kas geriau sekėsi Ispanijos čempionate, bei taurės varžybose. Po triumfo Ispanijos taurės varžybose, „FC Barcelona“ tapo ir Ispanijos čempione. Finale Šarūno Jasikevičiaus ekipa įveikė karališkąjį Madrido "Real" klubą.
Į 2001-ųjų metų Europos čempionatą lietuviai išvyko kaip vieni iš pretendentų į medalius, tačiau čempionatas Turkijoje virto tikra katastrofa. Tiek Lietuvos rinktinė, tiek ir pats Šarūnas Jasikevičius nerado kelio į sėkmingą žaidimą viso čempionato metu. Nors grupėje iškovojo dvi pergales, vėliau lietuviai patyrė skaudų pralaimėjimą Latvijos rinktinei, kuri užkirto kelią kovoje dėl medalių. Galutinėje įskaitoje Lietuva liko dvylikta, o grįžusius krepšininkus tauta pasitiko ne itin svetingai.
2001-2002
Antrajame 2001/2002 m. sezone Šarūno Jasikevičiaus „FC Barcelona“ patyrė fiasko. Klubas nelaimėjo nė vieno trofėjaus. Eurolygoje katalonų klubas iškrito jau Top16 etape, o Šarūnas stipriausioje Europos lygoje vidutiniškai aikštėje praleisdavo po 23 minutes, pelnydavo po beveik 12 taškų ir atlikdavo po 3 rezultatyvius perdavimus per rungtynes. Barselona arčiausiai titulo buvo Ispanijos taurės varžybose kada finale tik dviems taškais nusileido tuometinei Vitorijos „Tau Ceramica“ klubui. Tuo tarpu Ispanijos pirmenybėse Šaro klubas nepateko net į finalą.
2002-2003
Trečiajame sezone Šarūnas Jasikevičius su Barselonos ekipa užkariavo visą Europą. Po pastarojo nesėkmingai susiklosčiusio sezono Aito Garcia Renesą komandoje pakeitė Svetislavas Pesičius. Su šio trenerio atėjimu prie komandos prisijungė ir tokie žaidėjai kaip Dejanas Bodiroga, bei Gregoras Fučka. 2002/2003 m. sezone pirmas iškovotas trofėjus buvo Ispanijos taurė. Vėliau sekė Eurolyga. Tiek Šarūnui Jasikevičiui, tiek visai Barselonos komandai tai buvo pirmasis eurolygos čempionų titulas. Barselonoje vykęs finalinis ketvertas buvo sėkmingas abiems broliams Jasikevičiams. Prieš kelias valandas iki didžiojo eurolygos finalo Šarūno brolis Vytenis Jasikevičius triumfavo jaunių eurolygoje su „Žalgirio“ komanda. Neilgai trukus ir Šarūnas Jasikevičius išgyveno triumfo akimirkas, kai eurolygos finale įveikė Trevizo „Benetton“ krepšininkus. Galiausiai atėjo lemiamos Ispanijos lygos kovos, tačiau ir čia Braselonos ekipa nesulaukė rimtesnio pasipriešinimo. Finalo seriją Šarūno klubas laimėjo 3:0, o lietuvis buvo pripažintas naudingiausiu finalo serijos žaidėju.
Šarūnas Jasikevičius sėkmingą 2003-ųjų metų žygį pratęsė ir su Lietuvos rinktine Europos čempionate Švedijoje. Pagrindinis Lietuvos rinktinė įžaidėjas buvo vienas svarbiausių žaidėjų, kuris tempė rinktinę iki pat jos viršūnės. Lietuvos rinktinė čempionate iškovojo visas šešias pergales ir trečią kartą šalies istorijoje tapo Europos krepšinio čempionė. Tuo tarpu Šarūnas Jasikevičius pasidabino ne tik čempionato aukso medaliu, tačiau buvo išrinktas į simbolinį geriausių žaidėjų penketuką, bei tapo naudingiausiu čempionato žaidėju.
Puikius 2003-iuosius metus Šarūnas vainikavo tapdamas geriausiu Lietuvos sportininku. Lietuvos gyventojai nusprendė, kad Ispanijos taurės, Eurolygos, Ispanijos lygos, Europos čempionas, bei naudingiausias žaidėjas yra verčiausias juo tapti.
Puikius 2003-iuosius metus Šarūnas vainikavo tapdamas geriausiu Lietuvos sportininku. Lietuvos gyventojai nusprendė, kad Ispanijos taurės, Eurolygos, Ispanijos lygos, Europos čempionas, bei naudingiausias žaidėjas yra verčiausias juo tapti.
2003-2004
Po sėkmingo praėjusio sezono Šarūnas Jasikevičius naujų pergalių pasiryžo siekti su Tel Avivo „Maccabi“ komanda. Kaip vėliau paaiškėjo jis nesuklydo pasirinkdamas „Maccabi“ ekipą. Jau pirmajame sezone Šarūnas Jasikevičius ir vėl nusiskynė visus čempiono titulus. Pirmiausia triumfas Izraelio taurės finale, po to antras eurolygos čempionų titulas ir galiausiai Izraelio lygos čempionų titulas.
Vėliau sekė Atėnų olimpinės žaidynės. Šarūnas Jasikevičius į antrąją savo olimpiada važiavo kaip Europos čempionas. Grupės rungtynės Lietuvos rinktinei susiklostė idealiai iškovotos visos penkios pergalės. Iš pradžių parklupdyta Angola, veliau Puerto Rikas, po to šeimininkė Graikija toliau sekė įspūdinga pergalė prieš JAV rinktinę. Šarūnas Jasikevičius tada į JAV rinktinės krepšį įmetė net 28 taškus ir buvo tas žaidėjas kuris varė į neviltį visą JAV komandą. Tai buvo pirmoji Lietuvos krepšinio rinktinės pergalė prieš JAV rinktinę sudaryta iš NBA žaidėjų. Lietuviai grupės varžybas užbaigė lengva pergale prieš Australijos rinktinę. Ketvirtfinalyje įveikta – Kinija, tačiau pusfinalyje patirta skaudi nesėkmė Italijos rinktinei, kuri užkirto Lietuvos kelią iki olimpinių aukso medalių. Po skaudaus pralaimėjimo italams mūsų rinktinė patyrė pralaimėjimą JAV rinktinei kovoje dėl bronzos medalių.
2004-2005
Antrasis sezonas vilkint Tel Avivo „Maccabi“ komandos marškinėlius buvo toks pat sėkmingas kaip ir pirmasis. Šarūno Jasikevičiaus komanda ir vėl tapo Izraelio taurės laimėtoja, po to sekė antrasis iš eilės Eurolygos čempionų titulas (Šarūnui, tai buvo jau trečiasis iš eilės), o lietuvis buvo pripažintas naudingiausiu finalo ketverto žaidėju. Visas šias pergales vainikavo triumfas Izraelio čempionate į kurio simbolinį geriausių žaidėjų penketuką pateko ir Šarūnas Jasikevičius.
2005-2006
Po septynių metų praleistų Europoje Šarūnas Jasikevičius nusprendė savo karjerą tęsti už Atlanto stipriausioje pasaulio lygoje NBA. Lietuvis pasirašė trejų metų apie 12 mln. dolerių vertės kontraktą su Indianos „Pacers“ komanda. Sezono pradžia buvo daug žadanti, o Šarūnas Jasikevičius buvo išrinktas į NBA Žvaigždžių dienos savaitgalį atstovauti naujokų rinktinei. Sezonui įpusėjus lietuvio vaidmuo komandoje pasikeitė. Trenerio sprendimu Šarūnas daugiau laiko praleisdavo ant atsarginių žaidėjų suolelio, nei ant parketo. O Indianos „Pacers“ komanda iš NBA pirmenybių pasitraukė jau pirmajame atkrintamųjų varžybų ture.
2006-ųjų metų Liepos 6-ąją dieną Šarūnas Jasikevičius vedė "Miss Pasaulis" 1998-ieji tapusios izraelietės Linor Abargil. Jiedu susipažino, kai dar Šarūnas Jasikevičius žaidė Tel Avivo "Maccabi" komandoje. Tel Avive ir Barselonoje vykusios vestuvės buvo itin slepiamos nuo visuomenės. Tačiau Šarūno ir Linor santuoka nesusiklostė ir jiedu išsiskyrė.
2006-2007
Antrasis sezonas NBA lygoje taip pat nebuvo lengvas Šarūnui Jasikevičiui. Lietuvis prarado Indianos „Pacers“ vyriausiojo trenerio Ricko Carlisle‘o pasitikėjimą. O 2007-ųjų metų Sausį tarp Indianos „Pacers“ ir „Golden State Warriors“ komandų įvyko manai, kuriuose dalyvavo ir Šarūnas Jasikevičius. Į Okleandą iš Indianos persikėlė Šarūnas Jasikevičius, Alas Harringtonas, Stephenas Jacksonas ir Joshas Powellas. Naujoje komandoje lietuvis debiutavo visai neblogai ir atrodė, kad pagaliau čia jis gaus šansą įrodyti savo sugebėjimus. Tačiau neilgai trukus ir „Golden State Warriors“ komandoje Šarūnas gana ilgam sėdo ant suolelio. Naujoji lietuvio komanda gana sėkmingai žaidė ir nukeliavo net iki savo konferencijos pusfinalio, tačiau Šarūnas žaisti negaudavo.
Po dviejų metų pertraukos Šarūnas Jasikevičius ir vėl apsivilko Lietuvos rinktinės marškinėlius. Į Europos čempionatą Ispanijoje lietuviai išvyko ne tik kovoti dėl medalių, bet ir dėl olimpinio kelialapio. Jau pirmose čempionato rungtynėse Šarūnas Jasikevičius patyrė traumą, kuri vėliau viso čempionato metu žaidėjui trukdė žaisti pilna jėga. Vis dėlto grupės ir kvalifikacinio turo varžybose iškovotos visos šešios pergalės. Ketvirtfinalyje po labai dramatiškos kovos buvo palaužta Kroatijos rinktinė. Apie pusfinalio pralaimėjimą Rusijos nacionaliniai rinktinei buvo daug kalbama. Ypač Šarūnas Jasikevičius buvo pasipiktinęs FIBA sistema, kuri dalinai neleido Lietuviams iškovoti pergalės. Kovoje dėl bronzos medalių lietuviai įveikė graikus ir iškovojo pirmąjį bronzos medalį Europos krepšinio čempionate, bei gavo bilietą į kitų metų Pekino olimpiadą.
2007-2008
Po nesėkmingai susiklosčiusios karjeros NBA lygoje Šarūnas Jasikevičius nusprendė grįžti į Europą. Atėnų „Panathinaikos“ buvo ta komanda, kuri nepagailėjo milžiniškų pinigų (7 milijonų eurų už du metus) ir įsigijo lietuvį. Per pirmąjį sezoną su Atėnų klubu Šarūnas iškovojo šalies taurę, bei Graikijos čempiono titulus. Tiesa eurolygoje lietuvio komandai nepasisekė ir jie iškrito Top16 etape.
2008-ųjų Pekino olimpiada Šarūnui Jasikevičiui buvo jau trečioji jo karjeroje. Lietuviai grupės varžybose iškovojo keturias pergales ir A grupėje užėmė pirmąją vietą. Tai lėmė jog ketvirtfinalyje kaip ir prieš ketverius metus Atėnuose teks žaisti su šeimininkais kinais, kuriems vadovavo Jonas Kazlauskas. Ketvirtfinalio barjeras įveiktas be didesnių bėdų. Pusfinalyje teko susigrumti su Pasaulio čempionais ispanais. Tris kėlinius sėkmingai žaidusi Lietuvos rinktinė rungtynių pabaigoje palūžo ir penktą kartą iš eilės olimpiados pusfinalyje patiria pralaimėjimą. Rungtynėse dėl bronzos medalių lietuviai jau ne sugebėjo atsigauti ir antrą kartą iš eilės olimpinėse žaidynėse liko tik per plauką nuo medalių. Šarūnas Jasikevičius ir vėl buvo rezultatyviausias rinktinės žaidėjas vidutiniškai pelnydamas po 13 taškų, taip pat atlikdamas po daugiau nei 5 rezultatyvius perdavimus per rungtynes.
2008-2009
Antrasis sezonas žaidžiant už Atėnų „Panathinaikos“ komandą buvo fantastiškas. Lietuvio komanda vėl triumfavo šalies taurės varžybose, o vėliau laimėjo ir Eurolygą. Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo jau ketvirtasis eurolygos čempionų titulas ir tai jis padarė su trimis skirtingai klubais ("Barcelona", "Maccabi" ir "Panathinaikos"). Po pergalės stipriausioje Europos lygoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa be didesnio vargo triumfavo ir Graikijos čempionate, kuriame seriją 3:1 laimėjo prieš Pirėjaus "Olympiacos" komandą. Šarūno Jasikevičiaus iškovoti visi trys titulai privertė prisiminti „Auksinio berniuko“ statusą, kurį jis buvo įgavęs prieš persikeldamas į NBA.
2009-2010
Po sėkmingo praėjusio sezono Atėnų „Panathinaikos“ komanda nusprendė dar metams pratęsti sutartį su Šarūnu Jasikevičiumi. Tiesa lietuvis dėl patirtos traumos buvo priverstas praleisti sezono pradžią, o sugrįžęs nedemonstravo gero žaidimo. Sausio mėnesį trenerio sprendimu dėl legionierių limito Šarūnas Jasikevičius nebuvo registruojamos Graikijos čempionato varžyboms. Tačiau prieš pat atkrintąmasias varžybas lietuvis grįžo į komandos sudėtį ir padėjo iškovoti Graikijos čempionato titulą, kuris tą sezoną buvo vienintelis titulas kurį laimėjo komanda.
Visa biografija parašyta remiantis įvairiais šaltiniais (spaudos, internetinių puslapių, interviu ir kt).
2010-ųjų metų rugsėjo pabaigoje (2010-09-22) Šarūno Jasikevičiaus širdies draugė graikė Anna Douka pagimdė dukrelę Ailą.
Prieš pat naujuosius metus Šarūnas Jasikevičius pranešė, kad palieka Vilniaus "Lietuvos rytą" ir keliasi į Turkiją kur žais kartu su Darjušu Lavrinovičiumi Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandoje. Turkijos čempionai prieš šį sezoną dėjo labai daug vilčių, o ir Top16 pradžia buvo sėkminga. Iškovojus tris pergales iš eilės "Fenerbahce Ulker" jau buvo viena koja ketvirtfinalyje, tačiau tada sekė trys pralaimėjimai iš eilės ir eurolygos sezonas buvo baigtas. Turkijoje Š.Jasikevičius su komandos draugais iškovojo šalies taurę, o vėliau tapo ir Turkijos čempionais finalo serijoje 4:2 palaužę Stambulo "Galatasaray Cafe Crown" komandą. "Fenerbahce Ulker" ekipos gretose lietuvis vidutiniškai rinkdavo po 7,6 taško ir atlikdavo po 2.3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.
Šarūnas Jasikevičius po trijų metų pertraukos vėl apsivilko Lietuvos rinktinės marškinėlius. Lietuvis ilgai svarstė žaisti Europos čempionate ar ne, tačiau pakalbėjęs su rinktinės vyriausiu treneriu nusprendė sugrįžti ir vesti rinktinę į pergales Europos čempionate Lietuvoje. Pasirengimo cikle Lietuvos rinktinė nedemonstravo itin gero žaidimo, tačiau sugebėjo įveikti Kaune Ispanijos rinktinę. Europos čempionate Lietuvos rinktinė startavo trimis pergalėmis įveikdama Didžiąją Britaniją, Lenkiją ir Pasaulio vicečempionus turkus. Pergaliu serija nutrūko rungtynėse su Ispanija kur lietuviai jau pirmoje rungtynių pusėje palūžo. Grupės varžybos buvo užbaigtos pergale prieš Portugalija, o grupėje užimta trečioji vieta leido lietuviams tęsti kovas dėl medalių. Antrajame etape lietuvių laukė itin stiprios komandos, tai Serbija, Prancūzija ir Vokietija. Lietuva pralaimėjo tik prancūzams ir grupėje vėl liko treti. Ketvirtfinalyje lietuviai patyrė skaudų pralaimėjimą Makedonijai ir prarado visas viltis kovoti dėl čempionato medalių. Kovoje dėl penktosios vietos mūsų rinktinė įveikė Slovėniją ir Graikiją. Penktoji vieta lietuviams leido kitais metais dalyvauti atrankos turnyre į Londono olimpines žaidynes. Šarūnas Jasikevičius šiame čempionate vidutiniškai rinkdavo po 9,5 taško ir atlikdavo po 4,6 rezultatyvaus perdavimo.
Eurolygos reguliariajame sezone "Panathinaikos" su 7 pergalėmis užėmė antrąją vietą nusileisdama tik Maskvos CSKA krepšininkams. Top16 etape graikai iškovojo 4 pergales ir to pakako, kad grupėję užėmę pirmąją vietą iškoptų į Eurolygos ketvirtfinalį. Atkrintamųjų varžybų serijoje Š.Jasikevičiaus laukė pirmoji jo karjeroje dvikova prieš Tel Avivo "Maccabi" ekipą. Atėnuose ir Tel Avive abi ekipos iškovojo po 1 pergalę ir patyrė po 1 pralaimėjimą, o serijos rezultatas tapo lygus 2:2. Lemiamos rungtynės buvo žaidžiamos Graikijos sostinėje, kurioje po dramatiškos kovos bilietą į Finalo ketvertą iškovojo "Panathinaikos" krepšininkai. Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo jau penktasis Eurolygos finalinis ketvertas karjeroje, tačiau jau pusfinalyje apmaudžiai 66-64 nusileido CSKA ekipai. Kovoje dėl trečiosios vietos lietuvis nebuvo registruotas, o "Panathinaikos" 69-74 nusileido Barselonos klubui. Eurolygoje įžaidėjas vidutiniškai rinkdavo po 7,2 taško ir atlikdavo 2,5 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.
Graikijos lygos reguliariajame sezone "Panathinaikos" užėmė antrąją vietą į priekį praleisdama savo amžinąjį varžovą Pirėjaus "Olympiacos". Atėnų ekipai koją pakišo "Kavala" krepšininkai, kurie namuose sugebėjo įveikti "žaliuosius", o būtent šio pralaimėjimo užteko, kad finale prarastu namų aikštės pranašumą. Pirmenybių ketvirtfinalio serijoje "Panathinaikos" 2:0 įveikė Salonikų "Aris", o pusfinalyje 3:1 palaužė Rodo "Kolossos VAP" krepšininkus. Didžiajame finale susitiko du stipriausi šalies klubai. Abi ekipos pergalės iškovojo tik namų arenose, tai lėmė, kad 9 metus trukęs "Panathinaikos" dominavimas nutrūko. Finalo seriją 3:2 laimėjo Pirėjo komanda. Š.Jasikevičius Graikijos čempionate vidutiniškai rinkdavo po 8,2 taško ir atlikdavo 3,1 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.
Sausio 26 dieną Šarūnas ir Anna sulaukė šeimos pagausėjimo. Porai gimė berniukas, kuriam išrinko Luko vardą.
Vasarą Š.Jasikevičius prisijungė prie Lietuvos vyrų rinktinės, kuri ruošėsi Olimpiniam atrankos turnyrui Venesueloje.
Lietuviai pirmose atrankos rungtynėse nugalėjo venesualiečius, tačiau patyrė netikėtą pralaimėjimą prieš Nigeriją. Nepaisant pralaimėjimo afrikiečiams Lietuva iškopė į ketvirtfinalį. Mirties ir gyvybės rungtynėse prieš Puerto Riko rinktinę lietuvius į priekį vedė Š.Jasikevičius, kurio ranka lemiamomis akimirkomis nedrebėjo. Liettuviai įveikę puerto rikiečius pateko į pusfinalį ir atsidūrė per žingsnį nuo Olimpinių žaidynių. Pusfinnalyje Lietuva be didesnio vargo palaužė Dominikos Respubliką, bei iškovojo bilietą į Londono Olimpiadą.
Londono Olimpiada Šarūnui Jasikevičiui buvo jau ketvirtoji jo karjeroje. Olimpines žaidynes lietuviai pradėjo pralaimėjimu Argentinos krepšininkams. Pirmąją pergalę mūsų šalies rinktinė pasiekė antrose rungtynėse su Nigerija 72-53. Vėliau sekė pralaimėjimas Europos vicečempionams prancūzams, bei JAV rinktinei su kuria lietuviai visas rungtynes kovėsi kaip lygus su lygiais (94-99). Grupės varžybų etapą Lietuva baigė pergale prieš Tunisą. Su 2 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais lietuviai grupėje užėmė ketvirtąją vietą ir iškopė į ketvirtfinalį. Lietuvos žygis Londono olimpinėse žaidynėse būtent ir baigėsi ketvirtfinalyje, kuriame 83-74 nusileido Rusijos krepšininkams. Londone Š.Jasikevičius vidutiniškai pelnydavo po 6,8 taško ir atlikdavo 5,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Po šios olimpiados Šarūnas Jasikevičius paskelbė apie karjeros pabaigą nacionalinėje rinktinėje.
Pasirengimo etape "FC Barcelona Regal" laimėjo draugišką turnyrą Sofijoje, iškovojo Katalonijos taurę, tapo Ispanijos Supertaurės vicečempionais, o viską vainikavo pergalė prieš 2011-ųjų metų NBA čempionus Dalaso "Mavericks" krepšininkus.
Sezoną katalonai pradėjo dviem netikėtais pralaimėjimais šalies pirmenybėse. Eurolygoje lietuvio ekipai sekėsi kur kas geriau. Reguliariajame sezone iškovoję 9 pergales Barselona užėmė pirmąją vietą ir užtikrintai žengė į Top16 etapą.
Vasario mėnesį aštuonios stipriausios Ispanijos komandos pradėjo kovą dėl Karaliaus taurės. Barselona jau ketvirtfinalyje po dviejų pratęsimų 111-108 palaužė Madrido "Real" klubą. Pusfinalyje Katalonai eliminavo šeimininnkus Vitorijos "Caja Laboral" krepšininkus, o finale įtikinamai nugalėję "Valencia Basket" ekipą Šarūnas Jasikevičius su komandos draugais iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.
Antrajame eurolygos etape Katalonai patyrė vos vieną pralaimėjimą ir su trylika pergaliu užėmė pirmąją vietą F grupėje. Atkrintamosiose varžybose Š.Jasikevičiui teko kautis prieš buvusią komandą - Atėnų "Panathinaikos". Itin atkaklioje serijoje, kurioje prireikė visų penkerių varžybų 3:2 triumfavo Barselona.
Eurolygos finalo ketvertas Londone buvo šeštasis Šarūno Jasikevičiaus karjeroje, tačiau antrus metus iš eilės nepavyko perkopti pusfinalio barjero. Kelią link finalo Katalonams pastojo amžinieji varžovai Madrido "Real" krepšininkai. Kovoje dėl trečios vietos "FC Barcelona Regal" ekipa turėjo pripažinti CSKA pranašumą.
Ispanijos reguliarųjį sezoną "FC Barcelona Regal" baigė rikiuodamasi trečiojo turnyrinės lentelės vietoje. Ketvirtfinalio serijoje Katalonai 2:1 pranoko Bilbao "Bilbao Basket" komandą, o pusfinalyje 3:0 nugalėjo Las Palmo "Herbalife Gran Canaria" krepšininkus. Finale Barselonos laukė Madrido "Real" komanda. Finalo serijoje iki trijų pergalių prireikė visų penkerių mačų. Lemiamae mače Š.Jasikevičius į Karališkojo klubo krepšį įmetė net 23 taškus, tačiau to nepakako, kad Barselono triumfuotu Ispanijos čempionate.
2010-2011
Šarūnas Jasikevičius pasibaigus sezonui neslėpė noro ir toliau ginti Atėnų "Panathinaikos" komandos garbę, tačiau klubas nusprendė nepratęsti sutarties su lietuviu. Įžaidėjas ilgai delsė ir naujos sutarties neskubėjo pasirašyti. Dalį laiko eurolygos čempionas treniravosi individualiai, o vėliau tęsė pasirengimą su Atėnų "Peristeri" komanda. Lapkričio pradžioje Malagos "Unicaja" Š.Jasikevičiui pasiūlė dviejų mėnesių kontraktą, tačiau šis pasiūlymas buvo atmestas. Lapkričio 16 dieną Šarūnas Jasikevičius sukirto rankomis su Vilniaus "Lietuvos rytu". Detalesnės kontrakto detalės nebuvo atskleistos, tačiau sutartyje buvo numatyta, kad žaidėjas, bet kada gali palikti komandą. Į sostinės klubą atėjęs Š.Jasikevičius tapo pagrindiniu pergalių kalviu. Vilniaus "Lietuvos ryto" sezonas eurolygoje buvo jau beveik palaidotas, bet Lietuvos rinktinės įžaidėjas sugebėjo sukurti stebuklą ir su komanda prasibrovė į eurolygos Top16 etapą. Š.Jasikevičius už "Lietuvos rytą" sužaidė 12 rungtynių (9 pergalės ir 3 pralaimėjimai), vidutiniškai rinkdavo po 7,3 taško ir atlikdavo po 4,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.Prieš pat naujuosius metus Šarūnas Jasikevičius pranešė, kad palieka Vilniaus "Lietuvos rytą" ir keliasi į Turkiją kur žais kartu su Darjušu Lavrinovičiumi Stambulo "Fenerbahce Ulker" komandoje. Turkijos čempionai prieš šį sezoną dėjo labai daug vilčių, o ir Top16 pradžia buvo sėkminga. Iškovojus tris pergales iš eilės "Fenerbahce Ulker" jau buvo viena koja ketvirtfinalyje, tačiau tada sekė trys pralaimėjimai iš eilės ir eurolygos sezonas buvo baigtas. Turkijoje Š.Jasikevičius su komandos draugais iškovojo šalies taurę, o vėliau tapo ir Turkijos čempionais finalo serijoje 4:2 palaužę Stambulo "Galatasaray Cafe Crown" komandą. "Fenerbahce Ulker" ekipos gretose lietuvis vidutiniškai rinkdavo po 7,6 taško ir atlikdavo po 2.3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.
Šarūnas Jasikevičius po trijų metų pertraukos vėl apsivilko Lietuvos rinktinės marškinėlius. Lietuvis ilgai svarstė žaisti Europos čempionate ar ne, tačiau pakalbėjęs su rinktinės vyriausiu treneriu nusprendė sugrįžti ir vesti rinktinę į pergales Europos čempionate Lietuvoje. Pasirengimo cikle Lietuvos rinktinė nedemonstravo itin gero žaidimo, tačiau sugebėjo įveikti Kaune Ispanijos rinktinę. Europos čempionate Lietuvos rinktinė startavo trimis pergalėmis įveikdama Didžiąją Britaniją, Lenkiją ir Pasaulio vicečempionus turkus. Pergaliu serija nutrūko rungtynėse su Ispanija kur lietuviai jau pirmoje rungtynių pusėje palūžo. Grupės varžybos buvo užbaigtos pergale prieš Portugalija, o grupėje užimta trečioji vieta leido lietuviams tęsti kovas dėl medalių. Antrajame etape lietuvių laukė itin stiprios komandos, tai Serbija, Prancūzija ir Vokietija. Lietuva pralaimėjo tik prancūzams ir grupėje vėl liko treti. Ketvirtfinalyje lietuviai patyrė skaudų pralaimėjimą Makedonijai ir prarado visas viltis kovoti dėl čempionato medalių. Kovoje dėl penktosios vietos mūsų rinktinė įveikė Slovėniją ir Graikiją. Penktoji vieta lietuviams leido kitais metais dalyvauti atrankos turnyre į Londono olimpines žaidynes. Šarūnas Jasikevičius šiame čempionate vidutiniškai rinkdavo po 9,5 taško ir atlikdavo po 4,6 rezultatyvaus perdavimo.
2011-2012
Šarūnas Jasikevičius po metų pertraukos sugrįžęs į Atėnų "Panathinaikos" komandą padėjo Graikijos čempionams susigrąžinti šalies taurę. Graikijos taurės ketvirtfinalyje Š.Jasikevičiaus ekipa įveikė Atėnų "Maroussi", o pusfinalyje Kavalos "Kavala" ekipą. Finalo rungtynėse "žalieji" 71-70 palaužė "Olympiacos", o lietuvis buvo pripažintas naudingiausiu žaidėju.Eurolygos reguliariajame sezone "Panathinaikos" su 7 pergalėmis užėmė antrąją vietą nusileisdama tik Maskvos CSKA krepšininkams. Top16 etape graikai iškovojo 4 pergales ir to pakako, kad grupėję užėmę pirmąją vietą iškoptų į Eurolygos ketvirtfinalį. Atkrintamųjų varžybų serijoje Š.Jasikevičiaus laukė pirmoji jo karjeroje dvikova prieš Tel Avivo "Maccabi" ekipą. Atėnuose ir Tel Avive abi ekipos iškovojo po 1 pergalę ir patyrė po 1 pralaimėjimą, o serijos rezultatas tapo lygus 2:2. Lemiamos rungtynės buvo žaidžiamos Graikijos sostinėje, kurioje po dramatiškos kovos bilietą į Finalo ketvertą iškovojo "Panathinaikos" krepšininkai. Šarūnui Jasikevičiui, tai buvo jau penktasis Eurolygos finalinis ketvertas karjeroje, tačiau jau pusfinalyje apmaudžiai 66-64 nusileido CSKA ekipai. Kovoje dėl trečiosios vietos lietuvis nebuvo registruotas, o "Panathinaikos" 69-74 nusileido Barselonos klubui. Eurolygoje įžaidėjas vidutiniškai rinkdavo po 7,2 taško ir atlikdavo 2,5 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.
Graikijos lygos reguliariajame sezone "Panathinaikos" užėmė antrąją vietą į priekį praleisdama savo amžinąjį varžovą Pirėjaus "Olympiacos". Atėnų ekipai koją pakišo "Kavala" krepšininkai, kurie namuose sugebėjo įveikti "žaliuosius", o būtent šio pralaimėjimo užteko, kad finale prarastu namų aikštės pranašumą. Pirmenybių ketvirtfinalio serijoje "Panathinaikos" 2:0 įveikė Salonikų "Aris", o pusfinalyje 3:1 palaužė Rodo "Kolossos VAP" krepšininkus. Didžiajame finale susitiko du stipriausi šalies klubai. Abi ekipos pergalės iškovojo tik namų arenose, tai lėmė, kad 9 metus trukęs "Panathinaikos" dominavimas nutrūko. Finalo seriją 3:2 laimėjo Pirėjo komanda. Š.Jasikevičius Graikijos čempionate vidutiniškai rinkdavo po 8,2 taško ir atlikdavo 3,1 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.
Sausio 26 dieną Šarūnas ir Anna sulaukė šeimos pagausėjimo. Porai gimė berniukas, kuriam išrinko Luko vardą.
Vasarą Š.Jasikevičius prisijungė prie Lietuvos vyrų rinktinės, kuri ruošėsi Olimpiniam atrankos turnyrui Venesueloje.
Lietuviai pirmose atrankos rungtynėse nugalėjo venesualiečius, tačiau patyrė netikėtą pralaimėjimą prieš Nigeriją. Nepaisant pralaimėjimo afrikiečiams Lietuva iškopė į ketvirtfinalį. Mirties ir gyvybės rungtynėse prieš Puerto Riko rinktinę lietuvius į priekį vedė Š.Jasikevičius, kurio ranka lemiamomis akimirkomis nedrebėjo. Liettuviai įveikę puerto rikiečius pateko į pusfinalį ir atsidūrė per žingsnį nuo Olimpinių žaidynių. Pusfinnalyje Lietuva be didesnio vargo palaužė Dominikos Respubliką, bei iškovojo bilietą į Londono Olimpiadą.
Londono Olimpiada Šarūnui Jasikevičiui buvo jau ketvirtoji jo karjeroje. Olimpines žaidynes lietuviai pradėjo pralaimėjimu Argentinos krepšininkams. Pirmąją pergalę mūsų šalies rinktinė pasiekė antrose rungtynėse su Nigerija 72-53. Vėliau sekė pralaimėjimas Europos vicečempionams prancūzams, bei JAV rinktinei su kuria lietuviai visas rungtynes kovėsi kaip lygus su lygiais (94-99). Grupės varžybų etapą Lietuva baigė pergale prieš Tunisą. Su 2 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais lietuviai grupėje užėmė ketvirtąją vietą ir iškopė į ketvirtfinalį. Lietuvos žygis Londono olimpinėse žaidynėse būtent ir baigėsi ketvirtfinalyje, kuriame 83-74 nusileido Rusijos krepšininkams. Londone Š.Jasikevičius vidutiniškai pelnydavo po 6,8 taško ir atlikdavo 5,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes. Po šios olimpiados Šarūnas Jasikevičius paskelbė apie karjeros pabaigą nacionalinėje rinktinėje.
2012-2013
2012-ųjų metų liepos pabaigoje Šarūnas Jasikevičius po devynerių metų sugrįžo į Barseloną. Įžaidėjas pasirašė vienerių metų sutartį su galimybe ją pratęsti dar metams.Pasirengimo etape "FC Barcelona Regal" laimėjo draugišką turnyrą Sofijoje, iškovojo Katalonijos taurę, tapo Ispanijos Supertaurės vicečempionais, o viską vainikavo pergalė prieš 2011-ųjų metų NBA čempionus Dalaso "Mavericks" krepšininkus.
Sezoną katalonai pradėjo dviem netikėtais pralaimėjimais šalies pirmenybėse. Eurolygoje lietuvio ekipai sekėsi kur kas geriau. Reguliariajame sezone iškovoję 9 pergales Barselona užėmė pirmąją vietą ir užtikrintai žengė į Top16 etapą.
Vasario mėnesį aštuonios stipriausios Ispanijos komandos pradėjo kovą dėl Karaliaus taurės. Barselona jau ketvirtfinalyje po dviejų pratęsimų 111-108 palaužė Madrido "Real" klubą. Pusfinalyje Katalonai eliminavo šeimininnkus Vitorijos "Caja Laboral" krepšininkus, o finale įtikinamai nugalėję "Valencia Basket" ekipą Šarūnas Jasikevičius su komandos draugais iškovojo pirmąjį sezono trofėjų.
Antrajame eurolygos etape Katalonai patyrė vos vieną pralaimėjimą ir su trylika pergaliu užėmė pirmąją vietą F grupėje. Atkrintamosiose varžybose Š.Jasikevičiui teko kautis prieš buvusią komandą - Atėnų "Panathinaikos". Itin atkaklioje serijoje, kurioje prireikė visų penkerių varžybų 3:2 triumfavo Barselona.
Eurolygos finalo ketvertas Londone buvo šeštasis Šarūno Jasikevičiaus karjeroje, tačiau antrus metus iš eilės nepavyko perkopti pusfinalio barjero. Kelią link finalo Katalonams pastojo amžinieji varžovai Madrido "Real" krepšininkai. Kovoje dėl trečios vietos "FC Barcelona Regal" ekipa turėjo pripažinti CSKA pranašumą.
Ispanijos reguliarųjį sezoną "FC Barcelona Regal" baigė rikiuodamasi trečiojo turnyrinės lentelės vietoje. Ketvirtfinalio serijoje Katalonai 2:1 pranoko Bilbao "Bilbao Basket" komandą, o pusfinalyje 3:0 nugalėjo Las Palmo "Herbalife Gran Canaria" krepšininkus. Finale Barselonos laukė Madrido "Real" komanda. Finalo serijoje iki trijų pergalių prireikė visų penkerių mačų. Lemiamae mače Š.Jasikevičius į Karališkojo klubo krepšį įmetė net 23 taškus, tačiau to nepakako, kad Barselono triumfuotu Ispanijos čempionate.
Visa biografija parašyta remiantis įvairiais šaltiniais (spaudos, internetinių puslapių, interviu ir kt).
SARUNAS13LT