[Žvilgsnis atgal] ŠARAS vs Ispanija|1996.07.07 Europos U22 Finalas| (VIDEO)

2016-07-24
1996-ųjų metų Europos jaunimo iki 22 metų čempionato finalas Turkijoje. Lietuvos krepšininkai vadovaujami Henriko Giedraičio dėl Europos čempionų titulo susigrūmė su Ispanijos komanda, kurią pirmąją čempionato dieną įveikė (90-79).

Ispanijos krepšininkai didžiąją laiko dalį pirmavo, tačiau lietuviams rungtynių pabaigoje pavyko persverti rezultatą ir tolimų metimų dėka 85-81 triumfuoti finale, bei iškovoti aukso medalius.

Lietuvos krepšininkai šiose pirmenybėse suklupo tik vieną sykį, kuomet grupės etape 1 tašku nusileido bendraamžiams iš Slovėnijos (70-71).

Šarūnas Jasikevičius Europos jaunimo čempionate per 28 minutes vidutiniškai rinkdavo po 11,7 taško, atlikdavo 4,1 rezultatyvaus perdavimo, atkovodavo 3,3 kamuolio, perimdavo 2,1 kamuolio, bei 2,3 karto per rungtynes suklysdavo. Dvitaškius metė 56,3 proc., tritaškius - 62,5 proc., baudos metimus - 76,2 proc. taiklumu.

Pirmuosius taškus finale pelnė Š.Jasikevičius (2-0), ispanų taškų sąskaitą tritaškiu atidarė F.Vazquez'as (2-3). Pirmosiomis minutėmis lietuvius į priekį vedė V.Praškevičius pelnęs 4 taškus iš eilės (6-5). Sužaidus 3 minutes R.Duenes'as išvedė Ispaniją į priekį (6-7). Sužaidus 5 minutes R.Peral'as dviem taškais padidino lietuvių deficitą iki 5 taškų (6-11). Mūsų šalies rinktinę į priekį truktelėjo D.Adomaitis ir M.Timinskas sumažinę atsilikimą iki minimumo (12-13). Ispanija vedama F.Vazquez'o ir R.Peral'o padidino pranašumą iki 4 taškų (16-20). Įpusėjus pirmajam kėliniui varžovai padvigubino savo persvarą (16-24). Antroje kėlinio pusėje lietuviai pradėjo varžovus bausti tolimais metimais (28-34). Likus žaisti 4 minutes D.Adomaitis baudų metimais sumažino deficitą iki 3 taškų (32-35). Kėliniui artėjant į pabaigą tritaškiais apsikeitė R.De La Fuente ir M.Timinskas (37-42). Kėlinį dvitaškiu baigė M.Timinskas, tačiau po pirmosios mačo pusės 44-41 pirmavo Ispanija.

Antrajame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė R.Duenes'as (41-46). Sužaidus 2 minutes A.Jurkūnas tritaškiu išlygino rezultatą (46-46), o D.Adomaitis dvitaškiu su bauda po ilgos pertraukos išvedė lietuvius į priekį (49-48). Neilgai trukus varžovai susigrąžino persvarą (54-57). D.Adomaičio ir V.Praškevičiaus pastangomis lietuviai vėl sumažino atsilikimą iki minimumo (58-59). Sužaidus 9 minutes K.Marčiulionis užsidirbo nesportinę pražangą stabdydamas greitą varžovų ataką. Likus žaisti 9 minutes R.Guillen'as dvitaškiu padidino ispanų pranašumą iki 5 taškų (58-63). Likus žaisti 7 minutes A.Jurkūnas pataikė tritaškį (63-67), o po 2 minučių dar vienu tolimu metimu išvedė Lietuvą į priekį (68-67). Ispanai atsakė dviem tiksliomis atakomis (68-71), tačiau V.Praškevičiaus 5 iš eilės taškais persvėrė rezultatą (72-71). Likus žaisti 3 minutes A.Jurkūnas pataikė iš toli (75-73), po minutės Š.Jasikevičius tritaškiu padidino lietuvių persvarą iki 5 taškų (78-73). Likus žaisti minutę penktąją asmeninę pražangą užsidirbo Š.Jasikevičius. Likus žaisti kiek daugiau nei 30 sekundžių tritaškį įsmeigė A.Jurkūnas (82-76), tuo pačiu atsakė J.Sanchez'as (82-79). Rungtynių pabaigoje K.Marčiulionis realizavo 3 baudos metimus iš 4. Paskutinius finalo taškus pelnė J.Rodilla, tačiau į aikštės vidurį triumfuodami bėgo Lietuvos krepšininkai iškovoję Europos čempionų titulą.

Š.Jasikevičius finale per 22 minutes pelnė 7 taškus (2/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius, 1 sykį suklydo, bei 5 kartus prasižengė.